Skocz do zawartości

Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady


Gość egon

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe spostrzeżenie. Uważasz, że fioletowa poszetka pasuje do szarej marynarki? Ja zawsze mam z tym problem - w końcu dobieram ją pod kolor krawata, koszuli czy czegokolwiek. Cały czas zastanawiam się jednak, jaka poszetka pasuje do szarej marynarki jako takiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają w salonach, ale w dwóch które ostatnio odwiedziłem mieli tylko po kilka sztuk 3 modeli. Materiały są bardzo ładne i generalnie dobre jakościowo, ale tak jak ktoś już wcześniej napisał - przeważa wzór paisley. Obszycie chustek wygląda bardzo słabo; w jednym przypadku prawie popłakałem się nad zmarnowanym materiałem. Rozmiar to na ok 33 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś nie chce mi w Safari działać powiększenie na ich stronie. Muszę zobaczyć na Fire Foxie. Wydawało się na pierwszy rzut oka, że są obszyte a'la Sam Hober. Szkoda.

A tak przy okazji, byłem w weekend w Peek & Cloppenburg w Częstochowie i nagle patrzę i wielkie zdziwienie - mają poszetki. W wystawionych marynarkach były prezentowane, więc pomyślałem, że gdzieś muszą być. I to całkiem fajne z daleka się wydawały. Jekież było moje zaskoczenie po podejściu bliżej, kiedy okazało się, że to tylko wyciągnięty na wierzch materiał z burstaszy! Myślałem, że tam zejdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki! Naprawdę nie zwróciłem jakoś uwagi :) Następnym razem kiedy tam będę na pewno poszukam :) Swoją drogą fajne są takie akcje na forum kiedy ktoś robi dla siebie, zostaje mu więcej i odsprzedaje. Muszę się też kiedyś może Was tutaj poradzić, jaką poszetkę doradzilibyście do danego zestawu. Prawda jest taka, że w tym temacie dopiero zaczynam i nie chciałbym przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkaniny patchworkowe najczęściej są farbowane tylko z jednej strony, więc moim zdaniem nie nadają się na poszetki...

Teraz już wiem... ;-)

Niemniej jednak wzór w wachlarze tak mi się podoba, że poeksperymentuję z takim ułożeniem poszetki aby ukryć jej jednostronność.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JakubJakubowski

Witam koledzy, a oto moje nowe poszetki i fular w paisley, wszystko szyte na zamowienie. Chcialbym zaprezentowac swoja jutrzejsza stylizacje w watku ,, co mam dzis na sobie,, ale brakuje mi troche odwagi, moge prosic o motywacje? :)

post-1-13658919549342_thumb.jpg

post-1-13658919549838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fular wyszedł bardzo ładnie. Taki odcień kawowy jest dużo bardziej uniwersalny aniżeli zazwyczaj wybierane bardzo jaskrawe barwy żółte. Ze zdjęcia nie wydaje się też za bardzo świecić co jest na plus dla jakości jedwabiu. Co do poszetek to są ok. Wzór na niebieskiej jest średni, ten na czerwonej o wiele lepszy. A już granat to obłęd ;) Może zostało Ci trochę tego ostatniego materiału?

Ja wczoraj eksperymentowałem ze sposobem obszywania poszetek. Ostatnio obszywałem w rulonik, chociaż przyznam że to bardzo żmudna i niewdzięczna praca - jedna chustka zabiera mi średnia co najmniej 1,5 h życia. Ale cóż, trening czyni mistrza. Zacząłem się jednak zastanawiać nad bardziej finezyjnym sposobem wykańczania brzegów, który może być ciekawą alternatywą dla ruloniku w przypadku poszetek jednokolorowych lub jedynie z drobną fakturą.

Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia materiału tuż po zszyciu brzegów, który otrzymałem od kolegi Velahrn'a . Nitki odstające spod ściegu widoczne na zdjęciach oczywiście nie zostają - po delikatnym pociągnięciu wychodzą. Po prostu nie oczyściłem jeszcze do końca materiału - taki urok przedwczesnych zdjęć.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Według mnie ścieg jest dosyć ciekawy i otwiera wiele nowych możliwości. Oczywiście w tym wypadku starałem się dobrać nić pod kolor materiału, ale można brzeg obszywać nicią kontrastową otrzymując bardzo ładny efekt. Pewnie przez weekend pobawię się jeszcze z kilkoma materiałami i zaprezentuję co z tego wyszło. Jak na razie zostało mi trochę materiału, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany darmową chustkę (jedynie cena materiału) to proszę dać znać. Materiałów starczy w sumie na 11 poszetek. Wymairy custom - od 30x30 do 38x38. Na mam zamiar szyć na następujących tkaninach:

polski len (nieimportowany) - Zdjęcie nr 1, tkanina po środku w kolorze ecru

włoski jedwab - Zdjęcie nr 2

włoska bawełna, najbardziej klasyczny wzór paisley - Zdjęcie nr 3

Porównanie sposobu zszycia brzegów

Od lewej: Jedwab (overlock z zakładką około 0,5 cm), W środku przepiękny polski len (jeszcze nie obszyty), Z prawej - Jedwab (obszyłem rulonikiem ok. 0,5cm). Materiały ułożyłem w ten sposób żeby można było dokładnie ocenić kolor lnianej tkaniny.

post-1-13658919551481_thumb.jpg

Jedwab Paisley

post-1-13658919550885_thumb.jpg

Bawełna Paisley

post-1-13658919550223_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JakubJakubowski

eightwonder

+Immune+

Jak na razie to zamawiam poszetki u Pani dandy i z jej materialow, adres jest tu podany na forum, jestem bardzo zadowolony.

Fular jest faktycznie piekny, z bardzo delikatnego nieblyszczacego jedwabiu, a poszetka ,,niebieska,, akuratnie mi sie podoba bardziej od czerwonej i jest granatowa, a ta granatowa jest z czarnego jedwabiu :)

Nie podejmuje sie eksperymentow z igla, natomiast dla Ciebie wielki szacun.

Tez szyja sie juz dla mnie lniane poszetki, z polskich lnow z lat 80, na moja prosbe, w przesylce znalazly sie probki wszystkich lnow, sa rewelacyjne. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałabym nikogo urazić ale obszycie typu overlock wydaje mi się nie na miejscu. Jeśli już musi być maszynowo to polecam bardzo wąziutką zakładkę (uszytą za pomocą stopki zwanej zwijaczem). Tworzy ona brzeg podobny do tego z Vistuli, ale można to zrobić bardziej precyzyjnie. Przy okazji- 79 zł za takie wykończenie? nie sądzicie, że to zbyt wiele?

Można również na overlocku 5-nitkowym ustawić ścieg węższy i gęstszy o połowę. Otrzymamy wówczas "ścieg rolowany", który też się jakoś prezentuje...

mimo wszystko nie ma to jak ręczny rulonik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na forum pojawiły się kolejne intrygujące wzory, wiec i ja wrzucę zdjęcie mojej nowej poszetki. Materiał cienka bawełna, wzór czekoladowa jodełka, wykończenie ręczne, w rulonik. Rzecz o tyle ciekawa, że wzór w jodełkę, chyba nie tak częsty na poszetkach, moim zdaniem ciekawie komponujący się z innym drobnym wzorem na marynarce (zakładając dobrze dobrane zestawienie kolorów).

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chętnie pomogę, ale najlepiej byłoby zrobić zdjęcia- kiedy wkłuć igłę, z jakiej strony itd... niestety chwilowo cierpię na brak aparatu fotograficznego, więc zdjęcia wrzucę dopiero jak przyślą mi sprzęt z serwisu- może to potrwać z miesiąc.

z doświadczenia wiem, że ciężko jest opisać słowami takie techniczne sprawy...chyba, że to tylko mój "babski" punkt widzenia?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz może jeszsze jakieś inne materiały z których będziesz szył poszetki ?

Mam jeszcze kilka, ale żeby nie zaśmiecać tematu proponuję kontynuowanie wątku na PM.

+Immune+, a jest możliwość zakupu poszetki z materiału, na którym pokazujesz nowe obszywanie? Bardzo fajnie to wyszło :)

Materiał dostarczył mi kolega Velahrn, ale będę w przyszłym tygodniu w sklepie gdzie tkanina została zakupiona to postaram się rozejrzeć za tym wzorem.

Można również na overlocku 5-nitkowym ustawić ścieg węższy i gęstszy o połowę. Otrzymamy wówczas "ścieg rolowany", który też się jakoś prezentuje...

mimo wszystko nie ma to jak ręczny rulonik:)

Zgadzam się. Nie widziałem tych poszetek, ale wydaje mi się że wspomniana tutaj Dandy właśnie takim ściegiem rolowanym obszywa brzegi materiału.

Immune, mógłbyś udzelić rad jak obszyć taki rulonik? nie wiem jak się za to zabrać, w szkole zajęcia praktyczno-techniczne nigdy mi nie szły, ale mam jakiś materiał paisley i chętnie bym spróbował

Postaram się zamieścić mini-poradnik z odpowiednią wizualizacją w przyszłym tygodniu. Być może uda się to zrobić przy współpracy z Trumpett, która dysponuje odpowiednią wiedzą teoretyczną i posługuje się techniczną nomenklaturą. Ja jestem jedynie zwyczajnym samoukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.