Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

@Lorentz czyzbys jednak skusił się na burgundowe Devoke? Jeśli tak, to mam nadzieje ze bedą się dobrze nosić :)

 

Skusiłem się, chociaż mam zagwozdkę... Devoke w 9,5 albo Dervent (półbuty) w 9. Muszę do rana zdecydować. Zastanawiam się jak mocno się rozbiją, masz już jakieś spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty odebrałem wczoraj i jestem z nich bardzo zadowolony. Świetne kopyto, bardzo ładny kolor i dobra skóra. Z uwagi na fakt, że jestem, jak to nazwał mnie kiedyś @xkoziol, detalistą ;) do paru rzeczy mógłbym się przyczepić (tylko po co?), ale z drugiej strony mam pełną świadomość, że wiele marek obuwniczych GYW sprzedałoby te buty jako w pełni wartościowe i miałyby... rację :) 


Jednocześnie chciałbym podziękować za pomoc w podjęciu, jak się okazuje, trafnej decyzji co do rozmiaru zamówionych AS Drake zarówno fanowi_dobrego_buta jak i eye_lipowi.


Buty na kopycie 1966 są równie wygodne co Yanko 915 w tym samym rozmiarze, a w podbiciu nawet lepsze (przyszwa schodzi się niemal idealnie od początku).


 


Pozdrawiam.


  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

potraktowałem Renowatorem, a potem dwukrotnie kremem Saphir Pommadier swoje nowe AS dla Crew (skóra niewykończona). I doszło do takiego fenomenu. Na żywo te nierównomierności są wyraźniej widoczne. Czemu krem tak nierówno zabarwił? Ciekawe, czy z czasem i kolejnymi warstwami to się wyrówna. Mnie to nie przeszkadza, nawet bardzo się podoba i pasuje do charakteru tych butów :)

 

post-6480-0-79623400-1451125682_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kremowałem na pewno dobrze, równomiernie, nie przesadzając z ilością, co warstwę odczekując, polerując itd.

 

Dziś nałożyłem trzecia warstwę - która jeszcze nieco uwyraźniła ten "wzór".

 

Wyglądają na dostatecznie już nakremowane, w odniesieniu do innych moich butów, w tym tych lepszych, czyli Yanko i Loake 1880. Poza tym "wzorem" wszystko wydaje się bez zarzutu ze skórą, krem się dobrze wchłonął, nie ściera się itd, - słowem nic złego się nie dzieje.

 

Marcin, takie skóry niewykończone kremowałeś na sucho czy na wilgotno?

 

Ja podejrzewam, że skóra była nierównomiernie wykończona w jakimś procesie chemicznym i jedno miejsca bardziej przyjęły pigment, inne mniej. Robiłem teraz próby i się dokładnie przyglądałem - ilość kremu nie ma związku bezpośredniego z nasyceniem kolory tych "smug". Od pierwszego zetknięcia się z kremem jedne miejsca ciemniały, a inne nie. Tak jakby nierównomiernie nawoskowany papier w różnym stopniu przyjmował wilgoć,

 

Sądzę, że to już tak zostanie.

 

Zabawna sytuacja, bo w ostatniej promocji Yanko z patynowaniem miałem zamiar spatynować buty w podobny nierównomierny wzór, który nawiązywałby wizualnie do leśnej ściółki. No i chyba mam za darmo, istny cyrk :)

 

No ale że to się zdarzyło w butach AS...

 

Na żywo zwór jest kilka tonów wyraźniejszy niż na fotce.

 

post-6480-0-22067100-1451134267_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja każde buty traktuję Renowatorem a potem Pammadier. Nigdy nie miałem takiej reakcji skóry. Myślę, że więcej na temat zachowania skóry i ewentualnego powodu mogą się wypowiedzieć koledzy pracujący za skóra zawodowo. Oczywiście napiszę do AS aby to wyjaśnić.

 

Ciekaw jestem czy podobna reakcja będzie w prxypadku butów Tanatosa70?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło super!!!!  Chyba ta kostka lodu pomogła.  

 

Ciężko mi porónywać AS do C&J, gdyż od tego drugiego producenta mam tylko 1 parę oxfordów zamszowych. Należy jednak zanaczyć, że byty produkowane dla JCrew, są wykonane "skromniej" od AS Exclusive Range i oczywiście od AS Handgrade Range. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło super!!!!  Chyba ta kostka lodu pomogła.  

 

Kostka lodu zawsze i wszędzie pomaga... na to i na owo :twisted:

Oczywiście buty są świetne i to, że swoje crocketty pozycjonuję odrobinę wyżej, nic AS-om nie ujmuje.

Zresztą pewnie masz rację: egzemplarze wykonywane na "zewnętrzne" zamówienie nie muszą i nie są tymi topowymi. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że ich cena też była inna. O ile pamiętam, w naszym zamówieniu "grupowym", buty wykonane dla J. Crew były najtańsze. W każdym razie z zakupu tak jednych, jak i drugich jestem bardzo zadowolony. Jeszcze raz dziękuję Marcinie za sprawną organizację akcji :-D .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Namawialiście Panowie kiedyś, żebym się przemógł i zrobił parę zdjęć butom AS Drake. Wygoniłem rodzinę z domu i zdjęcia zrobiłem ;-)  Ale niestety doskonale widać, że fotografowanie to nie jest mój konik :-)

post-6023-0-76326400-1455018397_thumb.jp

post-6023-0-84722100-1455018421_thumb.jp

post-6023-0-64666100-1455018435_thumb.jp

post-6023-0-40193900-1455018451_thumb.jp

 

Jedne z najwygodniejszych moich butów, ślizgają się jednak niemiłosiernie ;-)

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.