Skocz do zawartości

Szelki - dyskusje i porady


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Panowie, jakies opinie na temat szelek z poszetka.com? Producenta moge sie domyslac.

A z innej beczki- czy szelki Doleath lub poszetki maja w zestawie guziki do przyszycia? 

Kupie jedna pare na probe i zobacze jak sie w nich chodzi. Czy na pierwsza pare najlepsze beda niebieskie, gladkie (poszetka ma tweedowe, Doleath ma welniane, ewentualnie jeansowe), czy mozna raczej zaszalec z delikatnym wzorem typu pepita/kratka? Po przeczytaniu watku zdecydowanie odrzucam szelki z gumy.

Ostatnie pytanie- czy ktos z szanownego grona zetknal sie z hiszpanska marka Leyva? Czy szelki tej firmy sa godne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamW napisał:

Panowie, jakies opinie na temat szelek z poszetka.com? Producenta moge sie domyslac.

Ja mam dwie pary, jedne z lnu, drugie z biglami, z mieszanki wiskozy, jedwabiu i poliestru. Obie pary sprawują się bez zarzutu, len dobrej jakości, drobno tkany, nie gniecie się, tkanina w tych z biglami mocna, przypomina tweed, nie wygląda na "plastikową". Zapięcia, części metalowe dobrej jakości.

Tylko je musiałem mocno skrócić, bo przy wzroście 176 i drobnej budowie regulatory były na obojczykach.

A kim jest producent? Bo ja się nie domyślam, ale jestem ciekaw.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, mam pewien problem. Noszac spodnie na szelkach zauwazylem ze momentami wywija mi sie gurt (pas) spodni na lewa strone. Mam maly brzuszek, moze to jest przyczyna? A moze w nieprawidlowym miejscu przyszylem guziki? Zrobilem to na wysokosci srodka gurtu (pasa), tak jak fabrycznie bylo to zrobione w spodniach Mango Tailored. W tygodnii otrzymalem spodnie Benevento i guziki wszyste sa u gory gurtu. Nie zdarzylem jeszcze sprawdzic czy te sie nie wywijaja.

 

EDIT: w ramach sprawdzenia przeszyłem guziki w spodniach, które mi się wywijały. Okazuje się, że przyszycie guzików pod szelki w górnej części pasa, w zasadzie wyeliminowała problem wywijania się spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przy siedzeniu ultra niewygodne, to jest wynalazek dla kompanii reprezentacyjnej która głównie stoi wyprostowana na baczność - lepsze są zwykłe "szelki na skarpety" plus spodnie z podwyższonym stanem, w miarę luźne, wtedy koszula sama się chowa.

A i tak owe "szelki na skarpety" - tylko na bardzo uroczyste okazje, bo jednak też trochę uwierają. Co mniej urodziwi powiadają też, że odstraszają kobiety :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wygodę to w wypadku incydentu wymagającego szybkiego ściągnięcia spodni wyglądało by  to trochę żenująco.Dla utrzymania koszuli w spodniach wystarczy Inner gripp waistband można kupić w każdym sklepie z pasmanterią ,a z wszyciem poradzi sobie nawet krawiec w cleaners shop 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jestem tu nowy, więc witam wszystkich!

Kupiłem w całości elastyczne szelki. Chciałem się zapytać jak bardzo one muszą być napięte? Przy pierwszym założeniu wrzynały mi się w tyłek, więc wydłużyłem je trochę. Teraz jak nie jestem idealnie wyprostowany to robią się luzy z przodu. Czy to tak powinno być? Te luzy będą się pojawiać?

 

EDIT: Nawet jak są te delikatne luzy z przodu to na tyłku i tak to średnio wygląda. Tył jest naciągnięty, a z przodu luzy

 

Edytowane przez poczatkujacydandys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
13 minut temu, Cajmer napisał:

Usunięcie szlufek w spodniach bardziej formalnych (garnitur) jest zabiegiem koniecznym ? Chciałbym sobie zarzucić szelki do moich ulubionych spodni ale też chciałbym mieć możliwość ubrać do nich pasek zaleznie od okazji:)

Moim zdaniem nie. Skoro chcesz te spodnie nosić rownież z paskiem to nie widzę sensu usuwania szlufek (tym bardziej, że to Twoje ulubione spodnie). Co do zasady tych szlufek i tak nie bedzie jakoś specjalnie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.