Skocz do zawartości

[ŁÓDŹ], Przewodnik miejski


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Przy czym trzeba się się liczyć z długimi terminami - nawet ok. 2 miesięcy (akurat też pytałem o przegląd Longinesa). Koszt dla automatycznego Hydroconquesta to 500 zł (konkurencyjna względem firmowego - tu 900 zł), włącznie z sprawdzeniem szczelności. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Servetch napisał:

2 miesiące mnie średnio urządzają, ale pójdę popytać.

Mnie też to zaskoczyło, pytałem z półtora miesiąca temu, może się coś zmieniło. Z drugiej strony, jeśli nie potrzebujesz sprawdzania szczelności w komorze (Tempus jako chyba jedyny w Łodzi ma sprzęt do tego) to jest paru ogarniętych zegarmistrzów, ceny ok. 150 zł i termin pewnie zdecydowanie krótszy. 

BTW. zapytałem też wtedy o naprawę starego Titusa od dziadka. Zegarek zatrzymywał się w podczas noszenia, natomiast chodził prawidłowo leżąc na stole. Uszkodzony był lub w inny sposób przestał pełnić swoją funkcję, jeden z czopów przytrzymujących mechanizm lub (nie pomnę dokładnie opisu usterki). Czop, zdaniem właściciela Tempusa trzeba było na nowo dorobić w Warszawie, z uwagi na brak takich możliwości w Łodzi; koszt ca. 400 zł. Zaniosłem więc Titusa do znajomego zegarmistrza na Teofilowie, który go odnawiał parę lat temu. Zrobił na drugi dzień za darmo "w ramach gwarancji". Zegarek chodzi prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po śmierci zegarmistrza z ul. Struga, Tempus to jedyny w Łodzi polecany na forach zegarkowych zegarmistrz (nie licząc kogoś na Placu Słonecznym, więcej szczegółów nie pamiętam). Mam jednak wrażenie, że w wielu przypadkach dokonują outsourcingu (nota bene, to samo robi p. Baś; ma człowieka "od spodni"). W tej sytuacji dobrze znać takiego podwykonawcę i zwrócić się bezpośrednio do niego. U zwykłego bateryjkarza duże ryzyko, ale jeśli zna się kogoś tak jak @Hush, można na tym tylko wygrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, myślę że w przypadku Tempusa, na podstawie wielu opinii, można być spokojnym o jakość świadczonych usług, tym bardziej, że specjalizują się m.in. w Longinesach. Cena wysoka, ale sprzęt jaki mają jest w Łodzi raczej unikatowy. Zegarmistrz, o którym, napisałem to p. Wojciech. Ma malutki zakład w budynku biblioteki przy Rojnej. Bardzo pozytywny, sympatyczny i zaangażowany człowiek. Widziałem zresztą u niego na warsztacie sporo lepsze zegarki od mojego. Swojego Longinesa jeszcze mu nie dawałem (dokładność i rezerwa w normie), ale Titusa zrobił naprawdę dobrze, podobnie jak starą Delbanę mojego ojca (tam nawet tarczę zdobył oryginalną - okazło się, że musiała kiedyś zostać podmieniona). 

Edit: tel. 503 342 987

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2016 o 11:05, Hush napisał:

Byłem wczoraj u Pana Basia i ucięliśmy sobie miłą pogawędkę - akurat innych klientów nie było. Przypomniał mi się wątek i zapytałem P. Tadeusza o tego krawca na Widzewie. Powiedział, że zna - współpracuje on z Vistulą w zakresie poprawek (P. Baś zrezygnował ze współpracy z uwagi na wynagrodzenie). Zapytałem co sądzi i tutaj P. Tadeusz negatywnie wyraził się o pracy tego krawca na przykładzie skracania rękawów w marynarce (nieestetyczne wykonanie, nieprzesunięcie guzików i zostawienie ostatniego tuż przy końcu rękawa). Musiał po nim poprawiać. Z mojego doświadczenia wynika, że P. Tadeusz rzadko krytykuje innych rzemieślników, chyba że naprawdę kopią robotę (jak np. "krawiec" przy Pl. Reymonta - pisał o tym kiedyś kolega @Phantom), co więcej zachęca wręcz do wizyty u innych, szczególnie warszawskich mistrzów.

Sam nie odniosę się do tej opinii, ponieważ nie korzystałem z usług (zresztą na Widzew w ogóle mi nie po drodze).   

 

Dnia 24.06.2016 o 21:05, Rafix napisał:

Ja korzystałem kilka razy z tego krawca na Widzewie i miałem raczej średnie odczucia (mało estetycznie wykończenia) ale nosiłem rzeczy bo nic innego w pobliżu nie było, ale jak dałem pomarańczowe chino do skrócenia i pani przeszyła mi dół spodni różową nitką bo jak stwierdziła ciężo był dobrać kolor to zrezygnowałem...

Dzięki za info. Już miałem się tam wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Servetch napisał:

Chodzi o Rojną 39?

Znasz może godziny otwarcia zakładu?

Nie znam nr, w tym budynku gdzie jest też lecznica, zaraz za Gimnazjum nr 7 a tuż przed zielonymi pawiilonami 'Malus". Bodajże 11-17 ale najlepiej zadzwonić, bo p. Wojciechowi ostatnio trochę zdrowie szwankowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy mógłby ktoś polecić zakład w Łodzi gdzie uszyję kamizelkę na miarę w niewygórowanej cenie? Z tego co czytam zamówienie o pana Basia może być stosunkowo drogie jak na tę część garderoby, a zależałoby mi, żeby z kosztem całkowitym (robocizna+materiał) zamknąć się w granicach 400 zł. Interesuje mnie również czas realizacji, bo kamizelkę potrzebuję na ślub i wesele na koniec października. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 19.09.2016 o 11:16, OTMK napisał:

Czy mógłby ktoś polecić zakład w Łodzi gdzie uszyję kamizelkę na miarę w niewygórowanej cenie? Z tego co czytam zamówienie o pana Basia może być stosunkowo drogie jak na tę część garderoby, a zależałoby mi, żeby z kosztem całkowitym (robocizna+materiał) zamknąć się w granicach 400 zł. Interesuje mnie również czas realizacji, bo kamizelkę potrzebuję na ślub i wesele na koniec października. 

Proponuję się udać do Pani Doryń, sam przerabiałem u niej garnitury kupione u Używaniego i jestem bardzo zadowolony z jakości usług jak i ceny. Kamizelki robi na powierzonym materiale na podstawie zdjęć, koszt samej roboty to 200 zł. Pani Doryń ma swój zakład na tyłach sklepu spożywczego ul. Piotrkowska 261. 

 

Dnia 13.11.2016 o 12:19, kawa_i_papierosy napisał:

I znalazł ktoś może jakikolwiek zakładzik, który szyje koszule na miarę? 

Wyczytałem, że Kastor szyje koszule, ale jakoś sieciówka mnie odstrasza, choć może być ostatecznością. 

Również proponuję podjechać do Pani Doryń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2016 o 12:19, kawa_i_papierosy napisał:

I znalazł ktoś może jakikolwiek zakładzik, który szyje koszule na miarę? 

Wyczytałem, że Kastor szyje koszule, ale jakoś sieciówka mnie odstrasza, choć może być ostatecznością. 

Nie mam pojęcia jak z jakością, ale sklep pewienpan.pl na pewno szyje zarówno koszule jak i garnitury. Ostatnio jego właściciel (jednocześnie chyba krawiec, wspomniał tez o prowadzonym blogu) był na wydziale na którym mam okazje studiować i prowadził coś w rodzaju prelekcji o klasycznej elegancji. Wydaje się zorientowany w temacie i otwarty na propozycje.

Sklep stacjonarny ma na Zielonej, jeszcze nie miałem okazje tam wpaść. Na stronie niestety jest trochę koszmarków (z koszulami też), ale domyślam się że liczy na różną klientele. Cena koszuli na miarę to 350 zł - pytałem. Co do garniturów to wiadomo, ceny są różne. Wspomniał też że mają duży wybór tkanin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie odbyło się na Wydziale prawa i administracji w ramach tzw. akademii elegancji. Pierwsza część była prowadzona przez Pana Marcina Bogusławskiego, druga natomiast dotyczyła savoir vivre'u i prowadziła ją Pani Joanna Modrzyńska. Pan Bogusławski podzielił prelekcje na dwie części: w pierwszej skupił się głównie na błędach popełnianych przez mężczyzn związanych z noszeniem garnituru. W drugiej pokazał kilka ciekawych zestawów koordynowanych. W mojej ocenie z jednej strony było nieco nudno bo wszelkie te zasady znam, konspekt prelekcji był jakby wyjęty z blogowych wpisów, z drugiej cieszę się, że ktoś się czegoś takiego podjął. Informacje dotyczącą cen koszuli otrzymałem po zakończeniu w ramach krótkiej pogawędki, co do tkanin garniturowych nie pytałem o pochodzenie (głównie o wzory), zaręczył, że wybór jest spory (w tym przypadku krat). Wspomniał tez, że jest oczywiście możliwość zakupienia jej gdzie indziej, ale że lepiej u nich bo wtedy biorą odpowiedzialność za ewentualną kurczliwość. W sklepie nie byłem, więc nie oceniam. Sama prelekcja była bardzo poprawna prócz jednego detalu, prowadzący mówiąc o prawidłowej relacji długości rękawów marynarki i koszuli wspomniał, że rękawy koszuli powinny wystawać o te 1-2 cm ale przy lekko ugiętej ręce.
Poza tym wszystko w porządku, Pan Bogusławski to jeszcze młody człowiek (na oko 35-40 lat), tak jak mówiłem wydaje się otwarty na wszelkie sugestie, także nie obawiałbym się o to, że można natrafić na jakiś anachroniczny beton. Najlepiej się przejść, zapytać, pooglądać. Być może to ciekawa alternatywa dla chyba jedynego właściwego krawca, być może nie. Ja niestety póki co nie czuję się na siłach finansowo.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przejrzyj ostatnie steony tematu... słabo zeby kogoś polecić. Jest oczywiscie pan Baś, ale raczej nie jest to osoba ktora Ci doradzi(oczywiscie podpowie,ale po swojemu, dość staromodnie). W miescie włokiarzy, powinienes poszukać osiedloweh szwaczki od drobnycg przeróbek krawieckich (i edukować ja i siebie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy któryś ze sklepów z tkaninami w Łodzi ma może wybór w miarę niezłego (średni/ciężki) denimu? Dziś udało mi się tylko zajrzeć do tego przy Jaracza/Piotrkowskiej, ale denimu nie mieli wcale - "bo teraz dżinsy można kupić wszędzie", a może komuś zdarzyło się kupić. Ew. - sprawdzony sklep internetowy?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.