Skocz do zawartości

Mam do wydania ____ na ____. Co radzicie?


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to cena w tej chwili jest ok 1000 zł u p. Duranca.

czyli musiałem bardzo głeboko się zakopać w forum i w blogach... Zadzwonię na wszelki wypadek jednak.

Nie, lepiej kupić Prime Shoes.

Czemu? Myślałem, że choć nie jest to Kielman lub Januszkiewicz to jego buty jednak zdają egzamin. Myślałem o wiedenkach, te na blogu Szarmanta wyglądają niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od p. Duranca widziałem jedne ładne buty raptem. Jeżeli w tej chwili bierze 1000 zł, to chyba jednak warto dopłacić, zwłaszcza, że IMO jeżeli chodzi o stronę wizualną to w przypadku pozostałych szewców strona wizualna przedsięwzięcia stoi na znacznie wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od p. Duranca widziałem jedne ładne buty raptem. Jeżeli w tej chwili bierze 1000 zł, to chyba jednak warto dopłacić, zwłaszcza, że IMO jeżeli chodzi o stronę wizualną to w przypadku pozostałych szewców strona wizualna przedsięwzięcia stoi na znacznie wyższym poziomie.

Broniłbym jednak Duranca, mi się buty od niego podobają i uważam, że jak na cenę którą zapłaciłem był to dobry interes. Jeśli teraz stoi 1000 zł to faktycznie lepiej zastanowić się nad jakimiś anglikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie outlecie na Bema, większość modeli jest przeceniona na 599zł.

A jak to w zasadzie jest z tymi butami typu Prime Shoes i podobnymi?

Wykonanie jest bardzo solidne, eleganckie, ale dlaczego są takie niewygodne i bardzo twarde dla stopy?

Na przykład buty Ryłko są delikatniejsze i bardziej miękkie dla stóp niż PS. Czy to wynika z tego, że niższa jakość materiału pozwala na większą wygodę?

Myślę, że po tańczeniu w PS, miałbym obrzęki na nogach.

A w Aldenach tego efektu nie ma, ale są znacznie droższe... czy ktoś zna wytłumaczenie dla tego? Czy to różnica w materiałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Różnica w materiałach, podeszwa w butach sklepowych w Polsce to moim zdaniem temat tabu. Niemniej jednak, skóra może być twardsza nominalnie będąc tej samej jakości

2. Różnice w odbiorze kopyta. Znane na forum Meermin dla mnie były ultra-wygodne, a tymczasem inni mówili, że wręcz nie nadają się do chodzenia. Każdy ma inną budowę stopy w tym wysokość podbicia śródstopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Różnica w materiałach, podeszwa w butach sklepowych w Polsce to moim zdaniem temat tabu. Niemniej jednak, skóra może być twardsza nominalnie będąc tej samej jakości

2. Różnice w odbiorze kopyta. Znane na forum Meermin dla mnie były ultra-wygodne, a tymczasem inni mówili, że wręcz nie nadają się do chodzenia. Każdy ma inną budowę stopy w tym wysokość podbicia śródstopia.

Dzięki.

Tym bardziej zniechęca mnie to do kupowania online, chociaż w dzisiejszych realiach to i tak jedyna rozsądna opcja.

Chciałem się skusić na Meerminy właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie :),

przymierzam się do zakupu granatowego, biznesowego garnituru.

Wcześniej zapewne decydowalbym sie np. na wspolprace z Macaronim ale obecne zobowiazania finansowe uszczuplaja mi budzet do ok 1,5 tys.

Mam wobec tego dwa pytania:

1. Gdzie doradzacie kupić garnitur RTW?

2. Czy jest, a jeśli tak to gdzie, jakiś mały poradnik dot. tego jak marynarka/spodnie powinny wyglądać i układać się na ciele, jak i wg. czego kontrolować długości, szerokości poszczególnych fragmentów stroju.

Dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień wpadam z wizytą do rodziny w Poznaniu i pomyślałem sobie, że w końcu zajdę do tego "osławionego" TK Maxxu. Celuje raczej w obuwie na zimę (bootsy, może chelsea). Jakie marki (poza tymi szeroko omawianymi na forum) możecie polecić, a czego powinienem się wystrzegać? Żeby trochę zawężyć listę - na buty mogę przeznaczyć maks 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na TK Maxxx to masz bardzo wysoku budżet. Przy odrobinie szczęścia jeszcze z jakąś nienajgorszą marynarką może uda Ci się wyjść.

Ja w TK Maxxx kupiłem bootsy marki Mexx. Niecałe 300 zł. Gumowa podeszwa, skóra umiarkowanej jakości, dość twarda. Ale za to sprawiają wrażenie solidnie wykonanych. No i przede wszystkim uważam, że za taką cenę nic lepszego w polskich sklepach się nie znajdzie. Raczej jeszcze gorzej za jeszcze więcej złotych polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do kupowania butów ten sklep raczej się nie nadaje. Chelsea boots nie widziałem tam chyba nigdy (chociaż w poznańskim TkMaxx nie byłem). Trzewiki może będą, rozmiarówka będzie ograniczona. Loake i Barkery bywają rzadko, podobnie Florsheim. Jeżeli szukasz casual, mogą być fajne Timberlandy. Uważaj na John White, różnie z nimi bywa.

Lepiej zajrzyj na koszule, marynarki, dżinsy, bieliznę, akcesoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.