Skocz do zawartości

Luxire Custom Clothing


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Zdążyłem uprać już dwa razy tę prezentowaną wyżej koszulę z oksfordu – skurcz jest niewielki (ca 5mm na długość, przy czym jedno pranie było cieplejsze, w 40 st. C), co by pasowało do deklaracji Luxire, że wstępnie przepierają swoje tkaniny (przynajmniej niektóre, bo tamta pierwsza się mocniej skurczyła). Tkanina wciąż dość sztywna, jeszcze z dziesięć prań pewnie potrzebuje, by zmięknąć ;-) Ma przy tym fajną właściwość, że lepiej leży a nawet wygląda po całym dniu noszenia niż świeżo po założeniu-– spróbuję to kiedyś zilustrować sesją zdjęciową. Z takich rzeczy eksploatacyjnych: wziąłem standardowo usztywniony kołnierzyk, ale wygląda na to, że trzymałby się i bez usztywnienia. Materiał jest też na tyle gruby, że „czuć” zaszewki na plecach – przy tak ciężkich casualowych oksfordach nie ma chyba sensu przesadnie wyszczuplać koszuli.

 Jak obiecywałem, wrzucam też próbki materiałów, które dostałem z ostatnim zamówieniem. Kolory, raczej dobrze oddane, na drugim zdjęciu może odrobinkę ciemniejsze niż w rzeczywistości. Oksford Warzone widoczny na pierwszym zdjęciu to ciężka i ponoć bardzo wytrzymała tkanina (obliczona na 240 cykli prania), mimo to myślę, że mająca szansę w zestawach pół-formalnych. Warzone Twill, też ciężki i relatywnie nieprzezroczysty, ale bardziej formalny, jedyny jego problem (choć to rzecz gustu) to delikatne odchylenie koloru od białości w stronę ecru/kremu.Ciekawy jest chambray Brisbane Moss, z jednej strony raczej lekki (120gsm), o pięknej fakturze, w dotyku z kolei przypominający flanelę - dość unikalna tkanina, nie spotkałem się wcześniej z czymś takim.

luxfab4.jpg

Na drugim zdjęciu dwa materiały koszulowe: trochę gniotliwa, ale bardzo elegancka popelina o intensywnie niebieskim odcieniu i ciężka (ponad 180gsm) wręcz pluszowo miękka flanela. Materiały spodniowe to szturks o fajnym ciepłym kolorze i canvas Brisbane Moss (gramatura 315gsm). Ta ostatnia tkanina jest również bardzo zaskakująco - spodziewałem się czegoś w stylu płótna z toreb płóciennych, ale nie... materiał jest z jednej strony sztywny, łamliwy a la denim, ale też bardzo przyjemny, wcale nieszorstki w dotyku.  Na pewno kiedyś zamówię z niego spodnie (choć niekoniecznie w tym kolorze). Generalnie zatem, tkaniny Brisbane Moss robią naprawdę duże wrażenie, tu widać i czuć wyraźnie, co to znaczy bawełna z wyższej półki w porównaniu do produkcji masowej. Oczywiście, przekłada się to na cenę (tutaj $150).

luxfab5.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, czy zamierza ktoś w najbliższym czasie robić zakupy w Luxire? Przymierzam się do małego zamówienia i można by rozbić koszt przesyłki na kilka osób. Co prawda nie spodziewam się odzewu jak w temacie koszul CO, ale 2-3 osoby i już koszta by się ładnie rozłożyły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Xune napisał:

Panowie, czy zamierza ktoś w najbliższym czasie robić zakupy w Luxire? Przymierzam się do małego zamówienia i można by rozbić koszt przesyłki na kilka osób. Co prawda nie spodziewam się odzewu jak w temacie koszul CO, ale 2-3 osoby i już koszta by się ładnie rozłożyły :)

Niestety, Luxire właśnie obwieściło nową politykę cenową - wysyłka do EEA (w tym Polski) to $10, ale za to ceny rosną o VAT. Zysk zatem z grupowego zamówienia marginalny, za to będzie po prostu drożej :-( (dla nas dochodzi jeszcze mocny dolar). Zamówienie grupowe może się opłacać przy okresowych promocjach, gdzie jest dolny  limit wartości zamówienia (zwykle $300 lub $600).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że koszule Luxire lepiej wyglądają pod koniec dnia noszenia niż na początku i teraz taki mały dowód. Koszula niżej to opisywany wcześniej Sky Blue Oxford noszony poprzedniego dnia przez 12 godzin, w tym 3 godziny kierowania samochodem. Wygląda, to IMHO naprawdę nieźle (co do samego dopasowania, to jeszcze nam nim pracuję, w kolejnym zamówieniu skorygowałem linię ramion i poprosiłem o zwężenie rękawów).

lux12h-1.JPG

Tu jeszcze zbliżenia na sam materiał - jak widać, jest tylko lekko zmięty (a jak wspomniałem, ręce miałem godzinami zgięte od trzymania kierownicy itd) i nie ma "ostrych" załamań znanych choćby z popeliny. Przy czym to nie jest żadne chemicznie uzyskiwane "non-iron" - po prostu gramatura pod 200 gr. oraz odpowiedni splot robią swoje :-)

lux12h-2.JPG

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@Wodzu - bardzo ładnie to wyszło, denim chambray jest też u mnie na krótkiej liście ;-) Co do tego sprania - Luxire na StyleForum tłumaczyło, że robi to dla nich zewnętrzna firma, dlatego jest dopłata. Darmowy jest zwykły "warm wash" - jedno pranie materiału w ciepłej wodzie celem skurczenia. Zaszewek domyślnie nie dają - trzeba o nie prosić i zaznaczać czy wymiary mają być "net after darts" (bez tego Luxire najpierw zrobi taki wymiar, jak podany, a potem go zwęzi zaszewekami).

Z czasem realizacji to u nich loteria, ja wciąż czekam na zamówienie z Black Friday (ale wielu użytkowników na StyleForum już dostało, nawet przed Świętami) - upolowałem spodnie z flaneli VBC i koszulę z tkaniny Zegny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko, widzę że głębiej przeanalizowałeś wątek Luxire na SF, dzięki za te informacje. :)

Początkowo podałem im inny wymiar w talii, potem go skorygowałem (koszula była już gotowa), jednak mimo to koszulę skorygowali po szwach bocznych. Jeśli chodzi o gładkie plecy lub takie z zaszewkami to nie miałem do tej pory wyrobionego zdania, ale po otrzymaniu tej koszuli mam wyrobioną opinię. 

Podczas Black Friday musiałem się obejść smakiem niestety, bo czekałem na to właśnie zamówienie celem zweryfikowania, jak leży. Jak się okazało, to był ledwie półmetek oczekiwań. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po marnych bądź tragicznych doświadczeniach z rzeszą producentów koszul, Camiceria Olga, i innymi, dałem szansę Luxire i... nie kupuję gdzie indziej. Mój problem od lat polegał na szerokich barkach, długich ramionach, wąskiej szyi. Dobrze pasowały tylko Profuomo Sky Blue. Poszukiwania doskonałej koszuli w dobrej cenie zakończyłem :-)

Po pierwsze ich "can do" podejście jest rewelacyjne, nie ma rzeczy, której nie da się zrobić. Znakomity kontakt, na maila odpowiadają po kilku godzinach, zawsze kompleksowo. Czas realizacji - od złożenia zamówienia do założenia koszuli = 10 dni! Moim zdaniem obłęd. Pierwszą koszulę zamówiłem podając wymiary pasującej koszuli i dosyłając zdjęcia kołnierzyka "na Winkelmanna" i spalla camicia. Efekt przerósł oczekiwania, a uwierzcie, że były wysokie. Jedyna wada, która się pojawiła, także w zamówieniach kolegów z forum, to dość szerokie rękawy na wysokości bicepsów. Ale korekta u warszawskiej krawcowej na Wilczej (nawiasem mówiąc tam Macaroni przynosi zamówienia ze swojego butiku, także polecam) kosztowała 20 PLN... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@gribojedow - jak możesz,zapodaj jakieś zdjęcia.

 

Do mnie dotarło w końcu zamówienie z Black Friday (nawet w poniedziałek miało być, ale DHL trochę dał ciała). Na razie szybka fotka w opakowaniu, za jakiś czas, po upraniu/prasowaniu, pokażę dokładniej, jak co wygląda i leży.

Koszula to materiał Zegny, niesamowicie przyjemny w dotyku i o ciekawej, jakby trójwymiarowej fakturze (może potem uda mi się pokazać na zdjęciu makro). Zaszalałem też z guzikami perłowymi premium - dopłata $20 - i są rzeczywiście premium, najlepsze, jakie widziałem dotąd w koszulach (a obmacywałem i koszule RTW za 1000+ zł).  

Spodnie to kremowa flanela VBC, ale taka o wyższej gramaturze (360g) – w porównaniu do tej zwykłej flaneli VBC (mam w spodniach Carl Gross) jest wyraźnie cięższa i bardzo „pluszowa”, wręcz w pierwszej sekundzie myślałem, że się pomylili i przysłali jakiś moleskin ;-)

Ta kwadratowa sakiewka pomiędzy to fajne materiałowe opakowanie jedwabnej poszetki :-)

luxire-bf.jpg.f3354343a69dbc1cfe88f965ab086448.jpg
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to trochę więcej szczegółów na szybko. Spodnie w świetle dziennym są bardzo jasne (wg Luxire kolor jest „off-white” i coś jest na rzeczy). Na co dzień zatem średnio praktyczne, ale jako dandy-look rewelacyjne i do koordynowania właściwie ze wszystkim. Na zdjęciu są jeszcze niewyprasowane, ale już widać, że dopasowanie jest bardzo dobre – pewnym wyzwaniem u mnie są bardzo grube i „cofnięte” łydki (co zresztą widać, jak się dokładnie przyjrzeć), popularne tutaj szerokości spodni typu 18 cm to dla mnie legginsy ;-) W RTW żeby uzyskać proste linie w eleganckich spodniach musiałem wybierać krój klasyczny z szerokością nogawki 22-23 cm, tutaj udało się zejść do 20,75 cm, choćby poprzez zabieg „przenoszenia” materiału na dole z przedniego do tylnego panelu. Wykończenie spodni jest na dole jest po lekkim skosie, co pomaga przy moim bardzo wysokim podbiciu (buty na zdjęciu to chukka, więc też ciut wyższe). Generalnie jestem super zadowolony z dopasowania, ewentualne zmiany to będzie albo drobny tunning albo stylistyka (np. kieszenie typu „on-seam”). Kolejne wyzwanie to modyfikację tego kroju pod kątem jeansów/five-pocket, co będzie wiązało się z wyszczupleniem nogawek po całości itd., ale przynajmniej górę mam ogarniętą.

lux-vbcowpants.JPG.0a4182db6f7d003003eff4a38c523abd.JPG

 

Koszula: materiał Zegny jest po prostu zjawiskowy, niesłychanie miękki, jak flanela, acz też bardzo elegancki. Piękne są również guziki premium, dość grube (ca 3 mm), proste w kształcie (bez żłobień i oczywiście bez nadruku) i ze świetnym, naturalnym połyskiem.

lux-zegn1.jpg.797c635ec800405a59100a226bc05f78.jpg

Zdjęcie w bezpośrednim świetle, na którym widać fakturę materiału. Próbowałem zrobić też zdjęcie z daleka, po całości, ale aparat po prostu „głupiał” przy tej tkaninie, generując okropne aberracje i rozmycia – będę jeszcze kombinował, ale tu chyba potrzebna dobra lustrzanka.   

lux-zegn2.jpg.968896db6e94c382a0b6c706664904a6.jpg

 

Parę próbek materiałów. Próbki generalnie warto brać, bo zdjęcia na stronie Luxire są słabe. Przykładowo, poniższy red oxford - bardzo fajna gruba i miękka tkanina - na ich stronie wygląda na różowawy, ale w rzeczywistości bliżej mu do blado-pomarańczowego i jest przez to, niestety, niezbyt pasujący do jasnej słowiańskiej karnacji. Warto zwrócić uwagę na ostatnią próbkę, bo jest to ta sama tkanina z której koszulę ma @Wodzu na zdjęciach powyżej, tylko „surowa”, przed spraniem. Jak widać, jest bardzo ciemna, ciemniejsza od granatowego „overdyed oxford” powyżej, jest również bardzo sztywna, dużo sztywniejsza nawet od ciężkich oxfordów Luxire - zatem spranie to chyba dobra opcja :-)

lux-sampl3.thumb.jpg.4293f50ff44a9b7e9369e8dd089e5583.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie leżą bardzo ładnie, choć ja bym chyba jeszcze zmodyfikował stan, bo z przodu optycznie powiększają brzuch. Wydaje mi się, że niewielkie obniżenie stanu z tyłu pozwoliłoby na bardziej poziome ułożenie pasa spodni względem podłoża.

Swoją drogą, jak komunikowałeś z Luxire modyfikacje w kroju? Szczególnie interesuje mnie praca nad proporcjami poszczególnych paneli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2017 o 14:37, Wodzu napisał:

Spodnie leżą bardzo ładnie, choć ja bym chyba jeszcze zmodyfikował stan, bo z przodu optycznie powiększają brzuch. Wydaje mi się, że niewielkie obniżenie stanu z tyłu pozwoliłoby na bardziej poziome ułożenie pasa spodni względem podłoża.

Swoją drogą, jak komunikowałeś z Luxire modyfikacje w kroju? Szczególnie interesuje mnie praca nad proporcjami poszczególnych paneli. :)

Komunikacja z Luxire polega z grubsza na tym, że wysyłasz im zdjęcia i mówisz, co Cię "boli", a oni podpowiadają rozwiązanie, które zamieszczasz w uwagach do kolejnego zamówienia - jako modyfikacja szablonu z poprzedniego zamówienia, coś z w stylu, w tym przypadku: "use style and measurements from order #XXXXX, but decrease the back length at waist by 1.2 cm; move the knee and calf by 1.2 cm from front to back (...)" - nb. to pierwsze zbiera nadmiarowy materiał z pośladków, by się nie marszczył pod "siedzeniem", to drugie właśnie jakby "cofa" nogawkę lekko do tyłu, by była bardziej kompatybilna z linią nogi. Zaliczyłem już dwie iteracja poprawek na koszuli i spodniach, więc mogę dodać, że Luxire praktycznie zawsze podpowiada poprawki konserwatywnie, czyli np. jeśli pełna korekta do ideału to jakieś 3 jednostki, to oni proponują początkowo 1,5 lub 2,0. Ma to jednak sens, bo dużo lepiej skorygować trochę za słabo niż "przestrzelić" (zwłaszcza przy redukcji wymiarów).

Co do tego brzuszka - stany w spodniach są w tej chwili takie, że pas podążą za anatomią tj. lordozą z tyłu i małym brzuszkiem z przodu. Tylnego stanu nie ma co zmniejszać, bo wtedy by spodnie po prostu odstawały od pleców, natomiast można by teoretycznie zwiększyć przedni (choć obecnie mały nie jest - 28,5 cm) i zacieśnić pas - spodnie leżałyby wtedy prościej, ale już właściwie na linii pępka - co bez szelek jest mało wygodne (zwłaszcza w pozycji siedzącej), no i wygląda mocno "vintage". Taki zatem kompromis między wyglądem a wygodą. Nota bene: mały (podkreślam _mały_) brzuszek jest może wadą z punktu widzenia CMDNS, ale jeśli chodzi o atrakcyjność dla płci przeciwnej, to w niczym nie przeszkadza, a wręcz - nie wnikając w socjobiologiczne niuanse takiego stanu rzeczy - nawet dodaje atrakcyjności, więc tym bardziej nie ma się co tym przesadnie przejmować :-D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pstryknąłem trochę fotek ostatniej koszuli, choć jak wspomniałem, jest bardzo ciężka do fotografowania – widać zresztą na zdjęciu, jak bardzo światło słoneczne z okna po lewej odbija się w materiale. Dopasowanie jest IMHO dobre, biorąc pod uwagę moją „pofalowaną” sylwetkę (nie da się żadną miarą u mnie uzyskać tak gładkiego przylegania jak na kimś o perfekcyjnej „V”-ce :?). Z istotnych zmian w stosunku do poprzednich koszul wprowadziłem redukcję nachylenia tylnego panelu, co służy redukcji nadmiarowego materiału w okolicach tyłu pachy (moja zmora z koszul i marynarek). Działa to zaskakująco dobrze, acz muszę przyznać, że koszula zrobiła się też nieco ciaśniejsza i będę to odrobinę kompensował w kolejnym zamówienia.

Jako że Luxire niezmiernie dokładnie odwzorowuje zadane wymiary, możnemy mierzyć różne elementy koszuli między kolejnymi zamówieniami i sprawdzić, jak działają „specjalne” poprawki w rodzaju korekty krzywizny ramion. Okazuje się, że najzupełniej kluczowym elementem dopasowania koszuli jest karczek, w którym manipulacja „trapezoidowością” daje bardzo różne efekty tak z przodu, jak i z tyłu. Okazuje się, że Luxire koryguje chociażby wysunięte do przodu ramiona poszerzając karczek od góry, ale nie zmieniając podstawy, ani nie zmieniając kąta przebiegu szwu naramiennego - to drugie mnie trochę dziwi, moim zdaniem właśnie manipulacja tym drugim elementem byłaby efektywniejsza, zagadam z nimi o tym przy ustalaniu kroju kolejnej koszuli.

lux-shirt-fit1ann.thumb.jpg.33b605f3329a3e33dd1495634f5d8678.jpg

lux-shirt-fit2.thumb.jpg.c9e3b8f9d854fe01606891cf101b27d0.jpg

lux-shirt-fit3ann.thumb.jpg.12ad4038fb5c1af1374c6bb00aba0098.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Właśnie to nie wynika ze strony Luxire:

Cytuj

Canada, Switzerland, Norway, Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greenland, Iceland, Ireland, Isle Of Man, Italy, Jersey, Liechtenstein, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom: $10 flat shipping. Duties paid by the customer. At checkout, customer is not billed VAT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak, jak napisałem, ale niedawno na StyleForum ogłosili, że są jakieś problemy techniczne z naliczaniem VAT-u, więc robią do Europy wysyłkę $10 a podatki płaci klient. Jak to działa w praktyce nie wiem jeszcze, ale na dniach będę zamawiał kolejną koszulę, to może już za jakieś dwa tygodnie się dowiem.

Swoją drogą, jeśli ktoś przeglądał dokumenty celne załączone do starych zamówień, to owe płacenie ceł i podatków prze Luxire było takie, ekhem..., w stylu wschodnim ;-) więc pewne ktoś tam ich przycisnął i dlatego to pozmieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

 

2 godziny temu, maciato napisał:

Spapugowałem 😈 od kolegi @Wodzu

Fajna, ale chyba spranie to wybrałeś mocniejsze niż Wodzu, czy to kwestia zdjęcia? Ja właśnie dostałem info o wysyłce, a już ich miałem pogonić, bo czekałem sześć tygodni. Jak tam ostatecznie wyszło u Ciebie z należnościami celnymi - płaciłeś na stronie Luxire, płaciłeś u DHL, czy jeszcze inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje zamówienie dotarło, również bez żadnych opłat celnych, przy nowej wysyłce za $10 - być może lekkie przesyłki z odzieżą z Indii po prostu są przepuszczane przez kontrolę, nastawioną raczej na elektronikę i hurtowe zamówienia z Aliexpress. Biorąc pod uwagę nieco mocniejszą złotówkę, Luxire znów staje się bardzo atrakcyjną opcją, w której podstawowa (acz bardzo solidna) koszula oxford z wysyłką kosztuje ok. 300 zł a jeansy selvedge ok. 420 zł.

W tym zamówieniu chciałem po prostu poeksperymentować z dopasowaniem, stąd klasyczna koszula w niebieską jodełkę (na stronie Luxire: soft blue herringbone), dość lekki, trochę połyskliwy i przyjemny materiał.

luxherr1s.thumb.jpg.c9abc2e64d223736c6ce53ec3e7166f6.jpg

Hurtowo pozmieniałem sporo rzeczy, od drobniejszych, jak wysokość kołnierza z tyłu, po dość grube, jak kąt szwu naramiennego czy rezygnację z zaszewek na plecach. Po pierwszej, szybkiej przymiarce, jestem bardzo zadowolony. Zniknęły choćby, sygnalizowana tu przeze mnie i obecne w wielu koszulach linie naprężeń ramiona-klatka, wybaczcie jakość łazienkowego zdjęcia na szybko:

luxherr2.jpg.36967a4f422730639c4d852bc60a32d4.jpg

Próbki materiałów, bardzo ciekawe - choćby przez to, że ten pierwszy (navy) jest bardzo przejrzysty pod światło, a ten ostatni (ecru) całkiem nieprzezroczysty. Cotton fresco to unikalny materiał Luxire - bardzo lekka bawełna na spodnie o splocie podobnym do Minnis Fresco, użytkownicy na StyleForum bardzo ją chwalą. Len w dolnym rogu ma gramaturę 390 gsm, czyli tyle, co przyzwoite jeansy i bardzo gruby, otwarty splot - wydaje się pasować na rekonstrukcję portek chłopa pańszczyźnianego, ale niektórzy zamawiają z niego chinosy z zakładkami i zaprasowanym kantem :-)

luxfabr4.thumb.jpg.8e12ca6d0c9b5a1b282a69f4ae543c3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.