Skocz do zawartości

Mam do wydania ____ na ____. Co radzicie?


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda mam trochę krzywą posturę i to spowodowało odstawanie marynarki. Z szerokością barków raczej nic nie da się zrobić. Krawiec powie że po poprawce barków rękawy będą krótsze,a to całkowicie zepsułoby wygląd końcowy. I na koniec: przepraszam, ale nie wiem co znaczy określenie "zaprasowanie na 2,5 guzika" i nie mam pojęcia jak to się robi ?

Gracjan nie obraź się, ale oddawanie tego garnituru to taka rzęźba w g..... Nie twierdzę, że garnitur jest zły, po prostu dysproporcje rozmiarów są na tyle rażące, że moim zdaniem nie warto inwestować w ten temat. Na moję oko masz rozm 44?

Jeżeli będziesz chciał, napisz do mnie na początku czerwca, wtedy porozmawiamy i postaram Ci się pomóc.

Nie mam Panu tego za złe. Oczekiwałem konstruktywnej i obiektywnej opinii, a Pan taką mi dał. Do czerwca powinienem mieć więcej pieniędzy i tym samym większy wachlarz wyboru.

Dobrze, odezwę się, jak Pan radzi, na początku czerwca i wtedy ( mam nadzieję ) Pan mi pomoże. Jednak będzie to ostatnia chwila i wtedy będę musiał dobrać wszystko: garnitur, koszulę, buty, krawat i pasek. Te drobiazgi mogę kupić używane, w bardzo dobrym stanie, mi to nie przeszkadza.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim za wysunięte propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Jednak będzie to ostatnia chwila i wtedy będę musiał dobrać wszystko: garnitur, koszulę, buty, krawat i pasek.

Jak masz pieniądze to juz teraz kupuj: czarne wiedenki, czarny pasek i białą koszulę. To jest zestaw na ślub obojętnie jaki garnitur kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, za 500 zł nie kupię wiedenek paska i koszuli. Same wiedenki mogę, ale bez paska i koszuli.

http://www.e-rylko.com/produkt/ipal03_x ... /k/0/pp/37

Nie jestem pewien czy to wiedenki, chociaż podobne jednak wyglądają bardzo dobrze.

A garnitur założę na koniec roku, nie na wesele, gdyż te dopiero za 2 lata. Do tego czasu zdążę go zmienić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą wiedenki z ażurem kwalifikują się ślub? Innych czarnych butów nie mam, a w maju wybieram się na ślub kuzynki.

Nie nadają, ale prawie nikt takich niuansów nie zauważa, wiec nie masz się co martwić :) Ja wielkiego problemu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglądają dobrze i nie są to wiedenki. Wiedenki to buty z zamkniętą przyszwą:

Dołączona grafika

Podałem przykładowo, nie muszą być ażurowane.

Ażurowe buty kojarzą mi się z Oksfordami i raczej nie w smak mi taki but. Chciałbym gładkie, jednolite. Jeden z użytkowników forum sprzedaję na allegro jedną parę, włoskich wiedenek, jednak nie jest to mój rozmiar, a kolor nie jest czarny.

Czy za 400-500 zł zdołam w ogóle kupić buty i koszulę, tym bardziej wiedenki ?

Czemu według Pana model butów który podałem nie wygląda dobrze ? Czy w takim razie w firmie Ryłko nie mam co szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą buty Ryłko jako takie nie są złe. (pomijam potworka ze zdjęcia) Jakościowo skóra to czołówka polskich sieciówek (obok Kazara), a od czasu do czasu trafiają im się w miarę klasyczne wzory. Oczywiście wszystkie są klejone, ale dość wytrzymałe - przełaziłem praktycznie całe studia w 1 parze mokasynów od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gracjan

Kupowałem garnitur w sklepie BYTOM. Udało mi się zejść z ceny 1400 z groszami do 1200, a to za sprawą karty rabatowej, która wyrobiłem na miejscu. Dodatkowo dzięki tej promocji otrzymałem 200zł zniżki na następny produkt.

Czytałeś może?

http://macaronitomato.blogspot.com/2010 ... nitur.html

http://macaronitomato.blogspot.com/2010/04/spodnie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gracjan

Kupowałem garnitur w sklepie BYTOM. Udało mi się zejść z ceny 1400 z groszami do 1200, a to za sprawą karty rabatowej, która wyrobiłem na miejscu. Dodatkowo dzięki tej promocji otrzymałem 200zł zniżki na następny produkt.

Czytałeś może?

http://macaronitomato.blogspot.com/2010 ... nitur.html

http://macaronitomato.blogspot.com/2010/04/spodnie.html

Nie, nie czytałem wcześniej, ale nadrobiłem to w tym czasie. Dziękuję za dwa, przydatne mi artykuły.

Czegoś jednak nie rozumiem:

-Pan z pierwszego zdjęcia w artykule o spodniach, przedstawiony jest jako przykład błędnego wyboru spodni, zaburzenia proporcji, a ja widzę tam tylko poszerzona uda ( nie wiem czy o to chodziło autorowi )

-na 2 zdjęcia przedstawione jest złe zastosowanie fałdek, jednak nie wiem jak mogę to rozpoznać skoro model jest ujęty "z ukosa" przez fotografa; wydaję mi się że błąd polega na pokazaniu fałdek na całej powierzchni spodni i to jest błąd;

-podoba mi się ułożenie spodni modelu z pierwszego przykładu dobrze dobranych spodni; fałdek nie widać, linia bioder wydaję się iść prosto do nogawek, bez żadnych wklęsłości i wypukłości.

Cóż, garnitur Bytom za tą sumę nie jest, jak na razie, w moich możliwościach finansowych. Napisałem co prawda, że zdołam uzbierać 1100 zł do czerwca, jednak ta suma zostanie przeznaczona na garnitur, buty,koszulę i pasek i boję się że nie starczy na krawat. Poza tym, myślę że gdybym miał sumę 1100-1200 zł do przeznaczenia na garnitur, kupiłbym ten model: http://www.massimodutti.com/webapp/wcs/ ... O%2BESPIGA

Kiedyś podobały mi się marynarki klubowe w ofercie tego sprzedawcy:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=15945640

P.S. Czy te ceny nie sugerują czegoś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci podpowiedzieć byś krawatu spróbował poszukać w second-handach. Ja ostatnio kupiłem 3 jedwabne(TieRack, Andrew James i jakiś Alessandro Magno) uwaga!: za 2zł sztuka. Krawaty prawie jak nowe, wymagały tylko przeprasowania pod ściereczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego zdjęcia z artykułu o spodniach chodzi o przesadnie wydłużone nogi

Co do drugiego zdjęcia chodzi tutaj o to, że fałdki znajdują zastosowanie jedynie w półbiodrówkach albo spodniach z tzw wysokim stanem

Co do garnituru MD który byś kupił - odradzam na pierwszy garnitur wybierać kombinację len + bawełna, dlaczego tak bardzo walczysz ze zwykłym granatem w wełnie?

Co do marynarek klubowych musisz się zdecydować czy szukasz marynarki klubowej czy raczej oficjalnego garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o garnitury MD to w czasie wyprzedaży można je kupić za 400 zł. Należy oczywiście liczyć się z kosztem ewentualnych poprawek. Sam nabyłem u nich garnitur i jestem bardzo zadowolony, muszę jeszcze tylko wybrać się do krawca.

Pozdrawiam

Lucru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy te ceny nie sugerują czegoś ??

A co miałyby sugerować?

Mało prawdopodobne, ale podrobiony produkt.

Nie chce siac teori spiskowych, ale po prostu koszt wyprodukowania garnituru to tylko niewielki ułamek ceny sklepowej ;)

Jak sie nie sprzedało po normalnej cenie to sie robi wyprzedaż, a jak to nie poskutkowało to wyprzedaje sie to jeszcze taniej. Polecałem Ci ebay, bo tam pojawiaja sie duzo lepsze garnitury za nawet niższą cenę. Nie mówiąc o tych paskach, koszulach i krawatach których szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z rubieży klasycznej męskiej elegancji.

Mam do wydania 1000zł lub chętniej mniej na trwałą, klasyczną kurtkę o długości parki na wiosnę/jesień, temperatury takie jak teraz. Zastosowania miejskie i outdoor. Musi zakrywać marynarkę (naturalnie sportową), chronić przed deszczem, być wytrzymała, może mieć membranę, choć nie musi. Chciałbym, żeby była "understated", tj, nie kojarzyła się jednoznacznie ani z koroną Himalajów, ani z polowaniem na grubego zwierza.

Mam trzy typy, zasadniczo od siebie różne:

a. woskowany Barbour, np. http://www.barbourbymail.co.uk/Barbour- ... acket.html

b. woskowany Fjallraven z G-1000, np. http://www.fjallraven.pl/produkty/kurtki/montt-jacket

c. klasyczna dłuższa kurtka trekkingowa z Gore lub czymś podobnym, na razie podoba mi się Berghaus Cornice, ale nie musi być akurat ta.

Wiem, najlepiej byłoby mieć wszystkie. Czy Fjallraven nie jest kompromisem gdzieś w połowie drogi pomiędzy Barbour a kurtką trekkingową? Ktoś miał styczność z tą firmą?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może trzecią, ale generalnie to żadnej z nich nie chcę mieć, a gdybym miał, to by leżały w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.