Skocz do zawartości

Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady


Gość egon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow,

a oto i doczekalem sie poszetek od Pani Jagody, jestem pod wrazeniem. Piekna praca.

No sporo tego zamówiłeś. Kilka wzorów naprawdę interesujących. Dostałeś jakiś rabat przy takim zamówieniu? Jak jest z materiałami, większość jak widzę to bawełna z domieszką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękit, ale sprawa dyskusyjna czy należy zakładać poszetkę na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli w firmie się ich nie nosi to rozmówca może uznać że nie pasujesz do kultury korporacyjnej. Za bardzo podkreślisz swój indywidualizm a wiemy dobrze że to 'praca zespołowa' jest głównie w cenie w korpo. Wszystko zależy jaki obowiązuje dress code w firmie. No i nie zapominajmy - jeśli Twój rozmówca będzie facetem a Ty będziesz lepiej wyglądać od niego to efekt może być odwrotny od zamierzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek witam wszystkich na forum.

Mam takie pytanie. Czy do takiego zestawu nalezy dobrac poszetke w kolorze koszuli (blekit) czy moze byc biala? (rozmowa kwalifikacyjna)

IMO - stalowa/ szara z granatowym deseniem.

pozdrawiam

d

ale to już będzie bardziej dandy ;) jak idziemy w ten deseń to bordowo-granatowo-złota we wzór Paisley

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą poszetką na rozmowie kwalifikacyjnej, raczej nikt nie będzie na to zwracał uwagi. A jeżeli trafiłby się taki rekrutant który przez to by negatywnie ocenił kandydata, to lepiej z taką firmą nie mieć do czynienia.

W firmach przeważnie przychylnie patrzy się na elegancki ubiór pracowników, nawet jeżeli nikt tego nie wymaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak napiszesz, że interesujesz się moda męską klasyczną to jesteś usprawiedliwiony.

A swoją drogą trudno stwierdzić czy w jakiejś firmie / korporacji poszetka jest przyjęta, bo regulaminy ubioru raczej do takich szczegółów sie nie odnoszą a managment w firmie traktuje garnitur jak mundurek (jak mawia mój jeden kolega - :nakładam garnitur i nie musze się zastanawiać w co się ubrać" - ale uproszczenie ...

BTW - w tamtym tygodniu kolega mi opowiadał jak pracował w Londynie w banku RBS. Ludzie mieli zwyczaj chodzenia po open space bez butów, w kolorowych skarpetkach, a powszechnie przyjęte było noszenie koszul z mankietami na spinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JakubJakubowski

+Immune+

Tkaniny - lewy rzad to bawelny, srodkowy idac od gory - cienka welna, trzy bawelny, dwa naturalne lny, prawy od gory - wiskoza, welna, satyna sztuczna, jedwab naturalny. Ogolnie, bardzo ladne tkaniny.

Rabat dostalem i jestem kontent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem to kiedyś, ale przenosząc to na polski grunt uważam że poszetka na rozmowę kwalifikacyjną jest za bardzo dandy (tak samo jak wiśniowe buty do granatu i nawet koszula na spinki). Chyba że ubiegasz się na stanowisko w zarządzie więc reguły są już wtedy inne. Kluczem jest dowiedzieć się jak przyszły szef się ubiera. Jeśli jest bardzo elegancki to zapunktujesz, ale spodziewam się że raczej poszetki nie będzie nosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że w Polsce poszetka będzie robić wrażenie dandy, wiśniowe buty - nie jestem pewien, koszula na spinki - chyba się nie zgodzę - w wielu branżach należy do dobrego tonu. Pytanie, w jakiej branży i na jakim szczeblu kolega chce pracować.

Tak czytałem to kiedyś, ale przenosząc to na polski grunt uważam że poszetka na rozmowę kwalifikacyjną jest za bardzo dandy (tak samo jak wiśniowe buty do granatu i nawet koszula na spinki). Chyba że ubiegasz się na stanowisko w zarządzie więc reguły są już wtedy inne. Kluczem jest dowiedzieć się jak przyszły szef się ubiera. Jeśli jest bardzo elegancki to zapunktujesz, ale spodziewam się że raczej poszetki nie będzie nosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że niektórzy Panowie wrzucają tu zdjęcia swoich poszetek, wybrałem kilka ulubionych i zrobiłem to samo:

Dołączona grafika

Druga z lewej ma bardzo prosty, aczkolwiek ciekawy i rzadko spotykany wzór. Doskonale się sprawdzi do wszelkiej maści letnich marynarek. Do beżu i jasnych szarości wręcz znakomita. Jedynie szycie nie przypadło mi do gustu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga z lewej ma bardzo prosty, aczkolwiek ciekawy i rzadko spotykany wzór. Doskonale się sprawdzi do wszelkiej maści letnich marynarek. Do beżu i jasnych szarości wręcz znakomita. Jedynie szycie nie przypadło mi do gustu.

Pozdrawiam

Dziękuje za opinie. Bardzo lubię tę poszetkę, bo jest lniana, a trudno znaleźć w Warszawie len we wzorki (z reguły można dostać tylko gładki). Jakie masz zastrzeżenia do szycia? Poszetka jest obrobiona starannie, oczywiście ręcznie i ma bardzo cienki brzeg, zrobiony w rulonik. Postaram się zrobić i wrzucić zdjęcie w powiększeniu, jeśli mój aparat na to pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to kwestia zdjęcia, ale nawet po powiększeniu rulonik wydaje się być trochę nierówny i w mojej ocenie za szeroki w kilku miejscach. Oddaję sprawiedliwość jeżeli pomyłka wynika z perspektywy lub jakości zdjęcia. O takich detalach ciężko dyskutować kiedy nie widzi się przedmiotu na własne oczy. W porównaniu z karmelową poszetką w beżowe paski, która na zdjęciu znajduje się po lewej stronie wykończenie wydaje się gorsze. Oczywiście są to niuanse, które w żaden sposób nie rzutują na moją końcową ocenę chustki. Czy mogę zapytać się gdzie znalazłeś wzorzysty len?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał został kupiony w firmie Jasiński Marian, ul. Madalinskiego 4. Mają tam trochę ciekawych lnów, niektóre nawet we wzorki (w przeciwieństwie do Lnianego Zakątka na Mokotowskiej, gdzie lny są albo gładkie, albo nie nadające się na poszetki). "Karmelowa poszetka w beżowe paski" - o której teraz piszesz, z pierwszego czy drugiego zdjęcia? Lniane są (na pierwszym zdjęciu, idąc od lewej) trzecia i (na drugim zdjęciu, od lewej) pierwsza i druga, reszta to bawełna lub bawełna z czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy adres do sprawdzenia. Dzięki za info. Rozumiem, że len jak w większości hurtowniach włókienniczych i pasmanteryjnych pochodzenia chińskiego?

Chodziło mi o pierwszą od lewej poszetkę z tego samego zdjęcia.

Niestety nie znam pochodzenia lnu, mogę zapytać jak znowu tak będę.

Co do poszetki - cóż, rzeczywiście chyba muszę poprosić kogoś z lepszym aparatem niż moja japońska "małpa". Poszetka w rzeczywistości jest jasnoszara z niebieskimi paskami :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szukając jedwabnego materiału na krawat znalazłem ciekawy sklep internetowy skladblawatny.pl.

Ciekawy z dwóch powodów:

- po pierwsze: Kolekcja tkanin do patchworku http://www.skladblawatny.pl/Patchworkowe-k62-0-3-default.html – tkaniny bawełniane tu oferowane mogą być dobre na poszetki. Mnie spodobały się np. Paper Fans

Dołączona grafika

i

Diagonal Stripe Red

hhttp://skladblawatny.pl/_var/gfx/32b069fcef6d687b82a4f0a5564096a3.jpg

Oba wzory są dosyć agresywne, trudno je uznać za przykłady stonowanej elegancji, ale w codziennych ubraniach mogą intrygować i ożywiać je.

- po drugie: na stronie jest zamieszczony obszerny Słownik tkanin http://skladblawatny.pl/informacyjna-7.html, w którym w zwięzły sposób są opisane liczne tkaniny.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wszystkich fanów poszetki zapraszam do nowego sklepiku na allegro.

http://allegro.pl/my_page.php?uid=21337243

Zaczynamy pomalutku, ale oferta będzie się stale poszerzać. Za 2 dni kolejne wzory.

wszystkie poszetki z najwyższą starannoscią są ręcznie rolowane. Proponujemy tkaniny tylko najwyższej jakości. Jedwabie , wysokogatunkowe lny i bawełny. Zaglądajcie kochani, dla stałych klientów na pewno będą zniżki

zamówić poszetki można też pisząc na adres peppercorns@o2.pl

albo kontaktując się przez forum

post-1-13658919549036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.