Skocz do zawartości

Szelki - dyskusje i porady


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
Gość Nereusz

Co do zasady nie, aczkolwiek jeżeli taki wygląd Ci odpowiada, to zakładając że szelki będą estetyczne i odpowiednio dobrane do reszty stroju to wizerunek w stylu Gordona Gekko nie jest z definicji zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie. Każde spodnie można nosić na szelkach. I tu do wyboru: albo szelki z żabkami albo na guziki, ale wtedy to wymaga wszycie guzików w spodnie. Spodnie z wysokim stanem muszą mieć szelki bo inaczej pasek by ich nie utrzymał i cały czas zsuwały by się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Posty przeniesiono z tematu CMDNS.

Fajnie. A 4inhand jakie wrażenie z noszeniem szelek? Ja jednak wolę pasek, bo wyczuwam szelki na plecach i przez to są mniej komfortowe. Zauważyłem że przy lżejszych materiałach szelki nieładnie odkształcają się na plecach. Nawet te białe, jedwabne :) Choć zgodzę się wyglądają dandy, szczególnie bez marynarki i można uczynić z nich swój stylistyczny "znak firmowy". Ale jeśli chodzi o ich praktyczność to mam wątpliwości. Może dla Panów z brzuszkiem są zalecane, ale dla szczupłych sylwetek niekoniecznie.

Szelki to jeden z mitów klasycznej elegancji. Nie są wcale takie wygodne, jak się zwykło uważać wśród dżentelmenów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. A 4inhand jakie wrażenie z noszeniem szelek? Ja jednak wolę pasek, bo wyczuwam szelki na plecach i przez to są mniej komfortowe. Zauważyłem że przy lżejszych materiałach szelki nieładnie odkształcają się na plecach. Nawet te białe, jedwabne :) Choć zgodzę się wyglądają dandy, szczególnie bez marynarki i można uczynić z nich swój znak firmowy. Ale jeśli chodzi o ich praktyczność to mam wątpliwości. Może dla Panów z brzuszkiem są zalecane, ale dla szczupłych sylwetek niekoniecznie.

Mam podobne odczucia. Jak chodzę czy stoję nie ma problemu ale jak siedzę szelki zaczynają być uciążliwe (na ramionach). Szkoda bo spodnie znacznie lepiej trzymają się na szelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. A 4inhand jakie wrażenie z noszeniem szelek? Ja jednak wolę pasek, bo wyczuwam szelki na plecach i przez to są mniej komfortowe. Zauważyłem że przy lżejszych materiałach szelki nieładnie odkształcają się na plecach. Nawet te białe, jedwabne :) Choć zgodzę się wyglądają dandy, szczególnie bez marynarki i można uczynić z nich swój znak firmowy. Ale jeśli chodzi o ich praktyczność to mam wątpliwości. Może dla Panów z brzuszkiem są zalecane, ale dla szczupłych sylwetek niekoniecznie.

Mam podobne odczucia. Jak chodzę czy stoję nie ma problemu ale jak siedzę szelki zaczynają być uciążliwe (na ramionach). Szkoda bo spodnie znacznie lepiej trzymają się na szelkach.

Potwierdzam. Szczególnie przy siedzeniu są uciążliwe. Nie jest to kwestia jakości szelek. Od kilku lat użytkuję słynne białe szelki z mory Thurstona i zakładam raczej rzadziej niż częściej. Pod dogłębnym przemyśleniu sprawy zdecydowałem się jednak na dwie pary spodni na pasek u P. Kamińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. A 4inhand jakie wrażenie z noszeniem szelek? Ja jednak wolę pasek, bo wyczuwam szelki na plecach i przez to są mniej komfortowe. Zauważyłem że przy lżejszych materiałach szelki nieładnie odkształcają się na plecach. Nawet te białe, jedwabne :) Choć zgodzę się wyglądają dandy, szczególnie bez marynarki i można uczynić z nich swój znak firmowy. Ale jeśli chodzi o ich praktyczność to mam wątpliwości. Może dla Panów z brzuszkiem są zalecane, ale dla szczupłych sylwetek niekoniecznie.

Ja jednak jestem fanem szelek. Może to dlatego, że łapię się na sam koniec wykresu pt. "pan bez brzuszka". Jedyna wadą szelek, jaką do tej pory zauważyłem jest uwieranie w plecy kiedy prowadzę samochód przez dłuższy czas.

Warto chyba podkreślić, że powodzenie w noszeniu szelek zależy od kroju spodni. Jeden raz założyłem szelki do spodni ze szlufkami tylko po to żeby zobaczyć jak to jest. Spodnie uszyłem sobie na pasek jako biodrowki, ale krawiec wszył mi guziki do szelek. Było najgorzej. Uwierało mnie wokół pasa wszystko, a szelki podciagaly spodnie do gory pomimo dobrego ustalenia ich dlugosci.

Problem zniknal zupelnie kiedy uszylem spodnie pod szelki:

-wysoki stan

-1-2 cm luzu w pasie

Od tego czasu krawat przez cały dzień sięga mi dokładnie tam gdzie chce, koszula prawie w ogóle nie gniecie się w okolicach pasa i nie wychodzi na zewnątrz w ogóle. Niedługo odbieram drugą parę spodni pod szelki.

Nie wiem czy bede robil teraz tylko spodnie z szelkami, ale na pewno bardzo je lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolę pasek. Z moich skromnych obserwacji wynika (taki prywatny sondaz na niereprezentatywnej grupie), że większość kobiet w realnym świecie uważa szelki u mężczyzn za aseksualne.

Nie zgadzam się, ani trochę. Z moich obserwacji wynika, że szelki są jak magnes !

Moje koleżanki jako aseksualne określają muszki. Tę teorię dopiero zweryfikuję ponieważ przyszły już muchy ze strony, którą mi poleciłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4inHand, a jak odbierają Twoje zdjęcie w avatarze? Z daleka widać jakbyś trzymał w ręce wielkiego, gumowego ... :D

Moja małżonka uważa, że szelki wcale nie odbierają męskości. Poza tym sprawdzają się również w ubraniach innych niż klasyczna elegancja, a w spodniach sukiennych z wysokim stanem - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelki to jeden z mitów klasycznej elegancji. Nie są wcale takie wygodne, jak się zwykło uważać wśród dżentelmenów internetowych.

Znowu się zaczyna...

Osobom, którym przeszkadzają guziki polecam wszycie ich od zewnątrz. Natomiast co do wygody szelek to zgadzam się, że są zarówno minusy jak i plusy korzystania z tego akcesorium. Podobnie jest zresztą z paskiem. Osobiście posiadam zarówno spodnie bez szlufek jak i te z przeznaczeniem do noszenia wyłącznie z paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zniknal zupelnie kiedy uszylem spodnie pod szelki:

-wysoki stan

-1-2 cm luzu w pasie

Od tego czasu krawat przez cały dzień sięga mi dokładnie tam gdzie chce, koszula prawie w ogóle nie gniecie się w okolicach pasa i nie wychodzi na zewnątrz w ogóle. Niedługo odbieram drugą parę spodni pod szelki.

Nie wiem czy bede robil teraz tylko spodnie z szelkami, ale na pewno bardzo je lubie.

Ciekawe. A jak jest przy siadaniu? Też kwestia wysokiego stanu. Mógłbyś zamieścić zdjęcie jak wysokie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast zastanawia inna sprawa. Ponieważ noszę czasem szelki, także do ciężkich spodni jak dżinsy które potrafią i na szelkach opaść, zastanawiam się czy nieelastyczne szelki rozwiążą ten problem. Mam niestety tylko elastyczne a te nie sprawdzają się w takich wypadkach.

A włączając się do dyskusji: uważam, że oba rozwiązania należy traktować alternatywnie. Jak napisał Immune każde ma swoje plusy i minusy zapewne także zmieniające się zaleznie od postury. Posiadacze brzuchów niemal zasze zyskają w przypadku szelek z tej prostej przyczyny, że spodnie mogą paskiem zamocować tylko pod brzuchem jeśli nie chcą ich ciągle podciągać - a to zwyczajnie nieestetyczne i niewygodne. Drugą sprawą jest to, ż nic nie ciśnie w brzuch - sam często wybieram szelki np na podróż, gdy wiem, że będę długo siedział bez ruchu.

Dla osobników o prawidłowej posturze myślę, że to bardziej kwestia estetyki i upodobań niż konkretnych dużych walorów praktycznych (chociaż to bardziej domysły, ponieważ do takowych nie należę ;) ).

Edit:

Jeszcze ciekawostka w kwestii wychodzącej koszuli: ponoć tancerze na zawody przyszywają koszule do slipów, żeby nie wychodziła ;) Tak więc są alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast zastanawia inna sprawa. Ponieważ noszę czasem szelki, także do ciężkich spodni jak dżinsy które potrafią i na szelkach opaść, zastanawiam się czy nieelastyczne szelki rozwiążą ten problem. Mam niestety tylko elastyczne a te nie sprawdzają się w takich wypadkach.

Szelki zacząłem nosić w zeszlym roku (2011 - to tak dla pewności, w końcu jesteśmy w okresie przejściowym). Zgadnijcie, jakie forum miało na to wpływ ;). Od tego czasu paski coraz częściej zbierają kurz. Sz. Elastyczne są zdecydowanie lepsze. Te zrobione na całej długości np ze skóry są ciekawe, bardzo przyciągają uwagę, ale proponuję zakładać tylko, jak większość czasu spędzamy na stojąco. Przypadkowy, nawet niezbyt gwałtowny, przysiad może skończyć się fatalnie dla spodni (w przypadku guzików) lub w najlepszym przypadku odczepieniem szelek, co jest dość kłopotliwe i dla mnie krępujące.

Jeśli chodzi o elastyczne... Dla osób z mniejszym budżetem: zdecydowanie nie polecam szelek z sieciówek (Zara, H&M). Szybko wyrabiają się zaciski i przy gwałtownym siadaniu, np do samochodu, zdarza się, że się odpinają. Nie jest to częste, ale irytujące. A na Allegro można kupić bardzo porządne szelki robione na zamowienie (polskie) w niższej cenie, niż w sieciówkach, guma ze skórą (na guziki lub zatrzaski). Kupiłem na guziki, a ponieważ zrezygnowalem z opakowania, dostałem drugie gratis na zatrzaski :)). Ciekawa promocja swoją drogą. Kup samochod, dostaniesz drugi, a co... W tych z Allegro prędzej materiał się przerwie, niż odepną się ze spodni. W tej chwili, to moje ulubione. Ale, jak mówię, jest to propozycja dla Niskobudżetowców, choć przyznam, że miło jest mieć coś polskiego, niezłej jakości i w dobrej cenie (ocena zupełnego amatora). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.