Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Podeszwa i obcas wygląda bardzo podobnie do posiadanych przeze mnie Baumlerów.

Nie znam powiązania pomiędzy tymi dwoma firmami. Jeżeli chodzi o obcas to wiele firm stosuje takie rozwiązanie z chęci zaoszczędzenia na materiałach. Na pewno krupon podeszwowy oraz skóra cholewkowa to nie te same materiały. Oglądałem buty Baumler w TKMaxx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty z ostatnich stron nijak mają się do tematu (np. te z ostatniego linka - 150 EUR). Poszukuje brązowych oxfordów lub brogues w cenie do 350 zł. Nie ukrywam, że liczyłem na NC, ale sądząc po temacie dotyczącym tego producenta, chyba będę musiał obejść się smakiem. Macie Panowie jakieś sugestie ?

Przejdź się do salonu Ryłko - mają dobrej jakości skóry (jak na swoją cenę) tylko wybór klasycznych modeli dość niewielki. U mnie mieli całkiem ładne, wyglądające na szyte, brązowe Oxfordy na skórzanej podeszwie za 299 zł.

Zgadzam się z tym co napisałeś. Ryłko spośród polskich marek dysponuje zazwyczaj jednymi z najlepszych skór. Niestety buty Ryłko nie są szyte. Żadne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne czarne angielki Ryłko na gumie i też je mocno męczę w użytkowaniu półtora roku, dbając o pielęgnację i mimo nieporównywalnie gorszej skóry od innych moich butów (szczególnie Sargentów), naprawdę dzielnie przechodzą próbę czasu. Szczególnie w zagięciach wyglądają zaskakująco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.oliver-grey.de/

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą marką?

Dziękuję za link, nigdy wcześniej nie słyszałem o tej marce. Po szybkiej lekturze cennika można jednak dojść do wniosku, że nie są to buty trochę taniej.

Postaram się dowiedzieć czegoś więcej o tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, nigdy wcześniej nie słyszałem o tej marce. Po szybkiej lekturze cennika można jednak dojść do wniosku, że nie są to buty trochę taniej.

Postaram się dowiedzieć czegoś więcej o tej firmie.

Też nie byłem pewny czy to dobry temat, ale przy cenach wyprzedażowych jednak trochę taniej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na bardzo ładne i podejrzanie tanie brązowe lotniki. Ktoś zna może tą markę/sklep i mógłby się wypowiedzieć odnośnie jakości prezentowanych tam butów?

http://www.rudys-chaussures.com/catalog ... tegory/22/

Buty są rzeczywiście bardzo ładne, ale cena nie bierze się znikąd. Nie widać tego na zdjęciach, ale podeszwa i obcas wykonane są nie jak to jest napisane na stronie producenta, skóry cielęcej, tylko cienkiej sklejki stylizowanej na skórę, na którą naklejony jest kawałek naturalnej skóry 3-go gatunku. Niespełna milimetrowa warstwa skóry przetrze się już po pierwszych dwóch, trzech założeniach. Podobnie rzecz się ma z cholewką, wykonaną z bardzo średniej jakości skóry, na pewno nieporównywalnie gorszej niż ta używana przez najlepszych polskich producentów. Buty są w całości klejone.

Z całej oferty tej firmy to jedyną rozsądną pozycją wydają się być sosnowe pełne prawidła w cenie 50 EUR/3 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u nich buty sześciokrotnie i zawsze wysyłali bez problemów do Polski. Koszt przesyłki zawsze wynosił 12 EUR. Gdybyście zamawiali buty w kilka osób to puszczę maila do kierownika fabryki i na pewno wyślą bez problemów.

Obecnie za wysyłkę do Polski życzą sobie 16,70 € za parę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.