Skocz do zawartości

Paski - dyskusje i porady


Daivisch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Takie:

Belts_SAMMO_30_085F.jpg

Belts_SASENT_35_802F.jpg

klamry można kupić w Warszawie na ul. Hożej w pracowni rymarskiej.

 

Jak powinien być skonstruowany dobry pasek? Podobno jedna warstwa skóry to zły pomysł (nadmierna podatność na zaginanie). Jeżeli dwie warstwy, to szyte czy klejone? Ostatnio miałem przyjemność odwiedzić pracownię rymarską p. Katarzyny Stojowskiej-Musiał. O ile wiem, jest to najlepsza pracownia rymarska w Warszawie, która ręcznie produkuje skórzane paski. Zastanowił mnie jeden fakt: wszystkie paski są wykonane z dwóch sklejonych kawałków skóry. Oczywiście, nie mam najmniejszych zastrzeżeń do jakości skór, kroju, precyzji wykonania, ale czy dobrej klasy pasek nie powinien być zszyty? O ile dobrze widzę, np. paski Shoe Passion są wyłącznie szyte.

 

Drugie moje pytanie dotyczy klamry. Czy klamra zapinana na pasku (z metalową pierwszą szlufką) jest zgodna z kanonem męskiej elegancji? Przykład to zdjęcia powyżej i ten model:

9140d46899df21caba772b99cad8d09a.jpg

Wiem, że wiele zależy od koloru, kształtu i klamry. Jednak czy nie bardziej klasyczna jest skórzana pierwsza szlufka:

shoepassion_lg03-01.jpg

Faktem jest, że nawet Szarmant ma pasek z metalową klamrą i szlufką: http://www.szarmant.pl/brazowy-pasek-do-spodni-z-klamra-w-kolorze-zlota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

W ostatniej wyprzedaży nie spotkałem pasków MD w cenie niższej niż 99 zł (ze 189zł). Być może we wcześniejszych sezonach bywało inaczej, ale mam wrażenie, że Inditex odchodzi od przeceniania kolekcji tak totalnie jak wcześniej. Być może uznali to za "akt kanibalizmu" w stosunku do nowych kolekcji. Z mojego punktu widzenia oddala to ich produkty od znalezienia się u mnie w garderobie (ceny regularne nieadekwatne, a podczas wyprzedaży nie ma w czym wybrać). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCC i sklep w Lublinie chyba są w jakiś sposób uprzywilejowana w kwestii wyprzedaży. W tym okresie kilkakrotnie pojawiały się informacje o dostępności atrakcyjnych produktów

w tych miejscach, podczas gdy w Warszawie już 'tylko wiatr hulał'... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie,

 

Szukam prostego, klasycznego paska w kolorystyce zbliżonej do zegarka: https://www.danielwellington.com/pl/classic-bristol, czyli brązowego ze złotą klamrą.

 

Liczyłem na Massimo, ale niestety lipa. W Ochniku, Vistuli, Bytomiu, BergandBergu nic. Jedyny pasujący kolorem Wittchen jest popsuty napisem na klamrze: https://www.sklep.wittchen.com/product/3311/pasek-meski.html.

 

Macie pomysł, gdzie jeszcze szukać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.