Skocz do zawartości

Kalosze


Krakus ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze do niedawna wersja z obcasem w 6 kolorach była dostępna na stronie Brooks Brothers, obecnie nie wiem gdzie ten model jest jeszcze dostępny. Niedługo Swims startuje ze sklepem internetowym, więc może oferta będzie szersza niż dotychczas.

Rozumiem, że rozmiar zamawianego kaloszka powinien być tożsamy z rozmiarem skórzanego obuwia, np. gdy noszę 45 to zamawiam 45?

Niestety to nie jest wcale takie proste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że rozmiar zamawianego kaloszka powinien być tożsamy z rozmiarem skórzanego obuwia, np. gdy noszę 45 to zamawiam 45?

Wówczas nie byłby to senny koszmar. Poza tym zapraszam do wątku VS, żeby zobaczyć, jak pięknie potrafią sie od siebie różnić buty w tym samym rozmiarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, żeby coś dostało się do środka. Gdybyś zobaczył te kalosze, zrozumiałbyś dlaczego są oferowane z aksamitno-gumową lamówką. Poza tym te buty testowano w skrajnie trudnych warunkach, które w żaden sposób nie odzwierciedlają nawet zimy stulecia w dużym mieście w naszej szerokości geograficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosowanie takich nakładek nie powoduje zbytniego dyskomfortu jeżeli chodzi o oddychalność skóry ? Nawet krótka wizyta w szpitalu i nałożenie ochraniaczy na buty powoduje u mnie zwiększoną potliwość stopy i dyskomfort.

Musisz spróbować i zobaczyć jak to działa w Twoim przypadku. Ja nigdy nie doświadczyłem wymienionych przez Ciebie oznak dyskomfortu, ale to pewnie zależy od tego jak długo chodzi się w takich kaloszach. Ja używam ich jedynie aby dostać się z punktu A do B kiedy bardzo pada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosowanie takich nakładek nie powoduje zbytniego dyskomfortu jeżeli chodzi o oddychalność skóry ? Nawet krótka wizyta w szpitalu i nałożenie ochraniaczy na buty powoduje u mnie zwiększoną potliwość stopy i dyskomfort.

Musisz spróbować i zobaczyć jak to działa w Twoim przypadku. Ja nigdy nie doświadczyłem wymienionych przez Ciebie oznak dyskomfortu, ale to pewnie zależy od tego jak długo chodzi się w takich kaloszach. Ja używam ich jedynie aby dostać się z punktu A do B kiedy bardzo pada.

A ja używam ich również w czasie mrozu i śnieżycy, wtedy raczej człowiek się raczej nie poci. Przynajmniej ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś na forum grę Monopol? :)

wysłałem projekt kolegi Breslauera i mój do PAni Agnieszki z zapytaniem o wykonalność. Zobaczymy.

to jak z tym Monopolem?

http://ifotos.pl/zobacz/butJPG_rprhsqp.JPG/

Jest i but i cylinder też fajny.

Fajny but. Ale to kalosz raczej, jakieś śniegowce. Kalosz w butonierce. Sędzia kalosz!*

*wiecie skąd się wzięło to powiedzenie?

// Poniższa dyskusja, zgodnie z życzeniem uzytkowników, przeniesiona z wątku "But w butonierce - projekt forumowego znaczka" - mosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia pochodzi z międzywojnia. Z Krynicy. Podczas meczu miejscowego KTH (Krynickie Towarzystwo Hokejowe) z drużyną, ktorej nazwy niestety nie pamiętam sędzia podjął decyzję niekorzystną i niesprawiedliwą dla krynickiej drużyny, która też nie spodobała się zebranej na trybunach widowni. Kibice krzyczeli, gwizdali, a jeden z najbardziej zdenerwowanych zdjął z buta kalosz i rzucił na lodowisko. Wtedy tłum zaczął skandować: Sędzia kalosz! Sędzia kalosz! Sędzia kalosz! I tak się przyjęło, że sędzia zły i niesprawiedliwy to kalosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy był to kalosz - gumiak, czy kalosz - gumowa nakładka na buty?

Pozdrawiam, Dr

Napisałem:

Kibice krzyczeli, gwizdali, a jeden z najbardziej zdenerwowanych zdjął z buta kalosz i rzucił na lodowisko.

Była to gumowa jak to Ty nazywasz nakładka na buty. Wówczas kalosze to były przede wszystkim nakładki na buty. Na gumowe buty z cholewami mówiło się gumowce. Gumiaki to wersja językowa trochę zwulgaryzowana. Wersja ocieplana od wewnątrz (np. futerkiem, sztucznym misiem, wełnianym wkładem) z suwakiem z boku lub z przodu to śniegowce. Wysokość jak trzewiki. Niektóre śniegowce o kształcie trzewików były kaloszami z połączonymi z filcowym wkładek. Trochę przypominały Twoje ulubione trzewiki. Z tym że miały z przodu suwak.

edit: te ostatnie nazywane były też gumofilcami, choć w społecznym odbiorze teraz gumofilce to głównie robocze buty z wysokimi cholewami, ulubione przez pracowników PGR-ów na wszystkie okazje, taka wersja walonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: Widziałem takie nakładane kalosze w akcji poprzedniej zimy na butach wielu mężczyzn w Sztokholmie, rozwiązanie całkiem rozsądne na błotko pośniegowe i nie wygląda najgorzej.

Jest już polska firma, która produkuje coś takiego. Produkt od tego sezonu wchodzi do sprzedaży. Dostałem egzemplarz testowy, czekam na deszcze. Chętnie podzielę się uwagami z użytkowania.

Tutaj strona tej firmy:

http://prodry.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzili z ceną (79 zł + 17 przesyłka). Sprawdzone kaloszki Tingley kosztują na ebay-u ok. 50-60 zł, z wysyłką z USA wychodzi w sumie podobna kwota.

Mam podobne odczucia co do ceny, ale powstrzymam się z oceną do czasu przetestowania produktu.

PS. Proszę Moderatora o przeniesienie wpisów dot. kaloszy do nowego wątku (chyba na forum Buty). Pociągnąłem temat kaloszy, a ten wątek dotyczy zupełnie czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzili z ceną (79 zł + 17 przesyłka). Sprawdzone kaloszki Tingley kosztują na ebay-u ok. 50-60 zł, z wysyłką z USA wychodzi w sumie podobna kwota.

Mam podobne odczucia co do ceny, ale powstrzymam się z oceną do czasu przetestowania produktu.

PS. Proszę Moderatora o przeniesienie wpisów dot. kaloszy do nowego wątku (chyba na forum Buty). Pociągnąłem temat kaloszy, a ten wątek dotyczy zupełnie czegoś innego.

Jest wątek o kaloszach i też proszą tak jak Mr. Vintage o przeniesienie tego wątku kaloszowego od mojego pytania dot. sędziego kalosza (pod pytaniem proszę wstawić info i link). Dziękuję i pozdrawiam

edit: link do wątku kaloszowego http://www.forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=9&t=602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam - ja osobiscie cala zeszla zime przechodzilem w podobnych nakladkach i zdecydowanie polecam. Nie musialem staczac nierownej walki z sola lub nosic butow, ktore moglbym bez zalu wyrzucic po zimie.

Ja swoje galoshe kupilem w UK ale ostatnio widzialem takie w sklepie z butami w Galerii Mokotow (sklep opok Royal Collection) - nie pamietam ceny ale chyba jakos ok

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie zamawiania galoszy stąd (jak się uda to kolega z us odbierze paczkę i weźmie przy przylocie do polski na święta)

http://www.totes-isotoner.com/product/g ... y=ourPicks

http://www.totes-isotoner.com/product/id/102051.do

więc jeśli byłby ktoś chętny to ew. może kilka dodatkowych par zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.