Skocz do zawartości

Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady


Gość egon

Rekomendowane odpowiedzi

zapraszam wszystkich fanów poszetki do podzielenia się swoimi opiniami i do zakupów oczywiście. Napiszcie co sądzicie??? oto kilka nowych wzorów wszystki są 100% jedwabne ręcznie rolowane nr 1 i nr 3 są podobne ale mają inna poświatę nr 1 wpada w granaty nr 3 ma domieszki nici brązowych i beżowych co powoduje miękki ciepły koloryt post-1-13658919555255_thumb.jpgpost-1-1365891955575_thumb.jpgpost-1-1365891955613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku tych tkanin szczerze mówiac rewers niewiele sią różni trudno stwierdzić gdzie jest lewa a gdzie prawa strona materiału. Po prawej jest bardziej mięsisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KappAhl sprzedawał bawełniane poszetki, obecnie przeszedł na plastik - znak czasu? Do marynarek dorzuca jeszcze poszetki w kolorze podszewki.

Vistula ma kiepskie poszetki, ale za to Wólczanka wprowadziła proste, jedwabne poszetki. Z tego co widziałem [tylko na wystawie] obszywane ręcznie, w rulonik. Koszt jednak 100 zł zniechęcił mnie do wybadania sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dzisiejszy Sekielski, którego przypadkiem oglądałem. Czarny garnitur, czarny krawat w czarny deseń, biała koszula, bordowa poszetka z (miejmy nadzieję) jedwabiu. Co wejście wystawało jej więcej, jakby ją nieumiejętnie poprawiał, ale moja teoria jest taka, że jeszcze pół godziny zapowiadania kolejnych felietonów i to czerwone coś by go pożarło. Za to dziś w debacie ws. OFE poszetki miał Balcerowicz i Mosz. Balcerowiczowi było widać ledwie kawałek i na podstawie tego kawałka odniosłem wrażenie, że jest od kompletu z krawatem. Mosz miał oczojebny różowy krawat i bladoróżowo-białą butonierkę (podobną, jak te jasne z Vistuli) i wyglądał tak czadowo, że proszę siadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostał mi materiał po uszyciu następujących poszetek:

Włoski Jedwab 100%

Dołączona grafika

Polski Len 100%

Dołączona grafika

Włoski Jedwab 100% (bardzo cienki materiał)

Dołączona grafika

Hiszpański Jedwab 100%

Dołączona grafika

Włoska Bawełna (dość gruby i szorstki materiał)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Włoska Bawełna (piękny splot i żywy kolor - nie taki jak na zdjęciu)

Dołączona grafika

Chętnych jak zwykle zapraszam na PM. Wysyłam sam materiał lub obszytą już poszetkę jedynie za proporcjonalną cenę materiału + koszty wysyłki.

Pozdrawiam,

+Immune+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze uprzejmie się z Państwem witam.

Po drugie chętnie przygarnę materiał na poszetkę pierwszą (jedwab) i ostatnią (bawełna w kratkę).

Przepraszam, że nie PW, ale taka opcja u mnie nie działa.

Proszę o ewentualny kontakt na maila.

Pozdrawiam

Marsjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną czarną poszetkę w drobne kropki i chociaż w sumie tylko raz ją założyłem, to do zestawu szary garnitur plus czarna koszula w paski pasowała idealnie, dzięki czemu cały zestaw wyglądał moim zdaniem tajemniczo ( inna sprawa, że też trochę ciemno i smutno, ale jakoś wtedy miałem na taki zestaw ochotę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarno na co dzień ubierają się tylko architekci i Draco Malfoy :) Do czego ta czarna poszetka? Do szarego garnituru w dzień? Ostaaaateeecznie. Do czarnego na wieczór? Absolutnie nie.

Kremowy garnitur

Zolty garnitur

Seersuckers (bialo-niebieski)

Bialy garnitur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.