Skocz do zawartości

Szelki - dyskusje i porady


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

@Whitesnake / @waski : nie odnosiłem się do konkretnych marszczeń, ale na moich koszulach "regular fit", które nie są dopasowane jak na modelkę z wybiegu, tworzą się takie marszczenia, a samym koszulom niewiele mogę zarzucić. Szelki "gumowe" trzymają spodnie, jak również opierają się na koszuli i marszczą nadmiar. W tym miejscu napięty jedwab nie będzie powodował "aż" takiego efektu. Być może jak koszula jest "bespoke" na osobie utrzymującej idealne wymiary przez cały czas to zastosowanie rodzaju szelek nie ma znaczenia. Pamiętajmy jednak, że nie każdy ma figurę adonisa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie Krzysiu, koledze chodzi np.  o wełnę, len, jedwab, z których robi się porządne szelki. 

Pawlik w tej cenie możesz poczekać na ew. outlet SuSu, oni mają ciekawe materiały/faktury. Obecna cena np. Harris Tweedu to 49 euro. Tańsze są jednokolorowe, nieelastyczne z niewiadomego materiału po 35 euro.

Może w tej cenie ktoś Ci uszyje? Warto popytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić szelki z albert thurston jak się ma zakładając te 500 zł ,czy raczej ta cenna jest absurdalna ? i lepiej kupić za 200 zł Nie pytam w w sensie czy  jestem wstanie takie pieniądze wydać ale czy jest sens za nie tyle płacić

 

 

Podobają mi się te http://www.albertthurston.com/product_display.cfm?prodid=894&sid=1

 

Czy będą pasować do spodni w szara flanela i granatowa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ciekawa propozycja, aczkolwiek nie wiem czy nie będzie się gryźć z krawatem z fioletowej garza fina. Chyba podpytam w forumowej poradni stylistycznej ;)

 

Michał W. dzięki za sugestie, jednak chciałem coś w miarę szybko. Uszyłem spodnie u krawca i żal mi używać do nich szelek na żabki, tak jak w chino. Chyba, że jednak kupię szelki z rozciągliwą taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić szelki z albert thurston jak się ma zakładając te 500 zł ,czy raczej ta cenna jest absurdalna ? i lepiej kupić za 200 zł Nie pytam w w sensie czy  jestem wstanie takie pieniądze wydać ale czy jest sens za nie tyle płacić

 

 

Podobają mi się te http://www.albertthurston.com/product_display.cfm?prodid=894&sid=1

 

Czy będą pasować do spodni w szara flanela i granatowa ? 

Warto poszukać na ebay-u albo w sklepie http://sklepmiler.pl/pl/c/Szelki/65. Czy warto dać jakąś cenę za luksusowy towar to każdy musi sobie osobiście odpowiedzieć. Te za 200 zł też spełnią swoja rolę ale wątpię czy będą zbliżonej jakości do AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam noszę Doleathy i nie ma obciachu :). Mam ich całkiem sporo, z 5 par chyba, a ponieważ szelki bardzo wolno się zużywają (guma się rozciąga), o ile w ogóle, sporo czasu upłynie zanim będę potrzebował nowych. Jeśli brałbym AT, to jakieś piękne, np. te z dziewczyną z perłą...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, AT to raczej wydatek rzędu 300zl, a nie 500, nawet przy obecnym kursie dolara, no chyba, że się strasznie chce mieć słotaśną edycją limitowaną z jedwabiu w gołe baby. 

Jak dla mnie jakościowo nie ma porównania z innymi szelkami pod kątem użytych materiałów. 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie - mocowania skórzane do szelek chciałbym wymienić na guziki, ktoś wie gdzie można je samodzielnie kupić dobrej jakoś

 

Nie udało mi się znaleźć nigdzie w sprzedaży, ale za to został mi poradzony dobry patent na "skrzypiące elementy skórzane szelek". Jakiś czas temu kupiłem szelki innej firmy niż moje ulubione AT i niestety elementy skórzane lubiły "skrzypieć" przy ruchach. Tłuszcz do skór, od dobrze znanej lokalnej społeczności firmy, nałożony dokładnie 3-4 razy, załatwił sprawę (nie całkowicie, ale bardzo znacząco) 

 

Tak w ramach porady dla szelkowych freaków 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Potrzebuje kupic szelki do mojego garnituru, w ktorym pojde do slubu (granatowy z szara kamizelka). Z szelkami nie mam zadnego doswiadczenia, natomiast z tego forum dowiedzialem sie o sprzedawcy (wytworcy) szelek doleath. Znalazlem nawet aukcje z jego wyprzedazowymi modelami i zastanawiam sie, ktore z wystawionych tam modeli szelek nadaly by sie do mojego zestawu:

http://allegro.pl/wyprzedaz-outlet-szelki-na-klipsy-na-guziki-i6128339343.html

Niestety nie ma dostepnych tam granatowych na guziki, wiec z dostepnych najbardziej rozwazam czarne szelki, pytanie czy lepiej cale z gumy, czy ze sztywnymi przodami? Nr 2, 5, 8 czy 20? Czarny kolor do granatowego garnituru i czarnych butow powinien byc chyba ok?

A moze pozwolic sobie na nieco ekstrawagancji i wziac np. 12 lub 16 (tylko w wersji na guziki)?

Wiem, ze szelki to teoretycznie bielizna i nie powinny byc widoczne. I pewnie przez wieksza czesc wesela nie beda, ale w poznych godzinach nocnych impreza moze zaczac zyc swoim zyciem, wiec wolalbym wybrac cos, co bedzie jakos wspolgralo z reszta zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest dokładnie odwrotnie - gumowe zamiast trzymać spodnie w miejscu, pracują za bardzo i realnie spodnie przy większym naprężeniu lubią się zsunąć i już nie wrócić do oryginalnej pozycji. 

Przy sztywnych ten problem nie występuje - a do naprężeń przy siadaniu służy guma z tyłu, by amortyzować różne wygibasy. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko o wyższości 'sztywnych' nad 'gumowymi'. Mam 2 pary rozciagliwych(początki noszenia szelek) i jedne sztywne od AT.

Warto wydać te 3 stówy na porządne szelki, jest różnica w wygodzie.

Dodaj zze sztywne przez to ze nie 'wrzynaja' się tak jak rozciagliwe to nie gniota koszuli w takim stopniu i nie czujesz ich na sobie

Szelki od AT tez kupilem przed weselem, choć nie swoim. Wyjąłem je z pudełka, spojrzalem na nie i zacząłem się zastanawiać czy te 2 kawałki jedwabiu zszyte ze sobą są warte taką kasę. Po założeniu ich juz nie miałem wątpliwości;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Podobnie jak kolega rideronthestorm poszukuję szelek do granatowego garnituru: czy poniższy model to dobry wybór?

http://m.ebay.pl/itm/ALBERT-THURSTON-STRIPE-LEATHER-END-BRACES-BLUE-one-size-/371583527819?nav=SEARCH

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Bardzo dobry. Co prawda kolor skórzanych mocowań powinien pasować do koloru butów, a nie widzę czy to czarny, czy brązowy (chyba czarny), ale szelki od Thurstona z barathea'i to zawsze dobry zakup. Ten konkretny do białej koszuli będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry. Co prawda kolor skórzanych mocowań powinien pasować do koloru butów, a nie widzę czy to czarny, czy brązowy (chyba czarny), ale szelki od Thurstona z barathea'i to zawsze dobry zakup. Ten konkretny do białej koszuli będzie dobry.

Myślałem też o tym. Buty będą czarne i wygląda na to, że i te mocowania są czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy guziki przyszyte od wewnątrz z tyłu to błąd stylistyczny?

 

Albert Thurston oferuję szelki o uniwersalnym rozmiarze, a jednak szelki zapięte pod mniejsze rozmiary powodują, że blaszki znajdują się wysoko tworząc nieładny efekt. Czy jedyna możliwość to skrócenie szelek?

 

Blaszki regulujące długość szelek wykonane są z niklu, jest to dla mnie zadziwiające jak firma z taką tradycją i renomą nie bierze pod uwagę faktu, iż ponad 15% dorosłych ludzi jest uczulona na nikiel. Ma ktoś pomysł czy można temu jakoś zaradzić? Jedyną opcją wydaję mi się zlecenie rzemieślnikowi wykonanie blaszek z innego metalu po czym zmodyfikowanie szelek (u krawca?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.