Skocz do zawartości

Marka butów: Shoepassion


metius

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Midlife-Crisis napisał:

Takiego czegoś używa Eduard Meier w Monachium, który jest zapewne znany koneserom męskiej elegancji nie tylko obuwniczej. Klientowi prezentuje się - dopiero po dokładnych pomiarach wielkości i tęgości stopy - wybór butów na odpowiednim kopycie. Ponoć nawet godzinny spacer po ulicy jest możliwy. Buty które oglądałem, mają ceny między 850 - 1400 Euro. Bernhard Rötzel uważa, że to połączenie jakości z dokładnym dopasowaniem czyni buty Meiera najlepszym obuwiem RTW (czyli buty trochę taniej). Wątpię, że jakikolwiek producent butów w przedziale cenowym SP (czyli z tej pozycji buty dożo taniej) bawi się w podobne rzeczy.

To coś to aparat/przyrząd Brannocka. Zaryzykuję twierdzenie, że standardowo używany w sklepach obuwniczych w Stanach, od salonów po sieciówki.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też za pierwszym razem nie trafiłem z rozmiarem w SP, bo chociaż buty przymierzałem w sklepie, to wmówiłem sobie, że jeśli będą o pół rozmiaru za małe, to rozbiją się po kilku wyjściach. Skończyło się wprawdzie zakrwawionymi stopami, natomiast nie mam z tego tytułu do nikogo pretensji - co najwyżej do siebie. Miesiąc temu ponownie odwiedziłem sklep, aby tym razem już z zupełnej ciekawości jeszcze raz porównać rozmiar większy i mniejszy. Przy okazji zamieniłem słówko na ten temat z właścicielem sklepu. Zrobiłem to jednak w sposób dyskretny (gdy wyszli inni klienci) i nawet bez cienia pretensji do pana, który nota bene też pomagał mi wybrać rozmiar i też sugerował, że buty się ładnie rozejdą. Cóż... mimo wszystko to była moja decyzja. Tobie również radzę wziąć nieco więcej odpowiedzialności za Twoje własne wybory.

I jeszcze jedna rzecz: skoro już zdominowałeś ostatnich kilka stron tego wątku, to pokaż nam, proszę, te buty, bo jakoś nie jestem w stanie wyobrazić sobie zmarszczek, które byłyby podstawą do reklamacji.

I na Twoim miejscu przestałbym to ciągnąć, bo kiedyś będziesz chciał o coś zapytać w innym wątku tego forum, a już nikt tu nie będzie Cię traktował poważnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 8.07.2016 o 17:44, Hargin napisał:

Można długo "bić pianę" w tym temacie, aż nie zostaną pokazane zdjęcia butów z owymi zmarszczeniami.

Witam

Buty do mnie dotarły. Poniżej zdjęcia (co obiecałem) jedno pokazuje buty S po 5 użyciach, drugie innej firmy po 3 miesiącach zimowych używane 5 razy w tygodniu - tak dla porównania.

Co dalej? Wakacje, sprawą zajmę się po urlopie. Każdy ma swojego rzeczoznawcę :-)

pozdr.

Krzysiek20160721_001.jpg20160721_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Bardzo ładne buty. Pomimo najszczerszych chęci zrozumienia przyczyny Twojego niezadowolenia ze sposobu łamania się skóry... po prostu nie wiem o co Ci chodzi :) 

Nie znam się, to się wypowiem ;) Myślę, że może chodzić o to:

20160721_001.jpg.33c3f47e8343320dcb2166eca5d5fdc1.jpg

Jeśli rzeczywiście @Krzysiekw_wawa tutaj Cię boli, to Królu Złoty masz stanowczo za dużo wolnego czasu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to ja chyba tez powinienem oddać moje buty shoepassion:

3b1f096240eb87aa58e038c699a97db3.jpg

Dodam że nie wynika to ze złego dopasowania, bo na lewym bucie są widoczniejsze zagięcia na nosku, a lewa stopę mam większą. Buty przechowuje w prawidłach cedrowych, używam często co 2-3 dni.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam Panów posty i tak się zastanawiam, być może nie jasno się wyraziłem w pierwszym który tu napisałem. To czy mam rację z tym załamaniem czy nie nie ma tu żadnego znaczenia. Mogłem po prostu opisać całą historię bez wskazywania o jakie "uszkodzenie" chodzi ale wtedy nie mało by to moim zdaniem logicznego sensu. Wrzuciłem zdjęcia bo zasugerował to Hargin. 

Piszecie, że się czepiam, ale żadna z piszących tu osób oprócz właściciela sklepu czy też "Berlina" nie widziała ich w rzeczywistości. Na obecną chwilę opinię o tym, że produkt nie ma wad wydał rzeczoznawca na zlecenie sklepu i firma w Berlinie, a więc jedna strona "sporu". Natomiast wstępna opinia mojego rzeczoznawcy (na podstawie zdjęć) jest taka, że najprawdopodobniej jest to wada fabryczna. Rozumiem, że niektórzy tu piszący mają duże doświadczenie z butami ale dlaczego odmawiacie mi dochodzenia swoich racji?

Przedstawiłem w pierwszym poście jak podchodzi do klientów firma. Później kiedy zarzucano mi kłamstwo przedstawiłem cytaty z dokumentów i maili. Tylko nieliczni odnieśli się do tego, pozostali pisali, że się czepiam ale jak rozumiem takie postępowanie firmy jest dla większości OK.

Staram się nikogo nie atakować personalne, starłem się przedstawiać fakty.

Zanim ktoś odniesie się do tego co napisałem, prośba o przeczytanie ze zrozumieniem.

Mimo wszystko pozdr.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzysiekw_wawa napisał:

... Rozumiem, że niektórzy tu piszący mają duże doświadczenie z butami ale dlaczego odmawiacie mi dochodzenia swoich racji?

Nie odmawiamy, ale ty po prostu nie masz racji. Jesteś na etapie nieuświadomionej niekompetencji. Doskonale rozumiem jaki miałeś cel dołączając do forum, ale przy okazji mogłeś zajrzeć do sąsiednich wątków i pooglądać zdjęcia wklejanych butów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

" Jesteś na etapie nieuświadomionej niekompetencji. "

Nie do końca rozumiem, rzeczoznawca sądowy ds. obuwia na podstawie przesłanych zdjęć we wstępnej opinii stwierdził najprawdopodobniej wadę fabryczną. Dla wydania pełnej opinii potrzebuje butów, wymiarów moich stóp i ich zdjęć.

Kto jest niekompetentny? Ja, nie posiadam kompetencji do opiniowania w sprawie wady, czy też rzeczoznawca?

pozdr.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.