Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Weź pod uwagę, że o ile garnitury, krawaty, poszetki itd. codziennie zmieniamy, to okulary w zasadzie prawie zawsze mamy na nosie te same (albo ew. mamy dwie/trzy pary którymi rotujemy). Więc to one zasadniczo powinny być doinwestowane, szczególnie pod względem stylu (bo jakość faktycznie przy ogromnej rozpiętości cenowej nie zmienia się jakoś drastycznie).

 

A całkiem inna sprawa, że za kilkaset złotych po prostu ciężko kupić ładne oprawki. Sam chciałbym, żeby było inaczej, ale oprawek w stylu np. Moscot Lemtosh albo Oliver Peoples Gregory Peck nie da się kupić w kwocie 300-500 zł (chyba że jest inaczej - chętnie się o tym dowiem :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Poszukuję już od wielu godzin :( Znacie jakieś modele oprawek typu „flip up” z unoszonymi soczewkami przeciwsłonecznymi i w rozsądnej cenie? (poniżej ceny zadbanego Seicento)

Ideałem są te okulary, niestety jednak są już niedostępne no i cena 800$ jednak trochę odstrasza.

comment_WIpLrbCARZk9X968G9dUtJJzqcQ8mHwQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2016 o 00:01, Bażant napisał:

Poszukuję już od wielu godzin :( Znacie jakieś modele oprawek typu „flip up” z unoszonymi soczewkami przeciwsłonecznymi i w rozsądnej cenie? (poniżej ceny zadbanego Seicento)

Ideałem są te okulary, niestety jednak są już niedostępne no i cena 800$ jednak trochę odstrasza.

comment_WIpLrbCARZk9X968G9dUtJJzqcQ8mHwQ

To ile kosztuje to zadbane Seicento? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bardzo ładne wykonanie i dobry design okularów TBD przekonał mnie w zeszły weekend. Zawiasy bardzo dopracowane na podstawie zawiasów z lat 30. Dobrej jakości acetat i zaskakująco niska cena $165, zdecydowanie polecam. Są trzy różne szerokości. Na mnie pasują najszersze. Wstawienie szkieł przez TBD to jakieś 125 euro dodatkowo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Takie pytanie mam, może ktoś coś.

 

Chciałbym zakupić okulary przeciwsłoneczne, bardziej dla wyglądu, niż potrzeby jakiejś, acz skoro już taki zakup ma mieć miejsce to zacząłem brać pod uwagę funkcję ochronną. Swego czasu gdzieś tam wyczytałem, że w wersji mniej lub bardziej budżetowej (poniżej 600 pln?) to warto po te Ray Bany sięgnąć, bo niby szkła przyzwoite, etc.

Mam tylko awersję do tej marki. Byłbym w stanie zakupić, ale tylko wersję bez tego wielgachnego napisu Ray Ban. Ktoś, coś, czy da radę to usunąć?

Nie trawię wszelkich metek na ubraniach (jak każdy tutaj), no chyba że są dyskretne (np. napis Lantier / Benevento na guziczkach od ubrań), ale co jak co, ale ten napis na szkłach dyskretny nie jest. Wywołuje to u mnie daleko posunięty absmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, BrotherM napisał:

Takie pytanie mam, może ktoś coś.

 

Chciałbym zakupić okulary przeciwsłoneczne, bardziej dla wyglądu, niż potrzeby jakiejś, acz skoro już taki zakup ma mieć miejsce to zacząłem brać pod uwagę funkcję ochronną. Swego czasu gdzieś tam wyczytałem, że w wersji mniej lub bardziej budżetowej (poniżej 600 pln?) to warto po te Ray Bany sięgnąć, bo niby szkła przyzwoite, etc.

Mam tylko awersję do tej marki. Byłbym w stanie zakupić, ale tylko wersję bez tego wielgachnego napisu Ray Ban. Ktoś, coś, czy da radę to usunąć?

Nie trawię wszelkich metek na ubraniach (jak każdy tutaj), no chyba że są dyskretne (np. napis Lantier / Benevento na guziczkach od ubrań), ale co jak co, ale ten napis na szkłach dyskretny nie jest. Wywołuje to u mnie daleko posunięty absmak.

W zakładzie optycznym poproś o wersję bez napisu. To dla nich żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BrotherM napisał:

Takie pytanie mam, może ktoś coś.

 

Chciałbym zakupić okulary przeciwsłoneczne, bardziej dla wyglądu, niż potrzeby jakiejś, acz skoro już taki zakup ma mieć miejsce to zacząłem brać pod uwagę funkcję ochronną. Swego czasu gdzieś tam wyczytałem, że w wersji mniej lub bardziej budżetowej (poniżej 600 pln?) to warto po te Ray Bany sięgnąć, bo niby szkła przyzwoite, etc.

Mam tylko awersję do tej marki. Byłbym w stanie zakupić, ale tylko wersję bez tego wielgachnego napisu Ray Ban. Ktoś, coś, czy da radę to usunąć?

Nie trawię wszelkich metek na ubraniach (jak każdy tutaj), no chyba że są dyskretne (np. napis Lantier / Benevento na guziczkach od ubrań), ale co jak co, ale ten napis na szkłach dyskretny nie jest. Wywołuje to u mnie daleko posunięty absmak.

Rozejrzyj się za Persolami. Mi one niestety nie pasują, ale to ładne są okulary, bez widocznego loga.

Ostatnio, w swoich rodzinnych stronach wyczaiłem taki o to sklep: optyline.pl. Milion oprawek; ceny uważam, że bardzo konkurencyjne.

Ja po przymierzeniu tysięcy oprawek, rozważam zakup któryś z tych:

1. http://optyline.pl/product/Ray-Ban+RB+3530

2. http://optyline.pl/product/Ray-Ban+RB+3543

3. http://optyline.pl/product/Persol+PO+2420+S

Te dwie pierwsze pary mierzyłem i pasują na mnie. Te trzecie dopiero będę mierzył. W tej drugiej parze logo RB jest mikroskopijne. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bodzixon napisał:

Rozejrzyj się za Persolami. Mi one niestety nie pasują, ale to ładne są okulary, bez widocznego loga.

Ostatnio, w swoich rodzinnych stronach wyczaiłem taki o to sklep: optyline.pl. Milion oprawek; ceny uważam, że bardzo konkurencyjne.

Ja po przymierzeniu tysięcy oprawek, rozważam zakup któryś z tych:

1. http://optyline.pl/product/Ray-Ban+RB+3530

2. http://optyline.pl/product/Ray-Ban+RB+3543

3. http://optyline.pl/product/Persol+PO+2420+S

Te dwie pierwsze pary mierzyłem i pasują na mnie. Te trzecie dopiero będę mierzył. W tej drugiej parze logo RB jest mikroskopijne. 

 

 

 

 

Ja się akurat do Aviatorów przymierzam. Kwestia jeszcze kolorystyki, ale pewnie coś złoto-czarnego. O kolorze szkieł potem pomyślę.

Ot, lubię minimalizm. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ja też mam podobne okulary i również ten sam problem. Najlepsze jest zapobieganie, czyli jak najczęstsze czyszczenie. Jeśli chodzi o usuwanie szkód to omawiane zagadnienie było poruszane na stronie 11 tego wątku. Chociaż mam pewne obawy co do proponowanego działania pilniczkiem :)

Z kolei w komentarzach do recenzji okularów Tom Ford na blogu Mr Vintage, ktoś wspomniał o środkach do czyszczenia plastiku oraz o możliwości wyczyszczenia okularów w Vision Express.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

rozglądam się za lepszej jakości okularami przeciwsłonecznymi. Przymierzałem niedawno kilka sztuk różnych modeli marki Persol. Okulary przypadły mi do gustu, ale w warszawskich salonach w których do tej pory byłem, marka Persol była mocno ograniczona i faktycznie możliwość przymiarki była mocno ograniczona w stosunku do ilości modeli prezentowanych na stronach www.

Czy ktoś poleci salon w Warszawie lub okolicach z dużym wyborem samych oprawek lub gotowych okularów w/w marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2017 o 21:49, BrotherM napisał:

Takie pytanie mam, może ktoś coś.

 

Chciałbym zakupić okulary przeciwsłoneczne, bardziej dla wyglądu, niż potrzeby jakiejś, acz skoro już taki zakup ma mieć miejsce to zacząłem brać pod uwagę funkcję ochronną. Swego czasu gdzieś tam wyczytałem, że w wersji mniej lub bardziej budżetowej (poniżej 600 pln?) to warto po te Ray Bany sięgnąć, bo niby szkła przyzwoite, etc.

Mam tylko awersję do tej marki. Byłbym w stanie zakupić, ale tylko wersję bez tego wielgachnego napisu Ray Ban. Ktoś, coś, czy da radę to usunąć?

Nie trawię wszelkich metek na ubraniach (jak każdy tutaj), no chyba że są dyskretne (np. napis Lantier / Benevento na guziczkach od ubrań), ale co jak co, ale ten napis na szkłach dyskretny nie jest. Wywołuje to u mnie daleko posunięty absmak.

W rachubę wchodzą tylko okulary lotnicze w metalowych oprawkach o kształcie łzy czy inne propozycje lotnicze o klasycznym rodowodzie militarnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.