Skocz do zawartości

Szelki - dyskusje i porady


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam jak kolega moderator wyżej - doszyć na początek guziki, które przyjdą z szelkami do swoich spodni i to najlepsze rozwiązanie na start, gdy nie ma się spodni szytych specjalnie pod szelki. Ja preferuje przyszyć z przodu na zewnątrz, a z tył od środka, ale to już własne gusta niech zdecydują. AT ma fajna opcję z metalowymi guzikami, które przypina się do spodni. Jeśli ktoś się na takie rozwiązanie zdecyduje, to z doświadczenia mogę powiedzieć, że sprawdzają się na grubszych dzianinach (np. jeans), na cienkich się z suwają.

 

Co do noszenia zapięć materiałowych i czy skórzanych - mam obie opcje, na tym elemencie akurat nie ma zbytniej różnicy w noszeniu, może skórzane są nieco elastyczne, materiałowe już nie.

Bardziej ważne będzie czy szelki będą całe z gumy czy częściowo z materiału, bo wówczas różnica jest spora, a wynika z nierozciągliwości materiału.

 

Poza tym szelki od AT to czysta radość z noszenia, a o dodatkowej elegancji już nie wspominam :) 

 

pozdrawiam,

Mateusz.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Swego czasu (nie wiem jak obecnie) szelki Albert Thurston były dostępne u partnera Stowarzyszenia But w Butonierce - w pracowni Krupa & Rzeszutko: 

https://www.facebook.com/KrupaRzeszutko/posts/178659648873661

 

Potwierdzamy !

 

Wszystkich zainteresowanych tematem szelek brytyjskiej marki Albert Thurston oraz kwestią prawidłowego kroju lub dopasowania spodni, które mają mieć przeznaczenie jako te noszone w zestawie z szelkami, zapraszamy do dyskusji i oględzin na miejscu.

 

Łąkowa 20/4

Poznań

 

PS

 

Faktem jest, że spodnie skrojone specjalnie pod szelki, powinny charakteryzować się poniższymi elementami:

 

1. Powinny być skrojone ze średnim lub wysokim stanem (dwa cm poniżej talii lub w linii talii),

2. Powinny mieć nieco więcej luzu w pasie, tak aby pas spodni przytulał obwód ciała w linii talii, a nie jak w przypadku spodni skrojonych pod zestaw z paskiem, ściskał obwód ciała w pasie,

3. Pas bez szlufek,

4. Tył spodni powinien być skrojony w kształcie rybiego ogona, z guzikami przyszytymi na wierzchniej stronie pasa. Dla tych którzy nie mogą przekonać się do tradycyjnego kroju, pozostaje wersja z prostym pasem na całej linii talii,

5. Guziki z przodu, powinny ale nie muszą być przyszyte od środka.

6. Rozmieszczenie guzików (bliżej czy dalej środka) zależy od kształtów ciała noszącego.

 

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów szelek i spodni skrojonych pod szelki.

 

post-4996-0-18862500-1398098262_thumb.jp

 

post-4996-0-39250200-1398098263_thumb.jp

 

post-4996-0-68241600-1398098337_thumb.jp

 

post-4996-0-32353000-1398098339_thumb.jp

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 4 months later...

Panowie, czekam właśnie na garnitur ślubny, gdzie postawiłem na spodnie na szelki, to moja pierwsza przygoda z szelkami :) I teraz tak - nie chciałbym wydać na nie więcej, niż 200 PLN, więc do dyspozycji mam szelki od pewienpan.pl i eleganckipan.com.pl.

Pytanie - czy ktoś ma szelki kupowane na tych stronach? Warto brać?

 

No i czy np, w tych szelkach http://www.pewienpan.pl/pl/szelki-na-guziki/539-szelki-na-guziki-z-uniwersalnym-zapieciem-d06.htmlmogę odmontować zapięcie na zatrzask czy jest ono tam na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jasna możesz bez większego trudu wypiąć klamerki.

Rozważałeś może jeszcze Doleath? Masz w podobnej cenie możliwość własnej konfiguracji (kolor przeszycia, taśmy, skóry, długość szelek itd.). W ofercie prócz taśm gumowych, mają również jedwabne (choć póki co tych drugich jest stosunkowo niewielki wybór). Mają też opcję z wymienialnymi zapięciami, jak w tych podlinkowanych przez Ciebie. Od siebie mogę polecić - kontakt jak i szybkość realizacji na wysokim poziomie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zdecydujesz napisz do nich maila. Pan Marcin z pewnością przedstawi Ci zdjęcia dostępnych taśm jedwabnych jak i gumowych. Możesz też wybrać opcję przez allegro, ale tam mają pokazaną zdecydowanie mniejszą ilość taśm, niż jest rzeczywiście dostępna. Mnie przypadły do gustu we wzór paisley. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Chciałem zamówić szelki Albert Thurston. Model który mnie interesuje jest dostępny na www.albertthurston.com/   oraz na http://www.classicwardrobe.co.uk/.    Czy macie jakieś doświadczenia z zamówieniami w jednym bądz drugim miejscu ???

W drugim doliczają jeszcze jakaś opłatę (może są to ceny netto?). Osobiście przy obecnym kursie funta kupuje teraz w polskich sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.