Skocz do zawartości

Luxire Custom Clothing


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podać szerokość taśmy jaką chcesz. Z doświadczenia lepiej zawsze podać więcej informacji niż za mało. Wtedy jest pewność że Luxire nie zdecyduje czegoś za nas. Ja po prostu prosiłem o guziki na szelki. Mają jakiś standard, mi do szelek pasowało, ale oczywiście to też można zdefiniować. Tak, jest zapas. Mogę zobaczyć ile go zostawiają jak chcesz. W którym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szew środkowy z tyłu: prawie 2.5cm z każdej strony

Nogawki: po 1.5cm wew i na zew

Moja taśma w tych jeansach ma 2.5 cala

 

Można. Zazwyczaj dobierają sami pod dany materiał, ale wiem, że jest wybór. Najlepiej napisać maila. Widziałem gdzieś na styleforum zdj z różnymi guzikami, tak samo do koszul. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odpowiedziec na to pytanie musiałbym posiadać 2 pary spodni o identycznych wymiarach gdzie jedyną różnicą byłby kierunek zaszewek. Niestety nie mam takich. Trudno mi się do tego odnieść. W kwestii estetyki ewidentnie robią różnicę, nawet osoby nie zainteresowane zwracają uwagę, że jedne są wyraźniejsze od drugich - te do wewnątrz dają wyraźniejszą linię przedłużenia sylwetki. Dlatego pewnie mi bardziej odpowiadają. Na początku się nad tym zbyt nie zastanawiałem. Te zewnętrzne potrafią dodać objętości w biodrach i optycznie skrócić. 

Te wewnętrzne, dobrze jesli są zastosowane właśnie na wysokim stanie i nie za wąskich spodniach. Pięknie trzymają fason i modelują sylwetkę ;) To są jednak tylko moje opinie i nie wydaje mi się żebym gdzieś spotkał jakąś głębszą filozofię o tym które są lepsze/wygodniejsze ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueloafers:

Czy dobrze widzę, że na zdjęciu są spodnie jeansowe? Jeżeli tak, to możesz powiedzieć, czy podawane przez Luxire wartości, jeżeli chodzi o kurczenie się podczas prania są w miarę dokładne? Oraz czy materiał bardzo się rozciągnął od noszenia(w pasie)? Chętnie zamówiłbym jeansy od nich, ale nie wiem jak uwzględnić te dwa czynniki przy podawaniu miary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, to sa spotknie dzinsowe. Adam juz o to pytal ;) Odpisalem, ze:

Moje jeansy mają dopiero pół roku i jeszcze ich nie prałem. W zamówieniu jednak napisałem żeby wykonali je wg wymiarów z poprzednich spodni które szyłem, z uwzględnieniem skurczu tkaniny. Wiem, że piorą ją tak żeby największy skurcz został wykluczony. Ja swoje pewnie oddam do pralni. Chodze w nich stosunkowo rzadko (jedynie w weekend) więc raz do roku po pralni nie powinny się skurczyć. 

Jeśli chodzi o zamówienie to nie dodawałbym 3cm ale poprosił o uwzględnienie skurczu przez nich. Sami chyba to robią tak czy siak, ale nie zaszkodzi wspomnieć.

 

Wg mnie po pewnej ilosci pran na pewno troche zmienia wymiary. Wszystko zalezy od uzytkowania i ilosci tych pran. Mozna by bylo podeslac do Luxire takie pytanie z opisem Twojego uzytkowania. 

post-5525-0-66252800-1437995324_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Spodnie wyglądają naprawdę świetnie. A mógłbyś się jeszcze odnieść do kwestii rozciągania się materiału? Dotychczas jeżeli chodzi o jeansy, chodziłem jedynie w sieciówkowych (Lee, Levi's itp.), które po pewnym czasie rozciągały się tak, że w pasie robiły się spokojnie o rozmiar większe. Czy materiał z Luxire zachowuje się podobnie, czy może trzyma wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Material jest dosc ciezki, 13oz = 368g/1m. Przez to tez raczej trzyma ksztalt. Ja moje spodnie nosze dosc luzne w okolicach bioder i pasa - stad szelki - wiec trudno mi tez powiedziec czy zrobily sie wieksze. 

Mam podobne wrazenia z tymi markami, ale tylko wtedy gdy jeansy solidnie uzytkowalem i pralem przynajmniej 1 raz w miesiacu. Te przez pol roku byly ubrane moze raz na miesiac wiec daleko im do zuzycia ;)

Polecalcym lzejsze tkaniny dzinsowe, Luxire oferuje najlzejsza chyba o gramaturze 311g/1m. Moje akurat sa wykonane z selvedge denim wiec oczywiscie bardziej konkretny i ciezszy material. Wlasnie widze ze teraz za pare dzisnow licza 80$  :-o (£51 lub 72euro).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newsy od Luxire. Koszule MTM, w sumie to ja bym ich nazwal Bespoke, z tkanin Thomas Mason linie:

Goldline (Gold Linen, Gold Oxford, Hampton, Buckingham, Sandringham) shirts will be $249.99. To get things moving, we will do them for $199.99 initially.

 

Nie ma ich chyba jeszcze na stronie, ale jak ktos widzial probnik to juz mozna zamawiac przez maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, nie pozostaje nic innego jak pomierzyć ulubione spodnie i złożyć zamówienie:) Tkanina 11oz faktycznie kosztuje 80$ (pewnie do Polski doliczą cło i VAT, bliżej 100$), selvedge 13 oz jest za 99$. Nie bardzo rozumiem emotikonki, to według Ciebie dużo czy mało? Zgaduję że to drugie, bo w sumie cena jak za jeansy z sieciówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest - malo ;)

Gdzie nie pojde w moich spodniach to zawsze slowa zachwytu slysze jeszcze przed podaniem ceny za ile je uszylem. 

Luxire ma taka filozofie ze za przesylke doliczaja 25$ - w tym wliczone sa oplaty i podatki. Wysylka jest DHL i od momentu wprowadzenia tej polityki nigdy nie zaplacilem zadnego podatku dodatkowo, a w UK prog jest bardzo niski, chyba jakies £35. W zwiazku z tym tez, oplaca sie zamowic wiecej albo razem - wtedy oplata przesylki dzieli sie na ilosc osob lub produktow. Nie wzrasta jesli zamawia sie 3-4 rzeczy. Nie wiem jak przy 10 i wiecej  :-P

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyszły dziś do mnie zamówione jeansy, bardzo szybko bo po 12 dniach od złożenia zamówienia. Sam materiał, jak i wykończenie bez zarzutu. Niestety, jeżeli chodzi o krój... cóż widocznie nie umiem zmierzyć pasujących na mnie spodni, bo te które przyszły leżą bardzo kiepsko na pośladkach i w okolicach kroku.  :) Mam nadzieję, że krawiec da radę coś z tym zrobić, bo szkoda byłoby tak starannie uszyte jeansy wyrzucić. Chyba nie dla mnie online MTM, ale jeżeli ktoś umie zdejmować z siebie miarę, to zdecydowanie polecam, bo jakość wykonania pierwszorzędna.

 

Cła ani VAT płacić nie musiałem

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueloafers, jak wygladalo zamawianie spodni z wysokim stanem? nie widze takiej opcji, wiec strzelam, ze wpisuje sie to po prostu w polu uwag. poki co nie posiadam zadnej takiej pary i chcialem sprobowac wlasnie z luxire, istnieje jakis "przelicznik" z biodrowek? ;)

W zamówieniu podaje się każdy wymiar spodni. Wysoki stan reprezentuje wymiar 'front rise' tj dlugosc odcinka od kroku do pasa (do krawędzi). Z tylu ten sam wymiar, który zwykle jest sporo dłuższy. Oprócz tego długość całkowita mierzona z boku po zewnętrznym szwie.

Polecam dokładne zapoznanie się z metodą pomiarów, bardzo ważne wymiary to obwód na biodrach i szerkość spodni z przodu oraz udo.

http://luxire.com/pages/pant-measurements

 

Z doświadczenia polecam jako pierwszą pare bez fajerwerków - tj przede wszystkim gładki front, bez zakładek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły. Wykonanie świetne, dopasowanie też. Nie mam zdjęć, bo za długo w nich dzisiaj nie wytrzymałem ;). Posprawdzałem jednak z grubsza wymiary i są poprawnie odwzorowane.

 

Muszę je szybko wymęczyć, bo są sztywne jak zbroja.

To się utrzymuje, czy z czasem się wyrabiają?

 

post-3633-0-77666000-1439369234_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Luxire daje rade co? ;)

 

Podejrzewam, że w przypadku tych spodni, także dzięki Tobie ;). Nieźle ich przećwiczyłeś z tym krojem. Zamówienie, krótka korespondencja i po dwóch tygodniach spodnie uszyte.

Poszukam chyba jeszcze jakiegoś lżejszego materiału.

 

Przy okazji potwierdzam, że nie wstępują się od prania, ale za to strasznie mocno farbują. Po wygładzeniu mokrych spodni miałem niebieskie dłonie, lepiej więc prać je bez towarzystwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) szyje u nich od 2 lat a dalej jestem pod wrazeniem szybkosci calego procesu od zamowienia do dostarczenia przesylki. Poprawili sie sporo.

Sprobuje przeprac moje kilka razy w weekend i zobaczymy jak material zmieknie. Czekamy na zdjecia outfitu, a szczegolnie spodni z ktoras z Twoich par butow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.