Skocz do zawartości

Paski - dyskusje i porady


Daivisch

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy,

Chciałbym zapytać jak ma się jakość pasków Loake w porównaniu z innymi markami. Nie jestem pewny gdzie to słyszałem, ale podobno są robione z trzech warstw skóry i są bardzo trwałe. Posiadam dwie sztuki i myślę, że z czasem będą się pięknie patynować. Minusem jest wysoka cena. Czy ktoś ma porównanie z paskami Sartolane? Na polskiej stronie Sartolane ceny są o połowę niższe niż na anglojęzycznej (???). Na zdjęciach wyglądają na solidnie wykonane i są praktycznie dwa razy tańsze od podobnych modeli Loake. Czy różnica w ich jakości jest aż tak duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lubo69 napisał:

Dzięki za pamięć, przeszkadza mi trochę to logo. Na szczęście w USA jest sporo lokalnych firm robiących paski z włoskich skór, więc pewnie tradycyjnie zapoluję w TJ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
W dniu 13.08.2018 o 18:24, lubo69 napisał:

Lekko odkopując- radzę trzymać się od tych pasków timberlanda z daleka- w środku wypełnione zmielonym, zielonym kartonem, warstwa wewnętrzna rwie się także jak papier. Jednorazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednorazówki.

Mam dwa, czarny i brązowy, wyglądają identycznie jak ten ze zdjęcia. Jednego używam cztery lata, drugiego pięć. Trzymają się tak samo dobrze, jak pasek od Skalpela z bridle leather (który zresztą mam dopiero dwa lata).
Oby wszystkie jednorazówki były takiej jakości:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne spostrzeżenia z paskami Hugo Bossa kiedyś kupiłem czarny garbowany roślinie made in Italy - byłem (i jestem) zadowolony. Na Zalando w jakiejś promocji zauważyłem taki sam - brązowy - zamówiłem i odesłałem. Pasek był wykonany z bardzo słabej jakości skóry - już nie garbowany roślinnie, już nie Italy tylko Romania - totalnie inny materiał i wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 13:00, lubo69 napisał:


Mam dwa, czarny i brązowy, wyglądają identycznie jak ten ze zdjęcia. Jednego używam cztery lata, drugiego pięć. Trzymają się tak samo dobrze, jak pasek od Skalpela z bridle leather (który zresztą mam dopiero dwa lata).
Oby wszystkie jednorazówki były takiej jakości:-)

Mam jeden, brązowy, kupiony w IE w 2014 roku. Noszony często, nie wykazuje znaków zużycia. Nie mam tylko info, gdzie był robiony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 20.02.2019 o 21:22, lubo69 napisał:

No rzeczywiście słabym. Mój ma napisane „made in Italy”, może ostatnio zmielili miejsce produkcji?

Mój też ma made in italy. Kupowany w tikeju jakoś dwa lata temu ale nie nosiłem go zbyt często, właśnie przez jego autodestrukcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 13.08.2018 o 18:34, lubo69 napisał:

Sorry, nie zauważyłem że post z maja, no ale widzę że jeszcze nie kupiłeś:-) TJMaxx to chyba najlepszy pomysł - i szukaj tam pasków Anderson’s.

No i po 8 miesiącach w końcu znalazłem :)

Dzięki za namiar na tę markę, bo wykonanie jest pierwsza klasa.

IMG_20190427_145017620_HDR.jpg

IMG_20190427_145132292_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Taki pas pleciony Massimo Dutti dziś otrzymałem. Elementy skórzane to reconstituted leather, czyli chyba mielonka. Kiedy nie działają nań siły natarczywie napierających trzewi, ile może wytrzymać?

Elementy brązowe są wykonane z bardzo lekko woskowanej bawełny i traktując je organoleptycznie przypominają sznurówki butów mocno casualowych.

Pytanie do posiadających podobne paski - jak czyścić elementy bawełniane? Paski Andersona, które prezentował @Żorż Ponimirski, gdzie skóra jest prawdziwa i taka jak na powyższych zdjęciach Żorża, można prać (zapierać) bez obawy o uszkodzenie lica lub struktury skóry.

Jak radzić sobie z higieną takiego?

9op.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Przejrzałem wątek oraz inne tematy, ale nie znalazłem nic w temacie.

Jakich firm polecacie paski skórzane? Aby był z dobrej jakości skóry, nie pękał, nie rozwarstwiał się, aby dobrze wyglądał nawet po kilku sezonach.

Może znacie jakieś w szczególności mniejsze polskie firmy robiące dobre jakościowo produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 10:44, MarekPZN napisał:

Przejrzałem wątek oraz inne tematy, ale nie znalazłem nic w temacie.

Jakich firm polecacie paski skórzane? Aby był z dobrej jakości skóry, nie pękał, nie rozwarstwiał się, aby dobrze wyglądał nawet po kilku sezonach.

 

Red Wing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.