Skocz do zawartości

Luxire Custom Clothing


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

@Whitesnake, mam te same doświadczenia z mojego pierwszego zamówienia, zdziwiła mnie właśnie informacja przy niektórych materiałach o dopłacie 20$ za spranie materiału do uzyskania pożądanego efektu. Tyczy się to np. bawełny chambray.

 

Dopytaj o szczegóły. Może tkanina mocno się kurczy i z 2,5m wychodzi 2m po spraniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniłem kwestię skurczenia się spodni po praniu, oto odpowiedź Luxire:
 

Do mention in note the measurements should be preserved after washing exactly.( **AA** to double check)

 

Dodam, że poprosiłem o uwzględnieniu skurczu po praniu, teraz się dowiedziałem, że używając odpowiedniego znacznika w uwagach do zamówienia możemy poprosić o podwójną kontrolę.

 

Dodatkowo dowiedziałem się, że możliwy jest tzw. warm wash w 40°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zamowienie z 19.03 wyslano dzisiaj tj 12.04. Mniej niz miesiac to nie najgorzej, ale biorac pod uwage, ze maja moje wymiary i ze nie zmienialek kroju to powinno zwykle byc troche szybciej. Byl jednak problem z dostepnoscia jednej tkaniny i stad wyszlo dluzej. Paczka ma dotrzec na czwartek chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Spodnie faktycznie wygladaja na komfortowe; linia z boku jest bardzo ladna. Natomiast nie podoba mi sie linia z przodu - bardzo podkresla biodra, troche to przypomina bryczesy - szerokie biodra, szeroka nogawka u gory, bardzo waska na dole. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze moze to byc podyktowane wzgledami anatomii, ktore ciezko przeskoczyc. Ja w kazdym razie staram sie nosic spodnie dopasowane w biodrach i w udzie (mam dosc mocno rozbudowane, w stosunku do calej sylwetki) - poswiecam komfort, ale zyskuje lepsza, bardziej wyrownana linie nogawki. Cos za cos.

[przepraszam za brak polskich liter]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @mosze - zgadzam się jak najbardziej, że trochę to "bryczesowo" wyszło, ale jest to niestety w dużej mierze kwestia anatomii - nam relatywnie bardzo masywne uda/szersze biodra w stosunku do reszty, taka "góra intelektualisty a dół kolarza" :-) - noszę marynarki 46 (czasem 48) i spodnie 50, co oznacza "drop 2R", który podług producentów RTW u ludzi nie występuje, he-he. Z drugiej strony, przy takiej budowie spodnie o niskim stanie też wyglądają źle, a przede wszystkim leżą fatalnie (zsuwają się).

Na razie pomysł na to mam taki, że będę jeszcze zwężał spodnie w biodrach (za to dodam drugą zakładkę). Nogawka nie jest na razie wąska, jak wspomniałem 20,5 cm na dole, choć mogę ją poszerzyć (zdarzyło mi się nosić 22-23 cm). Wreszcie, mam wrażenie, że sporo może pomóc brak zaprasowanego kantu - nogawka wtedy będzie szersza patrząc od przodu i efekt zwężenia trochę zniknie (tym bardziej, że celuję w materiały typu ciężki sztruks/moleskin/canvas, gdzie kant nie jest potrzebny). W spodniach garniturowych kant oczywiście musi być, ale wtedy góra spodni znika pod marynarką.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się sam zdiagnozowałeś - niewiele można dodać. Na zdjęciach więcej widać niż "na sobie". W takim szyciu trzeba siebie poznawać "wymiarowo" - tak aby każda następna sztuka była fajniejsza - bez osobistej szkody na komforcie noszenia.

Aby dostać większą rozbiegówkę  na rękawie koszuli, jednocześnie go zwążając, tak jak napisałeś można go wydłużyć zmniejszając obwód mankietu - zalecam jednak ostrożność. Ja raz trochę przesadziłem i mankiet nie jest komfortowy - choć się normalnie zapina, a Twoje rękawy wydają się wystarczająco długie

Do koszuli dodałbym, że wydaje mi się że mankiet możnaby wydłużyć z 0,5 cm. Wydaje się on niewielki, podobny jest chyba w koszulach CT i jest to coś w nich co najmniej mi się podoba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoguzikowy mankiet w Luxire jest domyślnie nawet krótszy niż w CT - ma 2,5 cala (6,35 cm), co jest swoją drogą zaskakujące, biorąc pod uwagę, ze kołnierzyki i listwy mają duże. Z tym że mi akurat taki pasuje, bo mam relatywnie krótki ręce (przy wzroście 177 cm, rękawy w marynarkach muszę skracać na 60 cm), które IMHO lepiej współgrają z mniejszym mankietem.

Jeśli chodzi o tę szerokość rękawa, to wynika ona też z dość specyficznego domyślnego kroju Luxire, gdzie rękaw długo "idzie prosto" a zwęża się dopiero tuż przez nadgarstkiem - na StyleForum ludzie zaznaczali, że można poprosić o większy "taper" (stopnień zwężenia) rękawa połączony z pojedynczą zakładką materiału przy mankiecie (domyślnie są dwie). W takich sytuacjach ujawnia się właśnie przewaga Luxire nad innymi MTM (o RTW nie wspominając), że można dowolnie modyfikować każdy element, tylko trzeba to jasno zaznaczyć w uwagach. Ja, na przykład, w następnym zamówieniu poproszę też o krótszą listwę guzikową na rękawie, bo domyślna kończy się  zbyt blisko łokcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa jest ok. Dlatego też w tym kontekście mankiet mógłby być większy i w mojej opinii to akurat dla długości Twoich rąk szkody nie przyniesie.

Stójka przy kołnierzyku - wygląda jakby tył miał taką samą wysokość ?

Zwróć uwagę też, że przy bardziej dopasowanej szerokości rękawa wraz z wszyciem skrócenie listwy może spowodować trudności w prawidłowym podwinięciu rękawów koszuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2016 o 13:38, Dapi napisał:

Stójka przy kołnierzyku - wygląda jakby tył miał taką samą wysokość ?

Odpowiadam dopiero teraz, bo akurat była możliwość cyknięcia zdjęć. Stójka jest niższa z przodu, przy czym jest ogólnie niewysoka (lubię taką, bo wyższe mi po zapięciu kolidują z jabłkiem Adama). Moje instrukcje dla Luxire były takie: "collar: your semi-spread collar style with following adjustments for size: collar-band front height: 1", collar-band rear height: 1 1/4", collar back height 1 5/8", collar point length 3". Swoją drogą, w sytuacji gdy kołnierz jest niski a wyłogi standardowe/dłuższe w RTW często kołnierz "poszerza się" w miarę liniowo, co IMHO nie za dobrze wygląda - Luxire zrobiło to po wyraźnym łuku i jestem bardzo zadowolony z tego, jak to wyszło. Poniżej na zdjęciu kołnierz od tyłu, widać bardzo ładnie wykonany slot na usztywniacze:

luxcol1.JPG

 

A jak już miałem aparat w ręku, to jeszcze ciekawostka a propos guzików. Guziki standardowo są bardzo solidnie przyszywane na słupek - widać na lewej połówce zdjęcia. Guzik po prawej to zapasowy, wewnątrz listwy na dole, jak widać przyszyty już standardowo - co ma sens, bowiem jego akurat powinno się dać łatwiej odpruć. Ot, taki dowód rozsądnego dbania o detale:

luxbut1.JPG

Przy okazji: na moich zdjęciach tego nigdzie nie widać, ale ostatnia dziurka na listwie jest wykonana poziomo - co akurat IMHO nie jest tylko bajerem, ale rzeczą funkcjonalną - odrobina dodatkowego luzu w dopasowanej koszuli jest tam akurat potrzebna (obfity obiad i te sprawy :-) ).

 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎10‎-‎02 o 13:37, Wodzu napisał:

Mam pytanie do wszystkich ( @Zajac Poziomka ? ) posiadających spodnie z denimu selvedge od Luxire - czy materiał po kilku praniach staje się bardziej miękki i lepiej się układa?

Według mnie materiał, z którego zamówiłem moje spodnie nie był specjalnie sztywny. Tutaj link do posta :) 

Po praniu może stał się trochę bardziej miękki, ale szczerze mówiąc nie zwracałem na to specjalnej uwagi, bo od początku był dla mnie OK. Albo kwestia tego, że wybrałem inny materiał albo po prostu mamy inną tolerancję na "sztywność" jeansów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dostałem maila od Luxire z potwierdzeniem wysyłki (jedna koszula i spodnie by dograć dopasowanie) - 17 dni od zamówienia, świetny czas. Na StyleForum też piszą o dobrym czasie realizacji, więc pewnie mają w Indiach wolne moce przerobowe :-) Jak ktoś ma już dograne dopasowanie, to za dwa tygodnie Black Friday, a wtedy zawsze na Luxire dobre promocje, acz zwykle z limitem zamówienia (od 300 USD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odebrałem parę dni temu drugie zamówienie z Luxire, więc kolejna porcja wrażeń, które może komuś się przydadzą. W ramach szlifowania rozmiarówki były to jeszcze jedne spodnie testowe (60$, wolałem ewentualnie „poświęcić” taką kwotę i dograć dopasowanie, zanim wydam dużo więcej na spodnie z tkanin VBC czy Dugdale) oraz koszula z najpopularniejszego chyba wśród miłośników Luxire materiału, mięsistego Sky Blue Oxford (70$).

Ani spodni ani koszuli jeszcze nie prałem/prasowałem, wybaczcie więc, że na zdjęciach ciut pomięte. Jeśli chodzi o spodnie, na co zwrócono uwagę przy wcześniejszych postach, chciałem się trochę pozbyć szerokości w biodrach (na ile się da, bo szerokie po prostu są) i tego jak łamią się na „zadku” – po konsultacjach z Luxire wprowadzonych zostało parę zmian wykraczających poza same korekty wymiarów podstawowych, m.in. zmianę krzywizny spodni z tyłu (ang. „curve the seat”). Zmiany zestawiłem poniżej – po lewej stare, po prawej nowe. Przypominam, że nowe są założone „prosto z pudełka”, bez prasowania, byłem bardzo zaskoczony tym, jak ładnie leżą, jak również jakością samego materiału (100% bawełna chino, dość lekka). Na razie są ciut za długie (łamanie na dole) bo dałem margines na skurczenie – pierwsze skróciły się w praniu o około 1,5 cm. Jakość wykonania w tej cenie niezmiennie mnie zaskakuje, Luxire spełnia też wszelkie możliwe zachcianki, nawet takie, jak drobne zmiany szerokość wewnętrznych kieszonek na bilon czy wysokości szlufek.

lux-pants2.JPG

 

A propos tego ostatniego, to warto dodać, że Luxire, w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich firm RTW i MTM, nie pozostawia sobie tolerancji wymiarowej: wszystkie podane wymiary mają się zgadzać dokładnie,  nie żadne „plus-minus 1 cm” (oczywiście przed praniem, bo skurcz bawełny nie jest do końca przewidywalny). O dziwo, to działa. Prosiłem o pas wysokość 44 mm i jest 44 mm, chciałem by zwęzili listwę guzikową do 30 mm i jest 30 mm. Koszula ma mieć długość 31,5 cala = 80,0 cm, mierzę jak najbardziej dokładniej się da i wychodzi ca 80,1 cm. Niezły bajer.

W koszuli jakichś dużych zmian nie wprowadzałam, raczej kosmetyka, więc leży podobnie jak poprzednia (ma tylko lepszy kąt nachylenia ramion). Materiał to bardzo klasyczny, ciężki oksford. Zdjęcie poniżej robione w bezpośrednim świetle dziennym, tkanina w rzeczywistości jest bardzo matowa i trochę przypomina wykrochmalony obrus ;-) Po paru(nastu) praniach ma zmięknąć. Na pierwszą koszulę u Macaroniego też brałem najbardziej klasyczny oksford, jaki mieli w próbniku („trochę sztywny, ale zmięknie” ostrzegał mnie doradca) ale porównanie tego od Macaroniego do tego od Luxire to trochę jak Audi Q5 vs. Hummer :-D Aż z ciekawości zważyłem koszulę (odpowiednik ca rozmiaru 38 slim) i waży 315 g., poprzednia z Luxire (bawełna 60s, więc też nie jakaś subtelna) waży 207 g. Generalnie zatem, jak ktoś lubi ciężkie, oldschoolowe tkaniny (ja lubię) to zdecydowanie polecam.

Guziki tym razem cienkie, w poprzedniej miałem grube przez pomyłkę i dostałem teraz od Luxire też luźny komplet cienkich, jakby chciał wymienić, więc łatwo mogłem zestawić jedne obok drugich i wychodzi, że cienkie są dokładnie o połowę cieńsze od tych grubych, mają ca 2 mm. Wydają się przy tym ciut bardziej „perłowe” przez większą półprzezroczystość. Luxire za dopłatą 20$ oferuje też guziki premium, bardzo chwalone za wygląd i mające ponoć pośrednią grubość.

lux-skyb1.jpg

 

Jeszcze na końcu taka ciekawostka a propos indywidualnego wykroju MTM. Mam trudną sylwetkę, w której ramiona są nieproporcjonalnie wąskie w stosunku do klatki piersiowej – to akurat bardzo niekompatybilne z typowym krojem RTW i bardzo trudne/kosztowne do przeróbek (ingerencja w ramiona w marynarkach itp.). Koszule Luxire nie bazują jednak na modyfikacji gotowego szablonu, ale są od zera tworzone pod zestaw wymiarów. Poniżej zdjęcie pachy/wszycia rękawa w mojej koszuli – jak widać szew przebiega w nieco „dziwny” sposób, a cała koszula zdaje się jakby „trójwymiarowa”, tak skrojona, że nie da się jej na płasko rozłożyć – ale przez to właśnie na mnie leży jak należy ;-)

lux-skyb2.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spodniach to jeszcze bym poprawił takie fałdki przy bocznym szwie, zapytam się Luxire jak to zrobić - siedzenie jest poza tym naprawdę OK, trzeba brać pod uwagę, że to 100% bawełna, jeszcze nieprana i nieprasowana, w przypadku wełny to podejrzewam, że byłyby tu już właściwie proste linie.

Ja na pierwsze zamówienie czekałem dwa miesiące (ale wtedy jest zawsze dłużej, jak tworzą indywidualny wzór), a tutaj tylko 17 dni. Miesiąc to raczej standard - a nie brałeś przypadkiem tkaniny, którą muszą sprowadzać (np. Dugdale, Holland & Sherry) - bo wtedy to się czeka ponoć średnio 6 tygodni.

Gorący okres to będzie za tydzień, bo na pewno będą jakieś promocje na Black Friday. Ja zresztą planuję wtedy coś większego zamówić, więc akurat fajnie się złożyło, że dostałem to zamówienie teraz, by jeszcze przemyśleć kolejną iterację poprawek. Mam też parę fajnych próbek tkanin, na dniach zamieszczę zdjęcie i opis, duże wrażenie robią np. bawełny Brisbane Moss.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zamówienie po 11 dniach było pod moimi drzwiami, więc Luxire akurat mnie przyzwyczaiło do czegoś innego. ;)

Zamawiałem z tkanin, które mieli na stanie, więc teoretycznie nie powinno być problemu. Wydaje mi się jednak, że gorący okres w roku może już trwać, w końcu zbliża się okres świąteczny. Również zamówiłem próbki tkanin, ale w większości są to takie oczywiste oczywistości typu biały lub błękitny oxford czy materiały "chinosowe". Jak "w końcu" otrzymam swoje zamówienie, to również opiszę te tkaniny tutaj, może się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.