Skocz do zawartości

Targi, pokazy mody, wystawy - relacje, foto, ciekawostki


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym, jak slusznie zauwazono, marynarki + koszule + krawaty w 30*C upale to lekki przerost formy nad trescia.

Sadzisz, że w firmach gdzie na codzień chodzi sie do pracy w garniturze i pod krawatem jest inny dresscode powyżej 25C? :)

Nie widzę nic dziwnego, ani lanserskiego w marynarce i krawacie kiedy jest cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zauważyć, że nawet w upalne dni, ranek i wieczór są stosunkowo zimniejsze, a czas pomiędzy i tak spędza się w klimatyzowanym biurze ;) No i przewiewna marynarka z fresco czy tam tropiku naprawdę znacząco się różni pod względem komfortu noszenia nawet od takiej z cienkiej wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zauważyć, że nawet w upalne dni, ranek i wieczór są stosunkowo zimniejsze, a czas pomiędzy i tak spędza się w klimatyzowanym biurze ;) No i przewiewna marynarka z fresco czy tam tropiku naprawdę znacząco się różni pod względem komfortu noszenia nawet od takiej z cienkiej wełny.

I piękna tradycja noszenia garniturów latem powróci :) Od kilku dni noszę spodnie z tropiku i jestem zachwycony przewiewnością i lekkością materiału. Nie chcę z nich wychodzić. Jest kolosalna różnica między splotem otwartym a typowym diagonalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zauważyć, że nawet w upalne dni, ranek i wieczór są stosunkowo zimniejsze, a czas pomiędzy i tak spędza się w klimatyzowanym biurze ;) No i przewiewna marynarka z fresco czy tam tropiku naprawdę znacząco się różni pod względem komfortu noszenia nawet od takiej z cienkiej wełny.

I piękna tradycja noszenia garniturów latem powróci :) Od kilku dni noszę spodnie z tropiku i jestem zachwycony przewiewnością i lekkością materiału. Nie chcę z nich wychodzić. Jest kolosalna różnica między splotem otwartym a typowym diagonalem.

Czy chodzi o ten projekt? http://www.szarmant.pl/garnitur-na-lato ... wsza-miara

A jak sprawdza się marynarka w takie upały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie, ze marynarka na lato to zly pomysl, ani, ze trzeba paradowac w krotkich spodenkach, ale jest roznica miedzy sama marynarka, a zapieciem pod szyje, z krawatem i dodatkami typu szaliki itp. Poza tym zakladam, ze firmy wystawiajace sie na Pitti oferuja rowniez ciezsze ubiory typu plaszcze, wiec zgodnie z rozumowaniem 'nos to co sprzedajesz' widzielibysmy kolesi w pelnym 'rynsztunku', plaszczach, kapeluszach itp. Widac, ze niektorzy ubieraja sie bardziej stosownie do pogody, bez krawata, w rozpietych marynarkach.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam wrażenie, że dla niektórych ta wystawa stanowi pewien rodzaj fetyszu i nie można krytykować jej uczestników "bo Pitti". Tymczasem, wiele prezentowanych zestawów na zdjęciach owego Czecha jest po prostu paskudnych. Przykłady:

1. Koleś w t-shircie i pumpach a la Aladyn (tudzież typowy polski dziadek):

Dołączona grafika

2. Facet wyglądający jak alfons z filmów gangsterskich z lat '80, dodatkowo, spodnie-rybaczki deformujące optycznie sylwetkę:

Dołączona grafika

3. Gość w butach równie obrzydliwych, co te najpaskudniejsze do biegania:

Dołączona grafika

Tak więc nie popadajmy w nadmierny zachwyt nad tym "włoskim stylem"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam człowieka który do czytania zakłada jedną parę okularów korekcyjnych na drugą, bo inaczej słabo widzi, może to podobny przypadek.

Ale mimo wszystko koleś z przykładu nr 2 Velahrna niszczy wszystko, o mało nie spadłem z krzesła jak go zobaczyłem, wygląda jakby ubrania zakosił młodszemu bratu w wieku późnej szkoły podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie, ze marynarka na lato to zly pomysl, ani, ze trzeba paradowac w krotkich spodenkach, ale jest roznica miedzy sama marynarka, a zapieciem pod szyje, z krawatem i dodatkami typu szaliki itp. Poza tym zakladam, ze firmy wystawiajace sie na Pitti oferuja rowniez ciezsze ubiory typu plaszcze, wiec zgodnie z rozumowaniem 'nos to co sprzedajesz' widzielibysmy kolesi w pelnym 'rynsztunku', plaszczach, kapeluszach itp. Widac, ze niektorzy ubieraja sie bardziej stosownie do pogody, bez krawata, w rozpietych marynarkach.

Pozdrawiam,

dsc.

To prawda. Nie ma co się oszukiwać - niektórzy są tam ubrani niestosownie do pogody. A przecież eleganckim można być przy każdej temperaturze, trzeba tylko ruszyć głową :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.