Skocz do zawartości

Dobrze ubrany mężczyzna


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam że dwurzędówki do nich nie pasują. Reszta jest dobrana dobrze. Dwurzędówki są wskazane tylko dla szczupłych i wysokich. Popytajcie się u krawców, jeśli nie dowierzacie. Dla panów z brzuszkiem są z kolei dobre marynarki jednorzędowe na jeden guzik. Skończymy z mitem, że wszystko pasuje dla wszystkich, jeśli jest uszyte u krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że dwurzędówki do nich nie pasują.

Ok, Twoje prawo i ja je w pełni szanuję.

Reszta jest dobrana dobrze. Dwurzędówki są wskazane tylko dla szczupłych i wysokich.

Co nie znaczy, że inni nie mogą ich nosić i wyglądać w nich dobrze, a to choćby dlatego, że terminy wysoki i szczupły są relatywne i niedokładne.

Popytajcie się u krawców, jeśli nie dowierzacie.

U tych co szyją za duże marynarki tak, aby się w nich dużo rzeczy mieściło po kieszeniach, a klient czuł wygodnie?

Dla panów z brzuszkiem są z kolei dobre marynarki jednorzędowe na jeden guzik.

Co nie wyklucza, że i inne rzeczy też mogą być dobre

Skończymy z mitem, że wszystko pasuje dla wszystkich, jeśli jest uszyte u krawca.

Zgadzam się, ale nie bądźmy tak autorytatywni w sądach. Patrzmy na to dla każdego przypadku oddzielnie, nie generalizujmy.

Moim zdaniem obaj panowie wyglądają dobrze. Jeśli uda mi się tak wyglądać w dwurzędówce będę bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak solidniejszej konstrukcji ramion się na tym starszym jegomościu zemścił, ale materiał garnituru pierwsza klasa, mój ulubiony styl ;)

Matko,Caporegime,nie grzesz i nie przesadzaj z wyszukiwaniem niedoskonałości w tym zestawie.Czy ten Pan na zdjęciu to nie jest przypadkiem Beppe Modenese-jeden z najbardziej stylowych dzentelmenów na świecie ? (chyba nawet zainicjował fashion week)

Przecież to jest chodząca elegancja.Ja bym się nie ośmieliła na jakąkolwiek uwagę dotyczącą ubioru tego Pana:)Myślę,ze mało kto ma takie wyczucie i gust jak On.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak solidniejszej konstrukcji ramion się na tym starszym jegomościu zemścił, ale materiał garnituru pierwsza klasa, mój ulubiony styl ;)

Capo, Twój ulubiony styl materiału, czy garnituru ogólnie?

W to drugie ciężko bedzie mi uwierzyć, Beppe Modenese to manifestacja włoskiego stylu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę bronił Capo. Również nie podoba mi się brak wypełnień i wszycie koszulowe rękawów. W Polsce już niedługo zrobi się nam Neapol, bo kampania marketingowo-pr na rzecz stylu włoskiego (a w zasadzie neapolitańskiego, bo rzymski jest inny) szerzy się na forum i na blogu MT. Wraz z Capo i Uxkulem wolimy po prostu angielską szkołę, niż neapolitańską. Pamiętajmy że styl jest kwestią bardzo subiektywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak solidniejszej konstrukcji ramion się na tym starszym jegomościu zemścił, ale materiał garnituru pierwsza klasa, mój ulubiony styl ;)

Matko,Caporegime,nie grzesz i nie przesadzaj z wyszukiwaniem niedoskonałości w tym zestawie.Czy ten Pan na zdjęciu to nie jest przypadkiem Beppe Modenese-jeden z najbardziej stylowych dzentelmenów na świecie ? (chyba nawet zainicjował fashion week)

Przecież to jest chodząca elegancja.Ja bym się nie ośmieliła na jakąkolwiek uwagę dotyczącą ubioru tego Pana:)Myślę,ze mało kto ma takie wyczucie i gust jak On.

Też uważam, że starszy pan jest ubrany bardzo dobrze. Solidniejsza konstrukcja ramion nawet sugerowałaby, że chce się sztucznie odmładzać, fałszować swoją sylwetką. A on chce być po prostu starszym panem w swoim wieku i swoim stylu. Mnie się podoba, bo sam coraz częściej staję przed podobnymi decyzjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak solidniejszej konstrukcji ramion się na tym starszym jegomościu zemścił, ale materiał garnituru pierwsza klasa, mój ulubiony styl ;)

Matko,Caporegime,nie grzesz i nie przesadzaj z wyszukiwaniem niedoskonałości w tym zestawie.Czy ten Pan na zdjęciu to nie jest przypadkiem Beppe Modenese-jeden z najbardziej stylowych dzentelmenów na świecie ? (chyba nawet zainicjował fashion week)

Przecież to jest chodząca elegancja.Ja bym się nie ośmieliła na jakąkolwiek uwagę dotyczącą ubioru tego Pana:)Myślę,ze mało kto ma takie wyczucie i gust jak On.

Nie widzę powodów, aby nie krytykować nawet guru elegancji. Dla mnie nie istnieje coś takiego jak wzorce do naśladowania, tym bardziej jakikolwiek guru w jakiejkolwiek dziedzinie.

W tym wypadku podtrzymuję - starszy Pan ma już swoje najlepsze lata za sobą, sylwetka już niestety opadająca, widać to niestety i tutaj przydałoby się to zamaskować.

W tym temacie jest wiele zdjęć starszych jegomościów, którzy dzięki takiemu zabiegowi "zachowali młodzieńczą sylwetkę" (oczywiście to celowa lekka przesada)

Zdania swojego nie cofam, ale znów się kłócimy o jakieś indywidualne światopoglądy.

Capo, Twój ulubiony styl materiału, czy garnituru ogólnie?

W to drugie ciężko bedzie mi uwierzyć, Beppe Modenese to manifestacja włoskiego stylu:)

Materiału, ja osobiście nie mogę strawić na sobie marynarki bez przynajmniej przyzwoitej konstrukcji ramion i klatki. Ale za to jak mówię, bardzo lubię takie eleganckie paski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loro nie wygląda najlepiej w dwurzędówkach, a Beppe wyglądałby lepiej z wypełnionymi ramionami. Mało kto dobrze wygląda w stylu neapolitańskim.

Fred i Matteo wyglądają świetnie bo (na zdjęciach) są młodzi i szczupli.

Jeśli odpowiednia modyfikacja ubioru daje szanse wyglądać lepiej to czemu tego nie wykorzystać?

Styl brytyjski wywodzi się od mundurów wojskowych, więc w zamyśle ma poprawiać sylwetkę.

zdjęcie ponizej-

"Circa 1960, Patrick O'Higgins, a former British infantry

captain in the Irish Guards, strikes a pose before his

complete all-season wardrobe in his New York apartment"

post-250-13658920480369_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując brytyjski styl. Ta marynarka (nie chodzi o fason) jest bliska mojemu ideałowi. Garnitur powinien właśnie tak się prezentować. Jak słusznie zauważył andershep: "Styl brytyjski wywodzi się od mundurów wojskowych, więc w zamyśle ma poprawiać sylwetkę". Angielski styl zdecydowanie bardziej służy starszym facetom, niż włoski. Młodzi jak mają dobrą figurę i nie mają opadających ramion, mogą eksperymentować z włoskim stylem.

post-235-13658920480669_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy układ guzików i proporcje w relacji do całej sylwetki.

Układ guzików w dwurzędówkach 2x2 i 1x1 jest stosowany współcześnie przez berlińskiego krawca Arnulfa Volkmara. Pisałem już o nim w przewodniku miejskim:

viewtopic.php?f=2&t=492&p=6189&hilit=Arnulf#p6189

Na zamieszczonym powyżej zdjęciu klapy są jednak stanowczo za wąskie, co zaburza według mojego gustu proporcje marynarki dwurzędowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamieszczonym powyżej zdjęciu klapy są jednak stanowczo za wąskie, co zaburza według mojego gustu proporcje marynarki dwurzędowej.

Zgodziłbym się, gdyby to była 'standardowa' marynarka dwurzędowa.

Ale w tym konkretnym modelu ktoś bardzo dobrze przemyślał proporcje.

Dominują piony i szersze klapy umniejszyłyby ten efekt.

Relacje klap i guzików i układu pasków (bo tkanina gładka też zepsułaby efekt) są moim zdaniem dobrze zgrane.

a sam Arnulf Volkmar (na zdjęciu poniżej) jest dobrze ubranym mężczyzną. :)

post-250-13658920482295_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamieszczonym powyżej zdjęciu klapy są jednak stanowczo za wąskie, co zaburza według mojego gustu proporcje marynarki dwurzędowej.

Zgodziłbym się, gdyby to była 'standardowa' marynarka dwurzędowa.

Ale w tym konkretnym modelu ktoś bardzo dobrze przemyślał proporcje.

Dominują piony i szersze klapy umniejszyłyby ten efekt.

Relacje klap i guzików i układu pasków (bo tkanina gładka też zepsułaby efekt) są moim zdaniem dobrze zgrane.

Zdjęcie wykonano w 1965 r. Wtedy obowiązywały wąskie klapy. Długość rękawów wydaje mi się za krótka. Prążek, to standard w garniturach dwurzędowych poza Włochami. Poza tym mamy do czynienia ze sztucznym profilowaniem wcięcia w talii za pomocą canvasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.