Skocz do zawartości

Luxire Custom Clothing


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, torunianin napisał:

Nie wiem jak układają się spodnie, które służyły za wzór, ale ja bym je zwęził przynajmniej od kolana w dół.

Spodnie mają na dole 20 cm i są to najwęższe spodnie, jakie posiadam. Zdjęcia trochę przekłamują proporcję, bo świeżo po wyjęciu z pudełka spodnie są bardzo spłaszczone wzg. osi szwów (coś jakby odwrotność zaprasowania na kant) przez co patrząc en face wydają się szerokie. Widać to dobrze, jak porówna się zdjęcie z przodu/tyłu ze zdjęciem z profilu. Dla ciekawostki, tu są spodnie o szerokości na dole 22 cm, które z przodu mogą (złudnie) wyglądać na węższe niż te jeansy:

Temat zresztą wałkowaliśmy w innym wątku, mi bardzo nie podobają się spodnie opięte na łydkach, cenię sobie proste linie, poza tym ważna jest proporcja góra-dół (u mnie góra musi być jaka jest, bo mam masywne uda) i unikanie tzw. carrot fit (zbyt wąski dół w relacji do góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne spodnie i ciekawy kolor wyszedł po spraniu. Luxire już nie raz udowodniło, że dużą wagę przywiązują do odwzorowania wymiarów.

W kwestii dopasowania dodałbym jeszcze, że materiał jest póki co sztywny i w niektórych miejscach układa się, jak chce. Po paru praniach zmięknie i będzie to lepiej wyglądało. A poza tym to do dopasowania nie mam zarzutu, IMO dobrze leżą.

PS. A u mnie niebawem wybije 7 tydzień oczekiwań na flanelowe spodnie na zimę po rozmiarowych "tweakach". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tymczasem Black Friday w Luxire, idąc za Styleforum:

Cytuj

1. We have planned a BIG sale. Everything on the site will be discounted.
2. Large collection of VBC, EThomas, Drago, Brisbane Moss, Grandi Rubinelli, Alumo fabrics on sale.
3. The Annual Gift Card bonus offer.
4. "Order now and provide specifications later" is allowed.

Przeceny mają ruszyć koło 16 naszego czasu i prawdopodobnie być dostępne na naj-najnowszej stronie Luxire, a ta najnowsza mtm.luxire.com pójdzie do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtm.luxire.com ma iśc do kosza.
Na Styleforum pisali że obecnie jest:
Iteracja 1, custom.luxire.com, ta stareńka-stareńka
Iteracja 2, mtm.luxire.com, ta nowa słaba
Iteracja 3, jeszcze nieznana, naj-najnowsza

Iteracja 3 ma być zupełnie nowa i ruszyć dziś. Będzie zbierała konta i dane z iteracji 1. Iteracja 2 zostanie zgaszona całkowicie, a dane zmigrowane na iterację 3. W domyśle iteracja 3 ma zastąpić obie poprzednie strony i zostanie już tylko jedna prawidłowa. Przy czym nie wiem czy iterację 1 wyłączą natychmiast po odpaleniu 3 czy dopiero później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kappa napisał:

Czy przy pierwszym zamówieniu spodni od Luxire lepiej podać wymiary ciała, czy bezpieczniej wymiary spodni? Będę wdzięczny za podpowiedź od osób mających doświadczenie z zamawianiem.

Konsensus jest taki, że dużo bezpieczniej wymiary spodni. Tak czy siak trzeba się nastawić, że pierwsze spodnie będą pewnie miały jakieś wady, zwłaszcza w okolicy siedzenia, i dopiero przy drugich będzie z grubsza dobre dopasowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy  potraficie moze polecić tkaninę na koszulę? Niebieska, w miarę lekka, może być z lnem, może być Oxford. Byleby mocno nie prześwitywała. Sky blue summer chambray ponoc prześwituje, a świetny cool white linen cotton z bawełny egipskiej i lnu irlandzkiego nie ma swojego odpowiednika w kolorze niebieskim :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xune napisał:

Czy  potraficie moze polecić tkaninę na koszulę? Niebieska, w miarę lekka, może być z lnem, może być Oxford. Byleby mocno nie prześwitywała. Sky blue summer chambray ponoc prześwituje, a świetny cool white linen cotton z bawełny egipskiej i lnu irlandzkiego nie ma swojego odpowiednika w kolorze niebieskim :(

A jaki masz budżet? Jak większy to wszyscy chwalą Brisbane Moss Chambray, mam tego próbkę i wygląda super.

Z niezbyt ciężkich, to na szóstej stronie tego wątku jest moja koszula soft blue herringbone, którą bardzo lubię - to jest taki "jeansowy" niebieski z fajnym delikatnym połyskiem. Minus jest taki, że splot jest dość gęsty, więc na upały się mniej nadaje. Bardzo dobry i tani jest też oczywiście sky blue oxford, ale to już trochę cięższa tkanina (choć otwarty splot i ja w lecie noszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky Blue Oxford jest raczej z tych sztywnych, może po pięćdziesięciu praniach się robi lejący, ale jeszcze do tego momentu nie doszedłem ;-) To tak pół żartem, bo faktycznie bardzo mięknie z każdym praniem - ja mam akurat kołnierzyk usztywniany, miękki one-piece być może ma szansę działać.

Z tym linen-cotton to dziwne, co mówisz, bo ja mam próbkę navy cool linen cotton i jest zaskakująco prześwitująca, biorąc pod uwagę ciemny kolor. Luxire może wrzucić do jednej kategorii dość różne materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak zaszalałem i wziąłem ten Brisbane Moss Chambray w średnim niebieskim :D Próbowałem też domówić Luxire Signature Denim, ale na nowej stronie nie da się wybrać konkretnej tkaniny (pod jednym linkiem/produktem sklepowym było kilka tkanin do wyboru na starej-starej stronie), automatycznie dodaje pierwszą z brzegu która jest "out of stock" i w koszyku nie pozwala przejść dalej bez usunięcia. Zobaczymy co wyjdzie - na Styleforum poradzili żeby złożyć zamówienie na koszulę, opisać sytuację na mailu i jak tylko będzie materiał to dodadzą spodnie. Czekam na informację zwrotną od nich :D

Z takich konkluzji, wolałbym gdyby na czas tych wyprzedaży zostawili po prostu starą, działającą stronę, z tej średnionowej, nieudanej zostawili tylko stronę z opisami kołnierzyków, typów kieszeń, zakładek i tak dalej, a nową dopracowali i wypuścili na spokojnie później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój eksperyment z Luxire nie wypalił przez pójście zbyt prostą drogą. Podanie podstawowych wymiarów w konfiguratorze wraz z wyborem materiału, kroju i opcji ale bez szczegółowych wymiarów każdego detalu skutkował otrzymaniem spodni jak worek. Zwłaszcza w okolicy krocza. W pasie dobrze ale odrobinę niżej z półtora mnie by się zmieściło. Następnym razem trzeba pewnie będzie podać wszystkie możliwe wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Akurat koszulowych denimów nie mam próbek (poza denim chambray, oczywiście) - ale w ofercie mają chyba nawet do 12 oz, mają też jakiś superciężki ciemny Oksford 300 g. który  pewnie by robił za substytut. Pamiętaj, że w Luxire możesz też uszyć koszulę z materiału spodniowego (w cenie spodni) jeśli poprosisz, ja mam np. próbkę białego dość lekkiego (jak na spodnie) jeansu off-wihte bull denim, który IMHO dobrze nadawałby się na casualową koszulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.