Skocz do zawartości

Wyprzedaże w sieciówkach


Mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Koszule Wólczanka/Lambert, bardzo dużo modeli za 80zł, także z tkanin od renomowanych producentów (Getzner, Albini).

Niestety rozmiary znikają błyskawicznie, ale można jeszcze coś trafić.

Potwierdzam, znikają dosłownie błyskawicznie. W czasie kiedy moja Pani się namyślała co do damskich koszul ktoś "wyjął" mi z koszyka koszulę z egipskiej bawełny two-ply, ale i tak udało się coś upolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, kupiłem właśnie bordowego Lamberta za 79 zł :mrgreen: Faktycznie, koszule znikają dosłownie w oczach. Muszę powiedzieć, że jestem zachwycony: w dobrych cenach udało mi się kupić od początku wyprzedaży 3 Lamberty, wszystkie wyśmienitej jakości (Albini, Goetzner). Chwała Wólczance! 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Lubić lubic, szkoda tylko że przy tej samej rozmiarówce szerokość szwu w ramionach i ogólna obszerność koszuli potrafi się bardzo różnić. Mam Cancilini która leży jak bespoke i Thomas Mason która lekko workowata. Kupione razem. Szkoda tylko że wybór tkanin i fasonów ubogi w porównaniu z CT / TML / H&C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Od wczoraj nowa wyprzedaż w Marks & Spencer (choć stara się w styczniu skończyła), rzeczy selektywnie poprzeceniane do 50% (a tak naprawdę czasem więcej). Z ciekawszych: co nieco sensownych kurtek i płaszczy, w tym np. fajna kurtka z Yorkshire Tweedu z 999 na 579. Ciemnoszare spodnie moleskin (Luxury Italian Fabric) z 260 na 120. Spora przecena na bieliznę termiczną (nie dziwota) ale też na zwykłą, w tym IMHO najlepszą linię z supimą-modalem. Oczywiście, przeceny mogą być później głębsze, ale też towar będzie przebrany (w kurtkach np. mniejsze rozmiary to już pojedyncze sztuki, większość L, XL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podbijam wątek, choć dalej Marks and Spencer - dziś tam ruszyła finalna wyprzedaż i przeceny są kosmiczne. Wspomnianą wyżej fajną tweedową kurtkę nabyłem za... 69 zł (sic!, sześćdziesiąt dziewięć z początkowej ceny 999) - w Złotych Tarasach już tych kurtek nie ma, upolowałem ostatnią akurat w rozmiarze, jeszcze parę dni temu wisiały chyba ze cztery. Z ciekawszych rzeczy to te lepsze koszule (np. fajna linia twill heritage) przecenione na 35 zł, pojedyncze sztuki, wszystko rozchodzi się bardzo szybko, bo starsze panie tłumnie na dziale męskim buszują :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny update - na Marszałkowskiej jest trochę białych i niebieskich koszul w rozmiarach 37 i 38 (czy de facto 38 i 39, M&S zaniża) z najwyższej linii Savile Row Inspired (była tu kiedyś wspominana, klasa wyżej od CT itd.), mankiety francuskie, też po 35 zł (!!!). Żeby było śmieszniej, tych koszul tam wcześniej (przed wyprzedażą) nie było. Niebieskie koszule oznaczona są jako Egyptian Cotton, białe z tkaniny Ashton (Albini Group).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... ostatecznie skusiłem się (a właściwie wybrałem ostatnie, co mi pasowało rozmiarowo...) na szare z lekkim beżowym odcieniem spodnie garniturowe.

Wiem, wiem, 50/50 wełny z poliestrem, ale Marksowi wybaczam takie sytuacje, gdyż tylko on ma portki, które pasują mi wręcz idealnie wysokim stanem. No i kosztowały całe 35 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MH-fan, może i racja, ale porównując zwykłą ofertę M&S w Warszawie i Wrocławiu, a miałem taką sposobność ze dwa tygodnie temu, to w Warszawie jest w czym wybierać, we Wrocławiu bywa.

A i tak są to lata świetlne za ofertą M&S np. w Irlandii. 

 

@Koval, najwidoczniej mamy inny poziom potliwości w rejonie strategicznym  ;)

Mam parę o podobnym składzie i to w wersji badziej zimowej, jak na razie zero problemów. Za to komfort noszenia z racji kroju nieporównany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.v.K. - w takim ujęciu sprawy zapewne trudno się z Tobą nie zgodzić. ;)

 

Na korzyść samej Warszawy może przemawiać także anegdota z forum - jeden z kolegów z tego co pamiętam kupił w Warszawie w M&S brogsy z kolekcji Best Of British wyprodukowane przez Cheaneya za około 500zł na wyprzedaży. (mowa o samym fakcie, iż buty z tej kolekcji trafiły do polskiego salony M&S)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wydaje się, niestety, że M&S traktuje rynek polski po macoszemu.

Z jednej strony uchodzi za markę drogą, takie sieciowe "premium", co odbija się na liczbie potencjalnych klientów (ponoć z tego powodu zamknęli swój salon w Kłodzku, o ile to prawda?), z drugiej nie oferuje jakiegoś szalonego wyboru.

A szkoda. W Dublinie to był mój ulubiony sklep do wycieczek "celem nacieszenia oka", na dodatek w całkiem realnym horyzoncie cenowym.

No i takie linie jak Best of British, Collezione czy Saville Row Inspired były tam w pełnej gamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym tego poliestru w spodniach, mam jedne takie z M&S 60% wełny, 40% PE i ze względu na bardzo luźny, komfortowy krój, to raczej mniej mi się w nich cosiik-tam gotuje niż np. w bardzo dopasowanych jeansach. Co ciekawe, w najdroższych spodniach z kolekcji zimowej, z pięknej 100% granatowej wełny (cena wyjściowa ponad 500 zł za parę) M&S zastosował podszewkę 100% poliester - idąc Waszym tokiem rozumowanie, to jakieś czyste wariactwo, no ale może jednak nie?

 

Co do zaopatrzenie, to faktycznie w  polskich sklepach jest mniejszy wybór niż np. w brytyjskim online M&S, ale trafiają się też o dziwo rzeczy, których w brytyjskim sklepie już nie ma, zapewne pozostałości z poprzednich kolekcji (np. wspomniana już, bardzo linia seria koszul "heritage shirts" z twillu). Na duży plus M&S trzeba wymienić za to politykę cenową - wiele towarów jest w Polsce tańszych niż ma Zachodzie (po policzeniu kursów z metki w EUR czy cen online z GBP), podczas gdy w innych międzynarodowych sieciówkach jest raczej odwrotnie.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.