Skocz do zawartości

Luxire Custom Clothing


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma doświadczenie z firmą Luxire?

 

Ich system działania opiera się na szyciu ubrań wg zamówień składanych przez klienta na ich stronie internetowej. Oferują przede wszystkim koszule i spodnie, ale można zamówić też m. in. odzież wierzchnią. Istnieje możliwość bardzo dużej personifikacji odzieży, wystarczy odpowiednio obrazowo opisać wszystkie swoje zachcianki lub przesłać zdjęcia interesujących nas detali.

 

Główną zaletą wydaje się być cena - przykładowo ok. 60-80$ za większość koszul (100 za lniane), 70-90 za bawełniane chinosy, 150 za spodnie lniane, moleskinowe i sztruksowe i 225 za spodnie z oryginalnego fresco. Wg tego, co na szybko przeczytałem, to przesyłka na terenie UE jest darmowa dla zamówień powyżej 100$ (i chyba bez opłat dodatkowych). Nie znam dokładnych cen szycia miarowego lub pasowanego w Polsce, ale jestem prawie pewien, że oferta Luxire jest tańsza. Dodatkowo ma tę przewagę nad MTM, że decydować o detalach można niemal zupełnie jak w bespoke, w większości przypadków bez dodatkowych opłat za każde 'udziwnienie'. Istnieje pewne ryzyko i niepewność związana z załatwianiem wszystkiego na odległość, ale coś za coś. Dla wielu problemem może być niemożność obejrzenia i dotknięcia materiału, ale poza tkaninami no-name jest sporo materiałów ze znanych próbników.

 

Na StyleForum firma zdaje się cieszyć sporym uznaniem, jakość wykonania jest przyzwoita, przy właściwym zdjęciu miary i pewnie mało problematycznych sylwetkach efekty są naprawdę niezłe. Tu przykład spodni o dość fantazyjnym kroju i detalach, wszystko na specjalne życzenie: http://blueloafers.com/tailoring-2/grey-wool-trousers-meermin-suede-oxfords-pl/. Nie mam pewności, ale autor bloga chyba nie jest obecny, a w każdym razie nie udziela się aktywnie na forum.

 

 

Podsumowując: czy całkowity brak obecności Luxire na forum ma jakąś inną przyczynę niż zwykła niewiedza o jej istnieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnych cen szycia miarowego lub pasowanego w Polsce, ale jestem prawie pewien, że oferta Luxire jest tańsza.

Z pewnością tańsza, tylko czy to na pewno jest szycie miarowe lub choćby pasowane?

 

Podsumowując: czy całkowity brak obecności Luxire na forum ma jakąś inną przyczynę niż zwykła niewiedza o jej istnieniu?

Może taką, że przez Internet raczej trudno robi się miary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taką, że przez Internet raczej trudno robi się miary?

 

Koszulowe MTM daja sobie rade i wydaja sie byc popularne.

 

 

Główną zaletą wydaje się być cena - przykładowo ok. 60-80$ za większość koszul (100 za lniane), 70-90 za bawełniane chinosy, 150 za spodnie lniane, moleskinowe i sztruksowe i 225 za spodnie z oryginalnego fresco. Wg tego, co na szybko przeczytałem, to przesyłka na terenie UE jest darmowa dla zamówień powyżej 100$ (i chyba bez opłat dodatkowych). Nie znam dokładnych cen szycia miarowego lub pasowanego w Polsce, ale jestem prawie pewien, że oferta Luxire jest tańsza.

 

Wszystko jest wzgledne. Fresco na spodnie - 350zl, szycie - 150zl, razem 500 co daje mniej niz $225. No i cos innego niz koszule w systemie MTM to bym jednak mial spore obawy przed zamawianiem.

 

A popularnosc? Wiele zachodnich marek nie jest popularna bo cena wysylki, koszty zwrotow, kwestie podatkowe (Luxire wysyla z Indii, dolicz do cen 23% VAT + koszty oblugi agencji celnej) powoduje ze nie jest to oplacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jakims sposobem trafilem na ten watek o Luxire, bylem nawet zaskoczony, ze na polskim forum nie jest on obecny. Z Luxire uszylem juz chyba jesli dobrze licze 8-9 par spodni i nie wiem nawet ile koszul. Krotko powiem tak, ze w cenach jakie oferuja nie mozna dostac lepszego produktu. Szczegolnie jesli chodzi o spodnie bo wiele osob jest w stanie wpasowac sie w regularna rozmiarowke RTW i jesli im pasuja to nie ma problemu. Jednak jesli chodzi o detale spodni, kroj, stan i wszystkie inne detale to Luxire nie ma sobie rownych. Trzeba miec swiadomosc ze nikt za pierwszym razem nie zagwarantuje 100% dopasowania, ani pewnie nawet za drugim. Planuje napisac na blogu swego rodzaju przewodnik do zamawiania spodni bo sporo maili dostaje z takimi pytaniami. 

Im prostsze spodnie na poczatek tym lepiej. Poza tym Luxire oferuje usluge wktorej sami mierzymy spodnie ktore nam pasuja i zamawiamy podobne. Kolejnym krokiem (zamowieniem) mozemy poprawic niedociagniecia dopasowania lub dodac inne detale. Trzeba po prostu traktowac taka usluge rozsadnie i nie oczekiwac nie wiadomo czego po mtm online. Niskie ceny maja swoje ograniczenia i jesli ktos ma narzekac na taki proces to powinien zostac przy bespoke albo rtw. Wiecej zdjec moich spodni i koszul mozecie zobaczyc ponizej. Ja jestem z nich bardzo zadowolony. Jesli ktos jest swiadom swoich proporcji i wie cos o spodniach czy koszulach to bedzie zadowolony. Ja na pewno jestem.

 

koszula dzinsowa (reczne wykonanie): http://blueloafers.com/outfits/denim-shirt/

spodnie z lekkiej flaneli i koszula (reczne wykonanie): http://blueloafers.com/tailoring-2/striped-luxire-shirt-flannel/

koszulka polo z dlugim rekawem: http://blueloafers.com/outfits/long-sleeve-polo-shirt/

spodnie z niebieskiej bawelny twill: http://blueloafers.com/tailoring-2/luxire-trousers-and-j-fitzpatrick-shoes/

letnia casualowa koszula: http://blueloafers.com/tailoring-2/summer-chambray-shirt/

szare spodnie z cienkiej welny i koszula w paski: http://blueloafers.com/tailoring-2/grey-wool-trousers-meermin-suede-oxfords-pl/

 

Gdyby ktos byl zainteresowany ta marka i ich usluga to pytajcie, chetnie odpowiem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wszystko co tylko sobie wymyślicie może zostać zmodyfikowane, zarówno pod względem wymiarów jak i stylu. Nie ma ograniczeń. Na każde pytanie 'czy to się da zrobić..?' Luxire zawsze odpowiadało 'tak'.

Lniane spodnie zaczynają się, wg aktualnego kursu wymiany $ do euro, od 118euro. Spodnie z tkaniny lnianej od Dugdale to 159euro. Jest też len za 136euro.

 

W ramach modyfikacji wymiarów standardowo podaje się: 

- pas

- biodra

- długość całkowita

- wewnętrzny szew nogawki

- stan spodni z przodu

- stan z tyłu (mierzony od kroku)

- szerokość na wysokości uda

- szerokość na wysokości kolana

- szerokość nogawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na weekendowe spotkanie "blogowe", całkiem casual. Polo z długim rękawem, marynarka z naszywanymi kieszeniami

 

Bardzo fajny zestaw, no i spodnie pierwsza klasa - hebelki jak w pełnym bespoke! Chyba też się skuszę.

Wymiary, o których wspominasz to obwody ciała, czy wymiary wzorcowych spodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestaw, no i spodnie pierwsza klasa - hebelki jak w pełnym bespoke! Chyba też się skuszę.

Wymiary, o których wspominasz to obwody ciała, czy wymiary wzorcowych spodni?

Jakość wykonania, łącznie z wykończeniem ręcznym, jest na najwyższym poziomie. Jedyna różnica w porównaniu do bespoke to, że nie ma przymiarek.

To są wymiary spodni wzorcowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 tygodnie to muszę przyznać jest najszybciej jak mi się udało dostać spodnie. Koszule czasem uszyją szybciej, co jak na mtm jest bardzo sprawnie. Ogólnie nastawiałbym sie na okres do 1 miesiąca. Z Luxire z tego co widzę przynajmniej po styleforum większość nastawia się na jakość usługi a nie szybkość.

Czasem jeśli materiał nie jest dostępny to może to potrwać dłużej, ale wtedy o tym informują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie wezmę "próbkę" więc bardziej o krój, a nie materiał się rozchodzi. Czy np. zamawiając zapięcie z dwoma guzikami Luxire automatycznie podniesie szerokość taśmy? Czy rozstaw guzików pod szelki maja stadandardowy, czy trzeba podać? Czy szyją z zapasem materiału, aby ewentualnie skorygować u krawca w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.