Skocz do zawartości

Mam do wydania ____ na ____. Co radzicie?


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chino dostępne w centrach handlowych (np PC i RC), z których jesteście zadowoleni. Myślałem o Dockers. Dobry wybór? Czy może coś innego... Ideał to podwyższony stan, żeby się zbyt szybko nie sprały, a kolana nie wypchały, ciekawy kolor (bordo, rudy, ciemny żółty, itd).

Info na dziś :D. THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opcją jest w ogóle uznać, że chino nie istnieje i skupić się tylko na wełnie i sztruksach, przy wizycie wśród pospolitego ludu, dżinsy. Jak już to radzę uszyć spodnie z wełny z wyglądu podobnej do bawełny o kroju chino, o wiele lepsza opcja.

Te co widziałem w P&C raczej prezentowały się jak szmatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dużą ilością konstruktywnych propozycji ;) już miałem zrezygnować z zakupu, ale przypadkiem zahaczyłem o M&S, kupiłem dobre w pasie, a za duże po całości granatowe chino, poszedłem ze sprzedawcą do krawca i po cenach dla klientów sklepu zleciłem zwężenie nogawek: dołem 26 do 21, górą 38 na 33,5, i jeszcze w biodrach ze 1,5 cm z każdej strony. Zobaczymy, co z nich będzie... spodnie 105 zł bez przeceny, poprawki 50 zł. Nogawki były odpowiedniej długości, choć 4 osoby (dwóch sprzedawców, dwie krawcowe) zwracało uwagę, że za krótkie...

A ten kompromis ma polegać na tym, że idę wybrać welnę na nowe spodnie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dużą ilością konstruktywnych propozycji ;)

Nie ma za co ;) Zapomniałem dodać, że kupiłem również chino w SRC. Materiał delikatniejszy od tych z Ganta, gorzej uszyte, luźne mniej więcej jak opisane przez Ciebie M&Sy ale jako, że legginsów nie lubię to ich nie zwężałem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty znowu o sztruksach? ;) W czym one sa lepsze od chino?

Tak nie lubię bawełnianych spodni, że będę hejterzyć przy każdej sposobności ;)

Ostatnio znalazłem wełnę bardzo podobną z wyglądu do typowej bawełny i uszyłem je jak chino. Moim zdaniem to połączenie jest najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chino dostępne w centrach handlowych (np PC i RC), z których jesteście zadowoleni. Myślałem o Dockers. Dobry wybór? Czy może coś innego... Ideał to podwyższony stan, żeby się zbyt szybko nie sprały, a kolana nie wypchały, ciekawy kolor (bordo, rudy, ciemny żółty, itd).

Info na dziś :D. THX

Kupiłem dwie pary w Springfieldzie. Mieli kilka kolorów w tym miodowe i bordo, choć ja kupiłem tradycyjne kolory;)

Zobaczę jak będą się sprawować.

Cena za parę 139zł. Dwie pary 229.

PS. w sklepie był większy wybór niż na stronie www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty znowu o sztruksach? ;) W czym one sa lepsze od chino?

Tak nie lubię bawełnianych spodni, że będę hejterzyć przy każdej sposobności ;)

Ostatnio znalazłem wełnę bardzo podobną z wyglądu do typowej bawełny i uszyłem je jak chino. Moim zdaniem to połączenie jest najlepsze

Tylko jest chyba deczko droższe...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem porządnego, wytrzymałego i eleganckiego zegarka (do tej pory noszę 7 letniego Timexa, ale sądząc po jego stanie pora w końcu zamienić go na coś lepszego) Przejrzałem trochę sklepów i najbardziej spodobały mi się modele firmy Atlantic. Z tego co czytałem na forach zegarkowych z moim budżetem (maks. 800-900 zł) nie ma co iść w mechanika i powinienem skupić się na kwarcach. Zegarek będę kupował po Świętach (teraz nie mam wolnych środków), póki co wpadły mi w oko trzy modele;

http://www.atlanticpolska.pl/atlantic-5 ... p-143.html

http://www.atlanticpolska.pl/atlantic-5 ... -p-18.html

http://www.atlanticpolska.pl/atlantic-6 ... p-107.html

Czy w tym budżecie można dostać coś lepszego od w/w przykładów? (niekoniecznie w Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to jest wytrzymały, co przez to rozumiesz? Skoro nie kupujesz zegarka firmy - krzak, to się nie rozpadnie i nie rozpuści jak Perfect.

W tej cenie możesz spokojnie zakupić też zegarek mechaniczny, pytanie czy Cię to kręci i czy tego chcesz, czy też chodzi o to aby ładnie wygladał i pasował do stroju i był bezobsługowy.

Jeśli podoba Ci się wspomniany Atlantic, to zobacz np. Certinę DS Caimano.

Osobiście z nowych celowałbym w Junkersa Bauhaus lub Orienta, który ma sporo fajnych modeli z oldskulowym designem, lub jakieś Seiko.

Możesz też pójść w vintage, za 200-300zł można kupić świetny zegarek mechaniczny z klimatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wytrzymały rozumiem zegarek, którego koperta (szkiełko zresztą też, ale je można zawsze wymienić) nie będzie łapała rys. Mój Timex po tych latach użytkowania wygląda tak jak na fotkach poniżej i chciałbym żeby jego następca wytrzymał proporcjonalnie dłużej w nienaruszonym stanie.

Tą serię Certiny oglądałem (oferuje ją zresztą mój rodzimy, zielonogórski sklep) i nie do końca podchodzi mi ich design. Przyjrzę się jeszcze tym Junkersom i Orientom.

Co do zegarków Vintage - w sumie to głównie z tego powodu zadaję to pytanie. Nie ukrywam, że na zegarkach się specjalnie nie znam, ale wiem przynajmniej tyle, że na aukcjach można znaleźć naprawdę ciekawe rzeczy. I tu bym właśnie oczekiwał porady :-) Mechaników się nie boję, zwyczajnie zasugerowałem się tym co ludzie piszą po różnych zegarkowych forach - że poniżej pewnej kwoty nie ma co iść w machaniki bo jakość kiepska, podzespoły zawodne itp.

post-1174-13658923744703_thumb.jpg

post-1174-13658923745095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Filip to na pewno dokładniej wytłumaczy, ale 900 PLN to naprawdę wystarczająca kwota,

aby móc cieszyć się solidnym zegarkiem mechanicznym (chociażby Seiko właśnie).

A co do porad kolegów z forum zegarkowego, to bym się zupełnie nie przejmował;

powszechnie wiadomo, że motto zegarkowych maniaków brzmi -

- 'NIEWAŻNE, ŻE CIĘ NIE STAĆ, I TAK POMOŻEMY CI PRZEKROCZYĆ BUDŻET'... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaników się nie boję, zwyczajnie zasugerowałem się tym co ludzie piszą po różnych zegarkowych forach - że poniżej pewnej kwoty nie ma co iść w machaniki bo jakość kiepska, podzespoły zawodne itp.

Kto takie brednie napisał? Japońskie zegarki mechaniczne w Twoim budżecie mają żywotne i proste (co ma przełożenie na łatwiejszą->mniej kosztowną konserwację) mechanizmy. Osobiście celowałbym w Orienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam możliwość sprawienia sobie covert coat Ermenegildo Zegna z materiału Loro Piana (mix kaszmiru i wełny, dopiero dowiem się, w jakich proporcjach) za 1500 PLN; kolor czarny. Zależy mi na dobrym dopasowaniu i na szczęście rozmiar 48 leży dobrze.

Pytania mam do Was dwa:

- w związku z tym, że w moich strojach dominują zestawy skoordynowane i dość często casual, czy rozsądnie jest kupić taki typ płaszcza, czy postawić na coś mniej formalnego (pea coat, jakaś dwurzędówka...?)

- czy powinienem zwrócić uwagę na jeszcze innych producentów płaszczy (ale w przedziale do 2000 PLN)?

Kusi, bo przecież to pewnie 1/10 ceny sklepowej....

Pozdrawiam,

\/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem porządnego, wytrzymałego i eleganckiego zegarka (do tej pory noszę 7 letniego Timexa, ale sądząc po jego stanie pora w końcu zamienić go na coś lepszego) Przejrzałem trochę sklepów i najbardziej spodobały mi się modele firmy Atlantic. Z tego co czytałem na forach zegarkowych z moim budżetem (maks. 800-900 zł) nie ma co iść w mechanika i powinienem skupić się na kwarcach. Zegarek będę kupował po Świętach (teraz nie mam wolnych środków), póki co wpadły mi w oko trzy modele;

http://www.atlanticpolska.pl/atlantic-5 ... p-143.html

http://www.atlanticpolska.pl/atlantic-5 ... -p-18.html

http://www.atlanticpolska.pl/atlantic-6 ... p-107.html

Czy w tym budżecie można dostać coś lepszego od w/w przykładów? (niekoniecznie w Polsce)

Z mechanicznych zegarków polecam również sprawdzenie rosyjskich zegarków (Poljot, Aviator, Sturmanskie, Vostok). Dobrze się spisują, a nie są kosmicznie drogie.

Osobiście wolałbym dołożyć do legendarnego B-Uhr'a Laco z automatem Miyota

http://www.sklep.chronoline.pl/product_ ... cts_id=863 8-)

PS.

W Niemczech nawet taniej

http://www.chrono24.pl/laco/flieger-beo ... rerIds=143

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.