Skocz do zawartości

Dobrze ubrany mężczyzna


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawił się wątek muzyczny w sali klubowej. Do tego tematu dodałem już swoje 5 groszy:

viewtopic.php?f=7&t=711&start=70

Lubię słuchać także jazzmanów, zwłaszcza trębaczy. Miles Davis już się przewinął w tym wątku:

viewtopic.php?f=1&t=582&start=80

Na załączonym zdjęciu Tomasz Stańko na koncercie na Rynku Głównym w Krakowie w czerwcu 2008 r. w garniturze dwurzędowym z pracowni J. Turbasa.

post-387-13658920073933_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest według mnie tylko taka, że francuski jest wywinięty (double cuff), a pojedyńczy przypomina mankiet na guzik, ale jest dostosowany do spinek.

te koszule tyrwhitta, które (Gccg) wskazałeś miały na zdjęciach mankiety francuskie pomimo, że zaznaczyłeś opcje single cuff, gdyż ta sama koszula jest dostępna w obu wersjach (mankiet francuski lub zapinany na guzik).

post-250-1365892007427_thumb.jpg

post-250-13658920074658_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andershep, pojedyncze mankiety są zawsze (lub zazwyczaj) z takiej tkaniny jak ta? wnioskuję, że taka tkanina jest zastosowana, aby więcej krochmalu przyjąć?

są zapewne dostępne w różnych tkaninach.

chciałem pokazać mankiety na porównywalnych ujęciach, a oba zdjęcia znalazłem na blacktieguide.

osobiście nie posiadam pojedyńczych na spinki, jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

różnica jest według mnie tylko taka, że francuski jest wywinięty (double cuff), a pojedyńczy przypomina mankiet na guzik, ale jest dostosowany do spinek.

te koszule tyrwhitta, które (Gccg) wskazałeś miały na zdjęciach mankiety francuskie pomimo, że zaznaczyłeś opcje single cuff, gdyż ta sama koszula jest dostępna w obu wersjach (mankiet francuski lub zapinany na guzik).

Dzieki ... tak tez myslalem. Do tej pory mam dwie koszule sprzed wielu, wielu lat zapinane na spinki z pojedynczym mankietem. W latach 80 tych podwojny mankiet na spinki byl w Polsce niemozliwy do dostania w sklepie.

Nie wiedzialem, ze podwojny mankiet jest nazywany rowniez francuskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że podwójny mankiet to pojęcie szersze? W sensie podwójny mankiet z zaokrąglonymi rogami to dopiero mankiet francuski? Spotkałem się z takim podziałem w katalogu daVinci, zdaje się.

moim zdaniem nazwy mankietów (jak i kołnierzyków) w katalogu davinci mają charakter marketingowy.

każdy mankiet podwójny na spinki można określić mianem 'francuski', a jest ich kilka podtypów do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie mozna przerobic normalnego mankietu na guziki na pojedynczy na spinki. Wydaje mi sie to niezbyt problematyczne.

Obawiam się, że względu na "listwę" jak to nazywa Pani Szydlik i guzik na niej umiejscowiony może to być jednak problematyczne :( Zwichruje się chyba.

tak, listwa na której jest najczęściej przymocowany guzik zamykający "rozporek" rękawa jest zawinięta do środka, w koszuli dostosowanej do spinek. Co do przeróbek, to mam jedną taką koszulę przerobioną z guzika na spinki i myślę, że ten drobny niuans nie rzuca się w oczy, tym bardziej, że mankiet marynarki zasłania ów "rozporek".

Oczywiście w każdej firmie mtm można bez problemu zamówić pojedyncze mankiety na spinki.

trochę się OT zrobił w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem, czy wstawić to właśnie tu, czy też w "stylistyczne koszmary", bo nie mogę się zdecydować, czy mi się podoba, ale na pewno jest "bespoke" :)

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... tripe.html

to spersonalizowana tkanina z serii private line Scabala, jeśli by kto reflektował...

Raczej, zgodnie z sugestią z pod zdjęcia Holland & Sherry:

http://www.hollandandsherry.com/apparel/signature.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem, czy wstawić to właśnie tu, czy też w "stylistyczne koszmary", bo nie mogę się zdecydować, czy mi się podoba, ale na pewno jest "bespoke" :)

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... tripe.html

to spersonalizowana tkanina z serii private line Scabala, jeśli by kto reflektował...

Raczej, zgodnie z sugestią z pod zdjęcia Holland & Sherry:

http://www.hollandandsherry.com/apparel/signature.aspx

'According to posh cloth maker Holland & Sherry, based in London's prestigious Savile Row, the bespoke pinstripe may have cost around £10,000 per suit.'

z tego zapisu nie wynika, że H&S miał z tym cokolwiek wspólnego. równie dobrze mógł to zrobić scabal:

http://www.scabal.com/sbnames.php?categ ... ial&id=159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Will Boehlke też raz sobie zamówił materiał własnego projektu, no ale on nie jest akurat na tyle drobnomieszczański co Mubarak, aby wszywać własne nazwisko we wzór :D

To nie ma nic wspólnego z drobnomieszczaństwem. Przeciwnie, drobnomieszczaństwo raczej nie toleruje ostentacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.