Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Pierwsze Sargenty. Model Ramsey, secondsy z A Fine Pair of Shoes. Według sklepowego opisu - wady to zmarszczona skóra na piętach. Oprócz tego znalazłem kilka mikrorys które znikną po pierwszym przejechaniu kremem więc się nie ma czym przejmować. Znów udało mi się trafić z kopytem - dostępny był tylko rozmiar o pół większy niż Yanko na 915 i okazał się bardzo dobrze pasujący :D Biorąc pod uwagę cenę secondsów - pozostaje mi tylko polecić śledzenie okazji na AFPoS, bo kurde, warto było. Pogoda za oknem chyba jeszcze przez jakiś czas nie pozwoli ich pokazać, stąd małe zdjęcie zrobione telefonem.

No i w końcu zobaczyłem jak wyglądają "otworzone" monki :mrgreen:

7NVkP3t.jpg

sqXQWB0.jpg

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zakochałem dla odmiany w Moore. W ogóle adelaide to dla mnie najładniejsze wydanie oxfordów, a w produkcji ASa jest naprawdę świetne. Swoją drogą w moich Ramsey'ach wady na żywo są jakoś tak mniej widoczne niż na zdjęciu - to chyba to wyostrzanie niedoskonałości w zdjęciach makro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@bodzixon Nie mam za wielkiego porównania. ASy na kopycie 99 mam o pół rozmiaru większe niż Yanko na 915 i jeśli chodzi o długość czy szerokość buta - jest podobnie. Jeśli w 915 nie wchodzisz to wydaje mi się że 99 nie będzie dla Ciebie. Wysokość podbicia ciężko mi porównać - Yanki mam tylko sznurowane i to trzewiki balmorale, ASy to monki i górna sprzączka jest na gumce - więc bez problemu się dopasowuje.

Moje pierwsze wrażenie było takie że ASy były odrobinę ciaśniejsze mimo bycia pół rozmiaru większe (długość zewnętrznej części buta jest podobna), natomiast z oceny laika skóra w ASach jest fajniejsza, szybciej i lepiej dopasowuje się do nogi i jest wygodniejsza. Yanki mnie nie obtarły, były dość wygodne od pierwszego założenia i szybko się ułożyły, ale ASy zrobiły to jeszcze szybciej i są chyba drugą najwygodniejszą parą jaką mam (po Edwardach Greenach), mimo że zaliczyły póki co dwa dłuższe wyjścia i dwa krótkie.


Carminy/CS nie mam żeby porównać. Myślę że możesz poszukać w Internecie (np. Styleforum) porównań AS 99 vs. inne kopyta. Moim zdaniem jeśli w Yanko 915 nie wejdziesz komfortowo to o AS 99 lepiej (niestety) zapomnieć. Chociaż monki z uwagi na tasiemkę wybaczą więcej jeśli chodzi o podbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
9 godzin temu, Bartek 00 napisał:

Panowie, jak się ma kopyto As 724 dokładniej model chukka Radwell do kopyta Yanko 915?

Na 724 mam tylko Moore (choć mierzyłem Radwell i wydawały się podobne) - porównując je do butów od Yanko na kopycie 915 mogę napisać tyle, że w tym samym rozmiarze 724 na mojej stopie są znacznie wygodniejsze, szczególnie jeżeli chodzi o podbicie. Na długość i szerokość chyba są porównywalne. Moim zdaniem jeżeli jakiś rozmiar w 915 jest dobry, to 724 raczej na pewno nie będą za małe - uwagę mam tylko taką, że w 724 na pewno pięta siedzi mi trochę płycej - ale tę różnicę odczuwam w porównaniu do wszystkich innych butów, w tym także AS na innych kopytach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załaczniku jest lista modeli i ceny. Niestety w niektórych przypadkach trzeba wywnioskować z opisu co to jest:

 

cap, Oxford - czysty Oxford

cap, brogue, Oxford - oxford z jakimś zdobieniem ana krawędzi lub krawędzich skóry - nie oznacza pełnego zdobienia czubka buta

cap, punched, Oxford - są to Oxford Balmorals

wing-tip, brogue, Oxford - bak model AS Hunt

 

AS buty.xlsx

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, musa19 napisał:

Na 724 mam tylko Moore (choć mierzyłem Radwell i wydawały się podobne) - porównując je do butów od Yanko na kopycie 915 mogę napisać tyle, że w tym samym rozmiarze 724 na mojej stopie są znacznie wygodniejsze, szczególnie jeżeli chodzi o podbicie. Na długość i szerokość chyba są porównywalne. Moim zdaniem jeżeli jakiś rozmiar w 915 jest dobry, to 724 raczej na pewno nie będą za małe - uwagę mam tylko taką, że w 724 na pewno pięta siedzi mi trochę płycej - ale tę różnicę odczuwam w porównaniu do wszystkich innych butów, w tym także AS na innych kopytach.

Wypadają podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.