Skocz do zawartości

Paski - dyskusje i porady


Daivisch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Kupował ktoś w sklepie online paski plecione i może coś polecić?

 

Obecnie znalazłem dwa:

 

http://www.pewienpan.pl/pl/paski-meskie/799-pleciony-pasek-elastyczny-35-006.html

 

http://eleganckipan.com.pl/paski-meskie/2155-pasek-pleciony-meski-profuomo-brazowo-bialy.html

 

Z jakich materiałów najlepiej powinny być wykonane takie paski? Od sklepów dostałem informacje, że odpowiednio są wykonane z:

 

- Plecionka to guma w oplocie, a zakończenia skóra ekologiczna.

- Pasek jest pleciony z linek wykonanych z wiskozy, poliamidu i elastanu. Części skórzane są z naturalnej skóry.

 

Przy tym pierwszym moja obawą jest jedyna długość 105cm, a takiego maska nie da się raczej skrócić tak łatwo jak pasek skórzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

 

Spaprałem sprawę i zgubiłem w komunikacji miejskiej pasek do trenczu, w którym "na mieście" byłem raptem paręnaście razy :( Sprawa kiepska, bo pasek - jak to w trenczu - z tego samego materiału i w tym samym kolorze, więc trudno dobrać coś podobnego.

 

Trencz to Pier One z Zalando, więc (napisałem - czekam na odpowiedź) na obsługę posprzedażową rodem z Burberry's nie liczę. 

 

Wygląda to tak: https://www.dropbox.com/sh/o0yglgm3vtx0q9o/AAAhuHCN7oU0QFGkgKfzqhbTa?dl=0

 

Są szanse dopasować gdzieś coś, co uratuje ten płaszcz? Bez paska wygląda bardzo niekompletnie, a nie dość, że strasznie go lubię i to mój pierwszy trencz, to jeszcze jego równowartość wpakowałem w niezbędne poprawki krawieckie :(

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, nie na taką odpowiedź czekasz, ale zadzwoń kontrolnie na numer 42 672 11 94 i zapytaj, czy w autobusie/tramwaju nie znaleziono Twojego paska (chyba że było to na gościnnych występach poza Łodzią).

Jeżeli zaś nie, marnie to widzę - ja zgubiłem pasek od jednego z rękawów trencha; skończyło się to usunęciem drugiego i szlufek z obu rękawów przez krawca, co jednak pozostawiło ślady na bawełnie, co mnie denerwowało... Jednym słowem, na dopasowanie identycznego bym nie liczył, a przepasać się kontrastowym pasem parcianym/skórzanym jak Szwejk chyba nie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegami - mam dwa paski plecione - jeden ciemnobrazowy ze skory, drugi niebieski elastyczny z Mango :)

Elastyczny jest raczej slaby. Rozciaga sie i nie wyglada dobrze... wolalbym gdyby byl z nierozciagliwej bawelny.

Sytuacje ratuje nieco fakt, ze wiekszosc spodni mam dopasowane i pasek nie musi ich przytrzymywac tak naprawde,

pelni wiec funkcje ozdobna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, nie na taką odpowiedź czekasz, ale zadzwoń kontrolnie na numer 42 672 11 94 i zapytaj, czy w autobusie/tramwaju nie znaleziono Twojego paska (chyba że było to na gościnnych występach poza Łodzią).

Jeżeli zaś nie, marnie to widzę - ja zgubiłem pasek od jednego z rękawów trencha; skończyło się to usunęciem drugiego i szlufek z obu rękawów przez krawca, co jednak pozostawiło ślady na bawełnie, co mnie denerwowało... Jednym słowem, na dopasowanie identycznego bym nie liczył, a przepasać się kontrastowym pasem parcianym/skórzanym jak Szwejk chyba nie chcesz.

 

Ano nie chcę. 42 672... już sprawdziłem - niestety, bezskutecznie :) Zdaje się, że nie pozostaje mi nic innego jak upolować ten sam trencz w kolejnym sezonie, i przeznaczyć go na części... :(

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie maja / nie beda miec juz tych trenczy na wyprzedazy? Troche drogo Ci wyjdzie ten pasek :(

 

Ja, gdy chodze w rozpietym trenczu, swoj pasek wiaze z tylu lub zapinam na klamre (tez z tylu).

Daje to efekt wytaliowania bez poprawek krawieckich :)

 

No i sa mniejsze szanse, ze go zgubie... Raz czy dwa nie zapoialem, i faktycznie potrafi sie wysunac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na paski w MD należy uważać - część "skórzanych", szczególnie plecione, bywa nie w 100% ze skóry, a jakość wykonanie bywa też bardzo różna. W P&C, Galeria Mokotów, widziałem ładne plecione, ok. 100 zł, ale tylko najmniejsze rozmiary były.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paski w MD należy uważać - część "skórzanych", szczególnie plecione, bywa nie w 100% ze skóry, a jakość wykonanie bywa też bardzo różna. W P&C, Galeria Mokotów, widziałem ładne plecione, ok. 100 zł, ale tylko najmniejsze rozmiary były.

Potwierdzam, miałem i nie polecam. Znieniają kolor, rozdwajają się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD dość precyzyjnie określa skład na metkach, wiec albo "są" ze skóry, albie "nie są". Moje dwa plecione paski z MD używane są czwarty rok, pokryły się ładną patyną i nic nie mogę im zarzucić (z tym, że "są" ze skóry :) ).

Zgoda. Ja posiadałem dwa - jeden zwykły skórzany i jeden materiałowy, pleciony. Ten pierwszy służył całkiem nieźle, ale pleciony materiałowy rozpadł się po niecałym roku (rozeszły się/puściły szwy mocujące skórzane elementy przy klamrze.

A przykładowy skład ostatnich plecionych pasków...

"50% SKÓRA REGENEROWANA  40% BAWEŁNA 10% SKÓRA KROWIA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.