Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie kolor mi nie pasował, bo te buty nigdy nie były dostępne w kolorze który Barker określa w swoich katalogach jako "wood brown". Zacząłem jednak bawić się zdjęciem i widzę, że to była jedynie kwestia mojego monitora i oświetlenia w sklepie. Widzisz, ja sobie zapisuję takie bzdurne detale. :ugeek: Miałeś rację od początku - Rainham, mój błąd. Zwróciłeś uwagę czy dodawali do nich łyżkę do butów z kości słoniowej oraz certyfikat jak w przypadku każdego modelu Anniversary?

Zrobiłeś może zdjęcie wnętrza cholewki? Tam jest bardzo fajnie wypełniony i wszyty język.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też wątpliwości co do modelu, ponieważ Rainham ma w inny sposób rozmieszczone "gwoździe" na podeszwie jak na foto poniżej pierwsze zdjęcie (można też zobaczyć łyżkę o której mówisz), ale może to kwestia produkcji w danym roku, na drugim rozmieszczenie "gwoździ" tak jak w egzemplarzu z TK Maxx.

Łyżki pewnie nie było (nie pytałem), podobnie jak nie ma pudełek i worków w przypadku innych modeli. Z tego co wiem to opakowania można dostać luzem jak zapytamy (bynajmniej taki przypadek miałem kiedyś za granicą).

Nie zrobiłem foto wnętrza, w tych warunkach oświetleniowych, telefonem mogłoby to być trudne.

post-1703-1365892081082_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Flors, pośrednio chodzi o rok produkcji, ponieważ wcześniej używano kruponu podeszwowego o grubości standardowej dla linii Professional (5,8-6mm). W momencie przejścia na grubość 7 mm zmieniono system wbijania gwoździ na tłokowy (2-gi rysunek). Wcześniej gwoździe były przybijane ręcznie. No i kiedyś te buty kosztowały prawie 300 GBP. Teraz można je dostać za ok 80% tej kwoty. Wygląda jednak na to, że materiały użyte do produkcji tych butów się nie zmieniły - oszczędność musi być więc w innym miejscu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie chciał to Barker (stopa chyba min 31 cm). TK Maxx Opole.

Dwa kolory na butach (czarny i ciemna wiśnia).

Model Cambridge (ale nie dam głowy).

Cena jak zawsze przy marce Barker w tej sieci 250 PLN.

Widziałem tam też czarne Barker Professional-? model jak Wallace rozmiar 13. Foto wyślę na PM jakby ktoś chciał (nie chcę tu robić śmietnika).

post-1703-1365892085815_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś mógłby ocenić te buty (seria loake 1880)

http://pokazywarka.pl/i4q2ut/#zdjecie2230065

Mam możliwość kupienia ich okazyjnie (za 1/3 ceny sklepowej) od znajomego - nowe, nienoszone.

200pln za buty to niewiele, wiec jesli Ci sie podobaja to je po prostu kup.

Twoj kolega handluje butami? Z tego co widzialem to ma z 15 roznych par.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, naprawdę wyznacznikiem super jakości nie jest skórzana podeszwa. Prawdę powiedziawszy dobra gumowa podeszwa jest wygodniejsza niż dziadowska skórzana. Poza tym, posiadając same buty na skórzanej podeszwie, w deszczowy dzień się z domu nie wyjdzie, a przypominam, że to lato obfitowało w deszczowe dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej kolekcji Baty również było trochę ciekawych wizualnie butów. Warto jednak wiedzieć, że większość z nich wylądowała potem na przecenach i kosztowały 200-250 zł. ;) Jak z jakością nie wiem i nie jestem kompetentny, żeby się wypowiadać, ale niektóre skóry sprawiały wrażenie lekko plastikowych. Zamszowe modele chyba najbardziej mi się podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, to w Bacie, w obecnej kolekcji jest sporo bardzo klasycznych modeli. Wizualnie, za cenę w granicach 350 zł uważam, że jest b. dobrze. Zapewne gorzej z jakością, ale coś za coś, przy takich pieniądzach.

Miałem dwie pary Bata w życiu. Jedne rozpadły się po trzech-czterech miesiącach, drugie wytrzymały trochę dłużej - ok. pół roku. Dlatego w drodze do mnie są te Geoksy: http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitid=0 (Ale nie z Herringa.) Wg mojego doświadczenia buty tej marki są niezniszczalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.