Skocz do zawartości

Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady


Gość egon

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo wielu ludzi zapewne myśli o butach za 300-400 euro.

Buty są zazwyczaj "trochę" bardziej użytkowane niż poszetka, i tu płaci się za sposób wykonania, dobrą skórę, trwałość, wygodę. Innymi słowy, kupno drogich butów ma też wymiar praktyczny, podczas gdy poszetki - wyłącznie estetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak ... sa takie marki. Za najdrozsza jedwabna poszetke w moim zyciu zaplacilem ok 30 euro. Straszliwie mi sie podobala .... ale cene uwazam za wrecz nieprzyzwoita.

Zegna czy Brunello Cucinelli za jedwabne życzą sobie nawet 60-120 euro :)

Czy sa one rzeczywiscie tak ladne i wzory super-unikatowe posiadajace?

Ładne są, ale takiej ceny nie są warte. Wzory niczym nie odbiegające od innych, tańszych marek. Z drugiej strony, skoro są, to znaczy, że ktoś je kupuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zamieścić mini-poradnik z odpowiednią wizualizacją w przyszłym tygodniu. Być może uda się to zrobić przy współpracy z Trumpett, która dysponuje odpowiednią wiedzą teoretyczną i posługuje się techniczną nomenklaturą. Ja jestem jedynie zwyczajnym samoukiem.

Immune, czy możemy liczyć na jakiś mały przewodnik obszycia poszetki;)? Ja osobiście chciałem trochę pokombinować, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać:). Byłoby super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KuM: ten link był już w tym wątku, dla Twojej wygody wkleję go jeszcze raz: http://www.samhober.com/howtomakeapocke ... square.htm

Próbowałem, i niestety nie jest to takie proste jak wygląda. Polecam trenować na materiale wyciętym z pleców koszul z second handów zanim zabierzemy się za obszywanie cenniejszego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podać takie najbardziej popularne/uniwersalne rozmiary poszetek?

Rozmiar jest raz kwestią nieco indywidualną, dwa zależy od gramatury tkaniny. Mam kilka poszetek z bawełny grubszej niż koszulowa i te zdecydowałem się zrobić mniejsze, w skrajnym przypadku, do marynarki z wyjątkowo małą brustaszą, zrobiłem kilka sztuk 25x25cm. Aczkolwiek faktycznie jest to przypadek skrajny, a ja jestem zwolennikiem mniejszych i nawet jedwabnych nie mam 40x40cm, a wszystko w przedziale 30-35cm. Generalnie jaki wymiar sobie zamówisz, taki będzie w porządku, kanonu nie ma, standardowo 30-40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KuM: ten link był już w tym wątku, dla Twojej wygody wkleję go jeszcze raz: http://www.samhober.com/howtomakeapocke ... square.htm

Próbowałem, i niestety nie jest to takie proste jak wygląda. Polecam trenować na materiale wyciętym z pleców koszul z second handów zanim zabierzemy się za obszywanie cenniejszego materiału.

Na stronie SH widziałem ale obrazki nie są zbyt czytelne a to jednak chyba najlepiej graficznie przedstawić. Więc jak jest możliwość zrobienia lepszych zdjęć to byłoby super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie, niedługo czeka mnie obrona pracy mgr i chciałbym ubrać specjalnie na tą okazję pszetkę. Garnitur mam czarny lantier, koszula biała a krawat błękitny w delikatne poprzeczne paski. Jak myślcie, jaki kolor poszerki najbardziej pasowałby do tego zestawu oraz samej okazji. Zdaje sobie sprawę żę mój promoto nie nosi poszetki ( choć lubuje się z złotych krawatach)dlatego wolałbym coś stonowanego a nie krzykliwego

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niedługo czeka mnie obrona pracy mgr i chciałbym ubrać specjalnie na tą okazję pszetkę. Garnitur mam czarny lantier, koszula biała a krawat błękitny w delikatne poprzeczne paski. Jak myślcie, jaki kolor poszerki najbardziej pasowałby do tego zestawu oraz samej okazji. Zdaje sobie sprawę żę mój promoto nie nosi poszetki ( choć lubuje się z złotych krawatach)dlatego wolałbym coś stonowanego a nie krzykliwego

pozdro

Nie ma nic bardziej stonowanego i profesjonalnie wyglądającego od białej, lnianej poszetki złożonej w TV fold. Na egzamin do brustaszy nie wkładam nic innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niedługo czeka mnie obrona pracy mgr i chciałbym ubrać specjalnie na tą okazję pszetkę. Garnitur mam czarny lantier, koszula biała a krawat błękitny w delikatne poprzeczne paski. Jak myślcie, jaki kolor poszerki najbardziej pasowałby do tego zestawu oraz samej okazji. Zdaje sobie sprawę żę mój promoto nie nosi poszetki ( choć lubuje się z złotych krawatach)dlatego wolałbym coś stonowanego a nie krzykliwego

pozdro

Nie ma nic bardziej stonowanego i profesjonalnie wyglądającego od białej, lnianej poszetki złożonej w TV fold. Na egzamin do brustaszy nie wkładam nic innego.

Też myślałem na bialą poszetką ale raczej jedwabną. Choć obawiam się że kolor poszetki i biała koszula to byłoby zbyt monotonne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niedługo czeka mnie obrona pracy mgr i chciałbym ubrać specjalnie na tą okazję pszetkę. Garnitur mam czarny lantier, koszula biała a krawat błękitny w delikatne poprzeczne paski. Jak myślcie, jaki kolor poszerki najbardziej pasowałby do tego zestawu oraz samej okazji. Zdaje sobie sprawę żę mój promoto nie nosi poszetki ( choć lubuje się z złotych krawatach)dlatego wolałbym coś stonowanego a nie krzykliwego

pozdro

U mnie podobnie z terminem (czerwiec), z tą tylko różnicą, że grono pedagogiczne w 90% nosi mundury. Dla nich człowiek ubrany w jeansy-wyszarpany sweter wygląda tak samo jak w garniaku czy odd trousers i jacket. Jeno, oni traktują ubranie jako współczynniki, a przecież liczy się zmienna 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem na bialą poszetką ale raczej jedwabną. Choć obawiam się że kolor poszetki i biała koszula to byłoby zbyt monotonne

Zakładam, że będziesz miał jedwabny krawat. Jest to o tyle ważne, że podstawowa zasada dobierania poszetki brzmi: poszetka nie może być wykonana z tego samego materiału co krawat. Tak więc len jest, jak zauważył kolega, najbezpieczniejszy, choć bawełna też ujdzie.

Co do monotonności - a nie o to chodzi? Ostatnio widziałem Tomasza Sekielskiego w TVN 24 prezentującego jakiś materiał: granatowy garnitur, czarny krawat, biała koszula i krwistoczerwona poszetka w TV fold. Co z tego, że nie było monotonnie, skoro ja (i zapewne wielu innych widzów) w ogóle nie słuchałem czego miał do powiedzenia, bo nie mogłem oderwać wzroku od tego, co miał w brustaszy? Ty na obronie pracy będziesz w identycznej sytuacji jak dziennikarz: musisz zrobić na wstępie dobre wrażenie, ale potem cała uwaga słuchaczy musi być skupiona tylko na twoich słowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem na bialą poszetką ale raczej jedwabną. Choć obawiam się że kolor poszetki i biała koszula to byłoby zbyt monotonne

Zakładam, że będziesz miał jedwabny krawat. Jest to o tyle ważne, że podstawowa zasada dobierania poszetki brzmi: poszetka nie może być wykonana z tego samego materiału co krawat. Tak więc len jest, jak zauważył kolega, najbezpieczniejszy, choć bawełna też ujdzie.

Co do monotonności - a nie o to chodzi? Ostatnio widziałem Tomasza Sekielskiego w TVN 24 prezentującego jakiś materiał: granatowy garnitur, czarny krawat, biała koszula i krwistoczerwona poszetka w TV fold. Co z tego, że nie było monotonnie, skoro ja (i zapewne wielu innych widzów) w ogóle nie słuchałem czego miał do powiedzenia, bo nie mogłem oderwać wzroku od tego, co miał w brustaszy? Ty na obronie pracy będziesz w identycznej sytuacji jak dziennikarz: musisz zrobić na wstępie dobre wrażenie, ale potem cała uwaga słuchaczy musi być skupiona tylko na twoich słowach.

rozumiem. Dzieki za pomoc. Sam zasugerowłem się zasadaą że jedwabną poszeke nosimy do garnituru a bawełnianą do marynarek z "cieższego" materiału

"Podstawowa zasada mówi, o takim samym materiale (w zasadzie tym samym) w kontekście wzoru, a nie jego rodzaju. Co byś zaproponował do jedwabnej poszetki - plastikowy krawat?"

dzieki xkozioł, zrozumiałem

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie wspomniano o tym mimochodem i raz tylko - co sądzicie o użyciu kartonika?

http://youtu.be/bq8tHEChekc (w sumie są 3 części)

Jako miarka, wydaje mi się, to znakomity pomysł. Ale mam pewne obiekcje co do kartonika w brustaszy na cały dzień. Załóżmy, że będę musiał wyjąć poszetkę w miejscu publicznym (powiedzmy, dziewczyna dostanie krwtoku i trzeba będzie zrobić opatrunek uciskowy ;) ) - i co wtedy? Wyjmowanie kartonika z brustaszy (lub - co gorsza - gdy upadnie przy tym na ziemię) nie wyglądałoby elegancko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Presidential Fold/TV Fold jest chyba jednym z najmniej problematycznych sposobów składania poszetki jeżeli chodzi o jej późniejsze przemieszczanie się w brustaszy. Jestem pewny, że po pewnym czasie nauczysz się składać chustkę w równie estetyczny sposób jak ten pokazany na filmie, ale bez użycia wspomnianego kartonika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jednnostronność poszetki mocno ogranicza sposób jej układnia ?

Nie. Jednostronność poszetki "mocno" ogranicza jej elegancki wygląd. Zakładam, że nie wiesz jak wygląda nadrukowany wzór na jedwabnym materiale dlatego proponuję rzeczywistą symulację. Na pewno posiadasz w domu jakikolwiek T-shirt z nadrukiem. Wywiń go na lewą stronę i załóż na siebie, a następnie przejrzyj się w lustrze. Tak właśnie będą wyglądały rogi poszetki wystające z brustaszy.

Jednostronne wzory można bez problemu i uszczerbku na wyglądzie układać np. w puffy i ich wariacje. TV Fold nie ma tutaj racji bytu, bo wzorzystych i niejednokolorowych poszetek się tak zwyczajnie nie układa.

Tutaj przykład zszytej przeze mnie poszetki z nadrukowanym wzorem:

Wygląda źle

Dołączona grafika

Wygląda dobrze

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jednnostronność poszetki mocno ogranicza sposób jej układnia ?

Nie. Jednostronność poszetki "mocno" ogranicza jej elegancki wygląd. Zakładam, że nie wiesz jak wygląda nadrukowany wzór na jedwabnym materiale dlatego proponuję rzeczywistą symulację. Na pewno posiadasz w domu jakikolwiek T-shirt z nadrukiem. Wywiń go na lewą stronę i załóż na siebie, a następnie przejrzyj się w lustrze. Tak właśnie będą wyglądały rogi poszetki wystające z brustaszy.

Jednostronne wzory można bez problemu i uszczerbku na wyglądzie układać np. w puffy i ich wariacje. TV Fold nie ma tutaj racji bytu, bo wzorzystych i niejednokolorowych poszetek się tak zwyczajnie nie układa.

Tutaj przykład zszytej przeze mnie poszetki z nadrukowanym wzorem:

dzieki za odpowiedz. Zrobiłem symulacje na kartce papieru zamalowanej z jednej strony i okazało się że niektóre sposoby układania nie mają szans. Szczególnie podoba mi się ten http://www.youtube.com/TMLewinOFFTHECUFF#p/u/5/FUU1476tKAs ale niestety przy jednostronnej poszetce podpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.