Skocz do zawartości

[ŁÓDŹ], Przewodnik miejski


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Nie należy tak panicznie się bać łączenia szlufek z guzikami. Ja w paru spodniach mam wciąż i guziki i szlufki (dorabiane guziki do spodni na pasek), jakoś żyję i na to uwagi nie zwracam

Nie mam nic przeciwko co do zasady, ale osobiście nie mogę znieść tego widoku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Wszystkich sympatyków Łodzi, OFF Piotrkowskiej i butów marki BUT-S zapraszamy do nowo otwartego butiku (Manufaktura Butów) przy Piotrkowskiej 136. Znajdziecie tam Państwo limitowane serie wysokiej jakości obuwia damskiego i męskiego  ze skór naturalnych.  Butik czynny pn-pt w godzinach 11-19, sb 10-15. Serdecznie zapraszamy.

 

Kilka par butów Norda, w tym linia Meka. Na zdjeciu widac jedną z nich, te kolorwe brogsy. Mam nadzieje ze w przyszłosci pojawia sie buty z z tematu "Godyear welted made in Poland"

Fb: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.725715924119119.1073741826.254004461290270&type=3

 

 

post-2156-0-80245100-1394973303_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka par butów Norda, w tym linia Meka. Na zdjeciu widac jedną z nich, te kolorwe brogsy. Mam nadzieje ze w przyszłosci pojawia sie buty z z tematu "Godyear welted made in Poland"

Fb: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.725715924119119.1073741826.254004461290270&type=3

 

Szału nie ma. Buty męskie zaraz przy wejściu, dwie szafeczki, skromnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na ul. Żeromskiego (między Próchnika i Legionów) możesz spróbować. 

Ceny umiarkowane, a jak się wie, czego się chce, to krawiec zrobi ;-)

 

Edit - u Pana Tadeusza Basia oczywiście też można - ale jak przedmówcy już zauważyli - tanio nie będzie.

Za to raczej na pewno dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Czy ktoś korzystał z powodzeniem i może polecić szewca u którego będę mógł nieco rozbić dwie pary butów? Cap-toe oxford, jedne gładkie, drugie z medalionem na nosku. Rozbicia potrzebują w palcach na szerokość.

 

Najchętniej centrum. Jako, że to moje pierwsze dwie pary nieco lepszych butów, nie chciałbym iść z tym w ciemno do pierwszego szewca z brzegu :)

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbijałem u szewc24 na odległość. Efekt umiarkowany, ale głównie z mojej winy - nie wysłałem zdjęć obuwia przed zleceniem usługi (buty okazały się niepodatne na rozciąganie z uwagi na ograniczenia konstrukcyjne). Zatem wyślij zdjęcia, zaznacz co Cię "boli" i poczekaj na odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Od pewnego czasu szukam dobrego męskiego zakładu fryzjerskiego w Łodzi. W ostatnim czasie korzystałem z usług "U Brzytwy" i "Le Grand".

 

"U Brzytwy" - cięcie dość nowoczesne, lubią brzytwę :). Zmieniłem ponieważ skłaniem się do bardziej klasycznego uczesania, a nawet klasyczne w ich wykonaniu lepiej wygląda na 20 latku niż 35 latku, dodatkowo nie można się umówić na określoną godzinę, trzeba poczekać w kolejce, a ponieważ zainteresowanie jest dość duże, czasami trwa to godzinę do dwóch.

"Le Grand" Łódź - korzystam z tego salonu aktualnie. Pięknę wnętrze, miła obsługa, czułem się profesjonalnie obsłużony a fryzjerzy odpowiadali na moje pytania i radzili. Problem w tym że moja fryzura nie jest wyszukana i proces strzyżenia wraz myciem, nie trwa dłużej niż 20-25 minut a kończy się pożegnaniem z 60 złotymi polskimi.

 

Dodatkową sprawą jest świerza broda którą się trzeba zająć. Było by idealnie jeżeli załatwił bym to w jednym zakładzie.

 

Będę wdzięczny za propozycje zakładów fryzjerskich które polecacie w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pytania również się podłączam.
Też byłem ładnych parę razy "U brzytwy" i całkiem mi pasowało, ale czekanie czasem po 2 godz średnio mnie urządza. Dodatkowo szlag mnie trafiał, jak widziałem jak wchodzą ich "ziomeczki", zbijają piątkę i nagle są na początku kolejki. Teraz dostałem cynk od kolegi, że podobno zamiast 30 zł już jest 40 zł, więc rozpocząłem poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy w Łodzi można gdzieś uszyc krawat?

 

Nie ma takiego miejsca. Obecnie w Polsce stacjonarnie w ogóle o to ciężko - w Warszawie były MM Krawaty, ale się zamknęły.

 

Chcę zwęzić rękawy w marynarce. Gdzie mogę znaleźć dobrego krawca w Łodzi, który za dobrą cenę wykona mi taką usługę?

 

Jeżeli ktoś wie, to może być ewentualnie Sieradz lub Zduńska Wola.

 

W Łodzi jest jeden dobry krawiec- pan Tadeusz Baś - i sporo kiepskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego miejsca. Obecnie w Polsce stacjonarnie w ogóle o to ciężko - w Warszawie były MM Krawaty, ale się zamknęły.

 

 

W Łodzi jest jeden dobry krawiec- pan Tadeusz Baś - i sporo kiepskich. 

To pewnie ma też wysokie ceny. Zwężenie i może skrócenie rękawów, to chyba dosyć prosta operacja, więc chętnie skorzystam z usług jakiegoś tańszego. Tylko, gdyby ktoś mógł jakiś polecić, bo nie chcę iść do przypadkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.