Skocz do zawartości

Szelki - dyskusje i porady


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli spodnie, które nosisz na szelkach mają za niski stan, guziki wszyte od wewnątrz mogą przeszkadzać, przy wyższym stanie tego problemu, przynajmniej w moim przypadku, nie zaobserwowałem. Wszycie guzików wewnątrz/zewnątrz pasa spodni to raczej kwestia indywidualnych preferencji. Jeśli spodnie mają szlufki i nie chcesz z nich rezygnować to lepiej wszyć wewnątrz pasa, natomiast jeżeli są to spodnie typowo pod szelki, lub z usuniętymi szlufkami to już Twoja wola, gdzie guziki umieścisz. Jednakże z przodu zazwyczaj umieszcza się je wewnątrz, zaś z tyłu jak to chce. Osobiście polecam wszywać wewnątrz, dla mnie to wygląda wówczas bardziej estetycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dzień dobry, przy okazji chciałbym się przedstawić. Mam na imię Krystian i jestem z okolic Katowic, pochodzę z byłego nowosądeckiego. 

Jestem kelnerem, trafiłem do lokalu, gdzie szefowa wprowadziła szelki jako element stroju.
Prześledziłem wątek, chciałem jednak zadać swoje pytania. 

Pełny strój to półbuty eleganckie, czarne spodnie, biała koszula, czarna mucha i szelki. Od siebie oczywiście jeszcze zegarek. 
Po dłuższych przemyśleniach zdecydowałem się poszukać szelek zapinanych na guzik, rodzaj Y w kolorze czarnym.

Ostatnio przetestowałem wygodę szelek i założyłem je. Takie zwykłe, rozciągane na żabki. Poluzowane na maxa, przy moim niewielkim wzroście 175 spowodowały, że spodnie wchodziły mi w tyłek... Szukam więc szelek nierozciągliwych i spodni pod szelki. Dlaczego mi się tak właśnie stało.. nie wiem. 

Może macie jakieś pomysły, linki? Lubię elegancję i chcę podejść do tego na poważnie, tak jak trzeba. Jeszcze nie wiem, gdzie zdobyć spodnie. Czy raczej mam się nastawiać na wypruwanie szlufek i wszywanie guzików?

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał u Doleath szelki z gumowymi taśmami? Polecacie szelki jedwabne albo te rozciągliwe tylko na plecach. Mailowo dopytałem o gumy i otrzymałem odpowiedź, że ta guma wysokiej jakości rozciąga się do 30% i wraca do swojej poprzedniej pozycji. 

Pytanie: warto brać gumowe czy jednak jedwab?

P.S. Dorzucam zdjęcie. Interesują mnie te żakardowe szelki w paisley. Warto? Albo może gumowe w paisley?

Szelki z tkanin.JPG

SZELKI - GUMY 3,5cm SKÓRY METALE .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną parę i jestem zadowolony, choć bardziej z tego, że sprzedawca jest taki kontaktowy, bo ostatecznie w tych szelkach jedyne, co jest z tej ,,puli" podanej na allegro, to guma - inny jest i fason, i regulatory, i kolor skóry, i obszyć... Tym niemniej po tym doświadczeniu drugich nie kupię - nieelastyczne przody jak dla mnie wygrywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z gumowych od Doleath byłem zadowolony. Ale jak zacząłem użytkować AT z mory, jednak zacząłem bardziej doceniać nieelastyczne taśmy. 

I chyba w przyszłości właśnie nieelastyczne taśmy z oferty Doleath wypróbuję - kiedyś mieli ich strasznie mało, teraz już jest w czym wybierać. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szukam szelek, które służą do trzymania koszuli w ryzach. Ciągłe poprawianie koszuli jest strasznie irytujące.

Znalazłem coś takiego: www.kkandjay.com 

Tyle, że powyższy sklep jest w stanach, szukam więc takich szelek, dobrej jakości, ale dostępne do kupienia w PL.

Ktoś ma, stosuje? Sprawdza się takie rozwiązanie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na co dzień są one strasznie niekomfortowe. Sam noszę na bardzo formalne okazje "szelki / podwiązki do podkolanówek" tak znienawidzone przez wszystkich "prawdziwych maczo" i nawet one jednak są dobre co najwyżej na parę godzin. Ja je lubię na wesela i bardzo ważne spotkania biznesowe, bo trzymają skarpety w ryzach, nawet przy tańcu / wyjściu na lunch "tam daleko, gdzie dają najlepsze jedzenie w mieście". Próbowałem kiedyś owych "żołnierskie do defilady" (czyli te proste od podkolanówki po koszulę) i szczerze nie da się w nich wysiedzieć w biurze za długo w pozycji siedzącej. One są dobre, jeżeli jesteś przedstawicielem establishmentu i musisz powitać oraz towarzyszyć kanclerz Niemiec przy ciągłym śledzeniu przez fotografów. Zakładam, że nie wszyscy użytkownicy forum maja tego typu obowiązki 

Tak w temacie - jeżeli koszula Ci nadmiernie wyłazi ze spodni, to przeważnie problem za obszernej koszuli oraz za luźnych spodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcę zamontować guziki do kilku par swoich dżinsów z wyższym stanem aby nosić do nich szelki. Byłem u krawcowej, oczywiście zrobi to, ale nie ma takich guzików. w internetach do kupienia widziałem tylko guzki na klipsy, ale jakoś mi się to nie widzi. Gdzie dostanę guziki do przyszycia bądź przybicia do spodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to reklamował u producenta, bo to jakiś ewidentny bubel (czy to jednostkowy, czy może całej serii) - niektóre szelki od nich noszę 2-3x w tygodniu od 4 lat i jedyne uszkodzenie mechaniczne jakie mam, to lekko poprute nici przy ściągaczach (różne spodnie mam na różnej wysokości)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelki były kupowane u Zaremby ponad 3 lata temu, egzemplarz, który był używany do sesji (raz założone). Przeleżały w szafie i noszę je od 2 tygodni. Zatem raczej skłaniałbym się do naprawy, może szewc zbyt blisko rozdarcia je przeszył, sam już nie wiem czy skracanie ich o 2-3cm nie zdeformuje ich całkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.