Skocz do zawartości

Kalosze


Krakus ;)

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, White Haven napisał:

A czemu przestałeś z nich korzystać ?

A tak właściwie to po co z nich korzystać? Butom od deszczu i śniegu nic złego się nie dzieje. Dodam, że nie jeżdżę do pracy samochodem, codziennie (również w zimie) pokonuję pieszo po 5 i więcej kilometrów każdego dnia.  

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

A tak właściwie to po co z nich korzystać? Butom od deszczu i śniegu nic złego się nie dzieje. Dodam, że nie jeżdżę do pracy samochodem, codziennie (również w zimie) pokonuję pieszo po 5 i więcej kilometrów każdego dnia.  

Ostatnio zostałem zaproszony przez developera na plac budowy nowego mieszkania i bardzo się ucieszyłem, bo obowiązkowo trzeba było mieć kalosze. Ucieszyłem się, ponieważ to pierwsza okazja od 4 lat, żeby je założyć. 

Po za tą przygodą... to jeden z bardziej bezsensownych wydatków w mojej obuwniczej karierze.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aron napisał:

Na gorszą pogodę dobrze mieć inne buty, np. na grubszych podeszwach Dainite.

Lub właśnie kaloszki.

Panowie już zapewne nie pamiętają tej chwili wejścia w świat eleganckich butów, posiadając ich pełne szafy, ale dla kogoś kto zaczyna - zakup 4 par (by mieć na zmianę na pogodę i niepogodę), prawideł do nich i osprzętu może być wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Monkiusz napisał:

I tak chodzicie na skórzanej podeszwie po kałużach, soli i śniego w Yankach? Odważnie, nawet gdy są czymś zabezpieczone. Mi by było żal butów...

Ale czemu żal i czemu to aż taka odwaga? Tak jak pisałem, nic złego się butom nie dzieje. Po kałużach i w deszczu chadzam w butach na skórzanej podeszwie (niczym nie zabezpieczanej) i to sporo droższych od Yanków. Po "śniegu i soli" raczej w butach na podeszwie Dainite, ale parę razy w butach na skórzanej podeszwie też się zdarzyło i butom żadna krzywda się nie stała. Poniżej zdjęcie butów na podeszwie York (skóra+guma) używanych (bez kaloszy) przez dwie jesienie i dwie zimy (teraz używam je trzecią jesień), co najmniej 2-3 razy w każdym tygodniu. Czy wyglądają aż tak strasznie?

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Nie przesadzacie trochę? Jak często - szydera i trolling.  Piszę o skórzanych podeszwach, nie skórzano - gumowych. Kaloszki nie są wymysłem nowym, nie każdy też przecież musi ich używać. Nikt nie zmusza. Są zadowoleni użytkownicy, komuś innemu się nie podoba to rozwiązanie i ok, nie widzę problemu.

Tak jak z telefonami - jeden nosi w etui, a drugi bez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze argument przeciw - pomiędzy gumę tych kaloszków z "klasycznychbutów", a lico buta potrafi dostać się piach (z podeszwy oraz wraz ze śniegiem/wodą) i zaczyna się szlifowanie kwarcem. Generalnie po każdym użyciu kalosze do mycia, a buty to pastowania. Być może swimsy przez atłasową wyściółkę rozwiązują ten problem.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z kaloszkami mam ten sam problem że są strasznie nieporęczne jak się je już zdejmie a do tego po dluższym spacerze są niewygodne. Moje od dłuższego czasu też leżą w szafie a w zimę noszę buty na Dainite i grubej podeszwie commando które zmieniam w biurze na buty z podeszwą skórzaną. Problem z kamykami występuje także w Swimsach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Trochę inne kalosze:

Na Kickstarterze trwa teraz kampania zbierania środków potrzebnych do uruchomienia produkcji nakładek na buty Rain Socks.

Generalnie powstały z myślą o zabezpieczeniu przed wodą i błotem butów tekstylnych i sportowych ale do butów eleganckich też powinny się nadać. Nie są zbyt piękne, nawet w porównaniu z innymi kaloszami, np. popularnymi na forum Swimsami ale  w tym wyrobie funkonalność ma być najważniejsza. Cena dosyć niska 10-14 USD.

Co o nich myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.