Skocz do zawartości

Kalosze


Krakus ;)

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Przejrzałem sporo wpisów. Osobiście mam zwykłe czarne kalosze - no-name z Kanady za ca 20 CAD. Guma naturalna made in china.

Żadnych śladów na brązowych butach nie mam.

Po drugim sezonie użytkowania muszę powiedzieć jedno - rewelacja.

Dodatkowo naprawdę grzeją więc w pantoflu na samej skórze jest ciepło jak nigdy dotąd.

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia to doradzam stanowczo - kupić, nosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

skoro mamy wiosne to pora na swims :mrgreen:

na zdjęciach pokazane są dwa w wersji classic - czarny w rozmiarze - L i oliwkowy - XL.

rozmiar L jest zalecany dla butów w przedziale 42-43,5 i jest to wg mnie prawdziwy zakres zastosowania.

oba rozmiary probowałem na bucie o rozmiarze 8.5. pomimo, że kalosz L wygląda na zbyt mały to po włożeniu na but guma rozciąga się i szczelnie dopasowuje.

rozmiar XL w sumie też pasuje i nawet łatwiej go założyć, ale w użytkowaniu może nie być optymalny dla tego buta. zostaje trochę luzu i wilgoć może wnikać do wewnątrz.

jeżeli mamy trzewiki w podobnym rozmiarze to swims XL bedzie dla nich właściwy.

post-250-13658924828932_thumb.jpg

post-250-13658924829268_thumb.jpg

post-250-13658924829661_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Polecam Covy's na duże opady śniegu. Zrezygnuję na ich rzecz ze Swimsów z uwagi na bardziej zakrytą konstrukcję ochraniacza (zakryty jest praktycznie cały buty, poza górną częścią języka). Dodatkowo mają niezły serwis, kupowałem na ich stronie we wtorek w połowie dnia, tego samego dnia wieczorem została nadana paczka, a w czwartek rano kurier zapukał do drzwi.

 

http://covys.com/

 

lub link, który podawał andershep do AFPOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa takie nakladane kalosze....

 

Umawiasz się z kimś gdzieś coś podpisać, a tutaj trzeba pójść na teren budowy...

Noszenie do pracy troche już gorsze bo trzeba mieć osobną siatkę lub box, szafkę...

Jak ktoś może to polecem. Ja w poprzedniej pracy miałem ten komfort że po zdjęciu ciężkich butów na śnieg, zakładałem mokasyny... ach jak ta noga odpoczywała  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszenie do pracy troche już gorsze bo trzeba mieć osobną siatkę lub box, szafkę...

Do Covy's dodawany jest materiałowy organiser, w którym można przechowywać kalosze nawet na/pod/obok biurka. Fakt, problemem może być oczyszczanie ochraniacze z błota, lub wody ale to można zawsze łatwo zrobić jeżeli w miejscu pracy trzymamy zapas kilku listków ręcznika papierowego, lub po prostu udamy się "na dzień dobry" do toalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kalosze z jakimi miałem do czynienia są raczej dość rozciągliwe, grunt to nie przesadzić ze zbyt dużym rozmiarem i nie utopić buta w sflaczałej oponie.

 

Mam na myśli pewną niekonsekwencję w opisie.

Mój rozmiar to 44, czyli UK10. Dla wielkości kalosza L, według brytyjskiej rozmiarówki mieszczę się w środku zakresu, a wg. EU na początku.
 
This size fits for:
EU 44 - 46
UK 9,5 - 11,0
 

Dodatkowo kalkulator, po wpisaniu wymiarów w cm, zaproponował mi wielkość M. 

Tylko, że wg. opisu dla wielkości kalosza M, rozmiar UK10 wcale nie występuje.

 

This size fits for:
EU 42 - 44
UK 8,0 - 9,5
US 9,0 - 10,5

 

Pozostaje jedynie czekać z nadzieją, że trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.