Skocz do zawartości

Targi, pokazy mody, wystawy - relacje, foto, ciekawostki


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Temperatura dochodziła do 40 stopni, w kilku pawilonach była niewiarygodna duchota, generalnie spore wyzwanie dla ducha i ciała.

Pierwszego dnia jeszcze się starałem- garnitur, koszula, krawat. Drugiego już bez krawata. Trzeciego wskoczyłem w dzinsy. Na kolejne czerwcowe Pitti pojadę pewnie w mięciutkich driving mock's i cienkiej koszuli. No cóż, tam się jedzie jednak do pracy. Luca Rubinacci, Lino czy Nicola Ricci krążą wokoło "catwalku" czyli placu przy pawilonie centralnym. Dla nich praca oznacza właśnie głownie to- kampania reklamowa niskim kosztem.

Podobnie jak Bartek wcześniej, patrzyłem na Rubinacciego ze sporą dawką sceptycyzmu. Albo mój gust się zmienił, albo jego, ale już tego nie kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura dochodziła do 40 stopni, w kilku pawilonach była niewiarygodna duchota, generalnie spore wyzwanie dla ducha i ciała.

Pierwszego dnia jeszcze się starałem- garnitur, koszula, krawat. Drugiego już bez krawata. Trzeciego wskoczyłem w dzinsy. Na kolejne czerwcowe Pitti pojadę pewnie w mięciutkich driving mock's i cienkiej koszuli. No cóż, tam się jedzie jednak do pracy. Luca Rubinacci, Lino czy Nicola Ricci krążą wokoło "catwalku" czyli placu przy pawilonie centralnym. Dla nich praca oznacza właśnie głownie to- kampania reklamowa niskim kosztem.

Podobnie jak Bartek wcześniej, patrzyłem na Rubinacciego ze sporą dawką sceptycyzmu. Albo mój gust się zmienił, albo jego, ale już tego nie kupuję.

A styl Lino z nieodzownym łańcuchem przy spodniach kupujesz? Co teraz jest u Ciebie na topie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej imponował mi "średni" styl na Pitti. Uliczny, wygodny, bez przegięć ale stylowy. Styl który bierze się z proporcji, doskonałego dopasowania ubrań, ewentualnie jakiś detali. Oczywiście zdjęć tak ubranych osób nie zobaczy się na blogach bo są mało spektakularne.

Generalnie trwa mieszanie konwencji- na przykład koszulki polo, ale z kołnierzykiem o formalnym kroju i długim rękawem z koszulowym mankietem. Marynarki, ale dekatyzowane i sprane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfekcja, przynajmniej ta która ja mierzyłem i oglądałem jest dopasowana po włosku- czyli ma shape, marynarki są krótkie, ale dają swobodę ruchu i wygodę. Dwurzędówki są bardzo popularne i robione nawet z miękkiego dżinsu, właśnie w myśl zasady mieszania konwencji- formalne/nieformalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Styleman, napisałeś:

Czytając te komentarze to fakt trzeba ruszyć głowa ;)

Pozdrawiam z jeszcze cieplejszej Portugali

W Portugalii temperatura dochodzi do 50 w takim razie :shock: ? Skoro jak pisze Macaroni

Temperatura dochodziła do 40 stopni, w kilku pawilonach była niewiarygodna duchota, generalnie spore wyzwanie dla ducha i ciała.

to garnitur, marynarka, krawat nie wydają się strojem odpowiednim na tę pogodę. Elegancja oznacza również dobór stroju do sytuacji. Można się ubrać elegancko, nie robiąc z siebie spoconego prosiaczka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to garnitur, marynarka, krawat nie wydają się strojem odpowiednim na tę pogodę. Elegancja oznacza również dobór stroju do sytuacji. Można się ubrać elegancko, nie robiąc z siebie spoconego prosiaczka :).

Tak to bywa jak komentuje sie ze zdjęć ,czasy sie zmieniły juz dawno i tkaniny rownież. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było 25 stopni (termometr w cieniu), miałem 20minutową wycieczkę w marynarce. Bez podszewki letnia.

Nie było mi gorąco, nie zgrzałem się.

Nie należę do osób które się nie pocą...

Ktoś kto mieszka we Włoszech od urodzenia do takich warunków jest przyzwyczajony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pitti bylem krotko ,przyleciałem na jeden dzień z Portugalii a jeszcze bylem we Florencji na spotkaniu w Studio Quagli, które przygotowuje film dla TV o pasji Ferragamo- winnicy i winach które się tam wytwarza ..Wiec jak zwykle czasu było mało.Jak dostane zwiastun filmu postaram się go zamieścić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Styleman

piękna kolekcja japońskich krasnali. W Kioto takich nie zobaczysz. :P

Na ostatnim zdjęciu dostrzegam również polski akcent - Henri Lloyd to angielska marka, założona w 1963 r. przez Polaka, Henryka Strzeleckiego. Ubrania tej firmy, produkowane są bodajże w Brodnicy, a do kupienia w sklepach na terenie całej Polski oraz w Internecie.

http://www.henrilloyd.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.