Skocz do zawartości

Luxire Custom Clothing


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Po lewej guziki premium z macicy perłowej, po prawej standardowe:

A.thumb.jpg.4c908e34f11a5bfe5d4c4f4fe4d76476.jpgB.thumb.jpg.9449a1913909c5089f0573479fb24bc9.jpg

Jak widać są grubsze, niż te używane domyślnie przez Luxire. Ciekaw jestem, o ile grubsze są te oznaczone jako thick.

Te premium faktycznie są wyraźnie ładniejsze, choć nie wiem czy warte dopłaty 20$. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ktoś mi wytłumaczy jak działa ich system? Chodzi mi głównie o kwoty produktów i wysyłek. Poniżej szczegóły

Chciałem zamówić ich spodnie próbne za $59.99 z wysokim stanem, ale wysyłka wychodziła wówczas $20. Luxire ma darmową wysyłkę od $75 więc brakowało mi $15,01. Pomyślałem, że mogę zamiast wysokiego stanu wziąć styl gurkha, za który dodatkowo się dopłaca $30, wtedy wyjdzie $89,99 czyli troszkę dopłacę, ale za to przekroczę kwotę do darmowej wysyłki. Pomyślałem też, że wyślę im swoje spodnie bespoke, żeby mogli z nich ściągnąć miarę. Napisałem im wówczas, żeby mi podali swój numer telefonu bo kurier tego wymaga, żebym mógł im je wysłać, ale wtedy mi napisali, że mają dofinansowanie do usług DHl i Fedex i że wyślą mi etykietę i wyjdzie taniej, albo mogę wysłać sam. Pomyślałem super, ale gdy chciałem tak zamówić, okazało się, że można płacić tylko kartą przez paypal, a ja miałem tam pieniądze na koncie, więc im piszę, żeby mi podali email na jaki mam wysłać pieniądze i kwotę, którą mam przelać. No i odpisali coś czego nie rozumiem 

Cytat
The amount for sending in 1 pant is $25 for shipping and $ 67 for the order # 34616 i.e. total $92.
Kindly revert back to this mail after paying.

Skąd te kwoty? Rozumiem, że $25 jest za opcję wysyłki z ich pomocą i z ich dofinansowaniem, ale 67? Napisałem im jeszcze kilka maili, ale dalej nie rozumiem. Trochę też im namieszałem bo raz pisałem o gurkhah, raz nie, raz o wysyłce z ich pomocą, a raz o wysyłce na własną rękę, ale skąd te 67? Jakiej konfiguracji bym nie zrobił nie wychodzi mi $67. Może ktoś mi to wyjaśnić? I jak działa ta ich opcja wysyłki spodni bo tego też do końca nie rozumiem o co chodzi z tymi etykietami, dofinansowaniem dhl/fedex itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z innych niż podatkowe nowości:

- Luxire twierdzi że wyrobią się w 3 dni z zamówieniami w przypadku tkaniny w magazynie: https://www.styleforum.net/threads/luxire-custom-clothing-official-affiliate-thread.304965/post-10402681

- Z uwagi na powyższe chcą wycofać oferty rabatowe

- Wprowadzili buty do oferty, GYW, MTO: https://www.styleforum.net/threads/luxire-custom-clothing-official-affiliate-thread.304965/post-10396686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie podzielam optymizmu ;/ Zamówiłem spodnie (na szczęście trialowe). Wysłałem jako wzór swoje spodnie bespoke celem replikacji. Główny zarzut mam do samego procesu kopiowania - przecież to nie działa. Spodnie są tak ciasne w kroczu, że szew wychodzi mi między pośladkami, a mówiąc brzydko - wrzynając się w tyłek. Czytałem wcześniej ten wątek i gdzieś było już tu napisane, że ich spodnie mają często tą przypadłość. W talii natomiast są zbyt luźne w porównaniu z bespoke, bo po kilku krokach zjeżdżają i musiałbym je ciągle poprawiać. Są oczywiście boczne klamerki do regulacji, ale już je mam naciągnięte do końca ;/ Jakbym je dał mniej więcej na środku to czasami mogłoby się zdarzyć tak, że po kilku krokach wyglądałbym jak małe dziecko, które robi siku mając portki na wysokości Achillesów - oczywiście wyolbrzymiam, jednak problem jest dość wyraźny. Z kopiowaniem spodni za wiele to wspólnego nie ma. Zgadza się jedynie długość i szerokość w łydkach i udach. Z tyłu powstaje mnóstwo załamań pod pośladkami, ale to newralgiczne miejsce i tutaj za wiele nie oczekiwałem. Z przodu wg. mnie leżą w miarę okej, jedynie co to w udach wiele się dzieje i kolanach, no i na zdjęciach tego nie widać, ale za mało jest miejsca w stanie co czuć i widać na żywo ( robi się tzw. buda po prawej lub lewej stronie bo przyrodzenie przy takim stanie musi gdzieś się znaleźć). Nie bardzo widzę opcję poprawek bo tak niski stan przy wysokim stanie i to "wrzynanie się" raczej nie podlega poprawkom. Musiałbym pewnie wysłać zdjęcia, które porobiłem i zamówić kolejną parę, jednak muszę jeszcze to przemyśleć.

A co Wy sądzicie? Mają potencjał, czy nie? Sama koncepcja jest świetna. RTW nie znajdę idealnych, bo do tej pory szukam i nie znalazłem. W porównaniu z MTM (tak wiem luxire to mtm, ale nie takie tradycyjne) czy bespoke cenowo wychodzi rewelacyjnie.

IMG_20201008_181853.jpg

IMG_20201008_181951.jpg

IMG_20201008_182108.jpg

IMG_20201008_181923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dotarła do mnie dziś paczka z 2 parami spodni z niedawno wprowadzonej linii RTW. Nikt jeszcze nie pisał o swoich wrażeniach, więc zdecydowałem się na małą recenzję „first look”.
 

Spodnie kosztują 99 dolarów plus nieuniknione cło, VAT i opłaty importowe DHL. W sumie wychodzi circa 500 zł/parę.

Zdecydowałem się na szarą flanelę od Dugdale Bros i gurkha z ciemnego denimu. Ostatnio coraz bardziej doceniam brytyjskie tkaniny, a Dugdale wysuwa się na pierwsze miejsce (mam jeszcze płaszcz z wełny tej marki). Materiał jest gruby, mięsisty, bardziej zgrzebny niż włoskie flanele (mam spodnie z flaneli VBC i Loro Piana). Na podstawie opinii m.in. na SF można mieć nadzieję, że nie będzie się łatwo mechacić i przecierać. Natomiast denim 13 oz jest jak przystało na taką wagę tkaniny gruby i sprawia bardzo dobre pierwsze wrażenie, ale zobaczymy co będzie za jakiś czas.

Muszę pochwalić Luxire za bardzo dobre, klasyczne dopasowanie. Jest odpowiednio dużo miejsca w biodrach i udach, nogawki dołem mają po 20 cm, spodnie trzymają prosty kant. W zasadzie żadne spodnie RTW w tej półce cenowej nie mają takich proporcji. Firma na życzenie wykańcza spodnie mankietem o żądanej wysokości. Minusem jest fakt, że nie można zażyczyć sobie np. 31,5 cala długości po szwie wewnętrznym - do wyboru są tylko liczby całkowite (czyli skok w długości wynosi 2,5 cm).

Wykonanie jak to w Luxire - bardzo staranne, ale większość szwów jest maszynowa, a guziki, klamerki czy kolanówka nie są najwyższej jakości. Za tę cenę nie ma natomiast co marudzić.
 

Podsumowując, moje wstępne wrażenia są bardzo pozytywne. Wielki plus za dobór tkanin i wykrój. Myślę, że w tej półce cenowej ciężko o lepsze spodnie.

 

8FF3DA85-56C9-453C-BEC8-F39A23104D3B.jpeg

62B0C8FC-8D25-410B-B27A-46E571499DEF.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
49 minut temu, Aras napisał:

Raczej zła wiadomość, bo jednocześnie podnieśli ceny (przelicznik euro dolar to 1:1).
Ceny na stronie to ceny netto... więc trzeba doliczyć 23% VAT.
Raczej już im podziękuję... 

Dokładnie tak. Przy cenie 130 euro za lepsze tkaniny, i EURO po 4,64 (dziękujemy panie PIS!), wychodzi to 740 zł za koszulę. To lepiej uszyć za 600 zł w polskich MTM-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Servetch napisał:

A to nie jest tak, że byli tak atrakcyjni dzięki brakowi vatu i cła?

Akurat jeśli chodzi o Luxire, to był JEDYNY przypadek, że płaciłem zarówno VAT, jak i cło! Luxire korzysta z najbardziej ch#@@# firmy kurierskiej świata, czyli DHL-u, który ZAWSZE robi Ci odprawę celną, i pobiera za tę wątpliwą przyjemność sutą opłatę.

Wiem co mówię - zamawiałem w  ciągu ostatnich pięciu lat kilkadziesiąt przesyłek z zagranicy i tylko te DHL-owe miało naliczone dodatkowe opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Velahrn napisał:

Akurat jeśli chodzi o Luxire, to był JEDYNY przypadek, że płaciłem zarówno VAT, jak i cło! Luxire korzysta z najbardziej ch#@@# firmy kurierskiej świata, czyli DHL-u, który ZAWSZE robi Ci odprawę celną, i pobiera za tę wątpliwą przyjemność sutą opłatę.

Wiem co mówię - zamawiałem w  ciągu ostatnich pięciu lat kilkadziesiąt przesyłek z zagranicy i tylko te DHL-owe miało naliczone dodatkowe opłaty.

W moim przypadku za żadną przesyłkę z Luxire nigdy nie zapłaciłem ani VATu ani cła. Do ostatniego zamówienia, gdzie Luxire zadeklarowało realną wartość przesyłki i DHL naliczył stosowne opłaty. 

Może się to nie podobać bo stracili teraz na atrakcyjności, ale summa summarum ktoś ten VAT i cło zapłacić musi. 

2 godziny temu, Aras napisał:

Zupełnie odlecieli moim zdaniem.
Ostatnią koszulę z firmowej tkaniny kupiłem za 120 dolarów.
Dzisiaj ta sama koszula kosztowałaby 149 euro + vat czyli ponad 180 euro.

120 dolarów = 120 euro na Luxire.de. Po doliczeniu VATu wychodzi 143 euro. Skąd te 180?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodzu napisał:

Może się to nie podobać bo stracili teraz na atrakcyjności, ale summa summarum ktoś ten VAT i cło zapłacić musi. 

120 dolarów = 120 euro na Luxire.de. Po doliczeniu VATu wychodzi 143 euro. Skąd te 180?

Pamiętajmy, że doliczamy VAT polski, nawet jeśli sklep jest w Niemczech (teraz jest duża różnica w stawkach VAT DE vs. PL). Technicznie jest także możliwe, że sklep jest w niemieckiej domenie a zapłacić musisz cło - jest wiele takich sklepów, które figurują jako huby logistyczne, wysyłka idzie do Ciebie z Europy, ale jest traktowana jak spoza Europy z wszelkimi tego konsekwencjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.