Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest teraz ale pamietam ze dobre szkla byly tansze od tych samych opcji dostepnych w VE czy innych sieciowych punktach. Badanie wzroku w cenie. Ceny oprawek konkurencyjnie wzgledem innych punktow. Mysle ze mozna wybrac zestaw za 1k, mozna za 2k, mozna i za wiecej. Fachowa pomoc w wyborze i dobor oprawek ze sporym wyczuciem estetycznym i indyw. podejsciem do klienta - bezcenne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Czas na nowe bryle. Okularnicy, nosi ktoś z Was silhouette? Spodobały mi się m.in. poprzez wagę, oraz sprężystość tytanu. Obawiam się tylko czy nie są zbyt delikatnie, plus przy mojej większej wadzie wzroku, grubość już pocienianych soczewek seiko z boku to 4-5mm. Nie wiem jak to wypadnie. Jakieś porady?

Wybrany model 5449 granatowy (nie ma zielonych)

IMG_20201102_162215.jpg

IMG_20201102_162217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czas na nowe bryle. Okularnicy, nosi ktoś z Was silhouette? Spodobały mi się m.in. poprzez wagę, oraz sprężystość tytanu. Obawiam się tylko czy nie są zbyt delikatnie, plus przy mojej większej wadzie wzroku, grubość już pocienianych soczewek seiko z boku to 4-5mm. Nie wiem jak to wypadnie. Jakieś porady?
Wybrany model 5449 granatowy (nie ma zielonych)


Co do tytanu to nosze aktualnie okulary marki Titanflex firmy https://www.eschenbach-eyewear.com/de.html.
Są bardzo lekkie a kwestia oprawy soczewek to tylko dobry optyk.
Niestety moje doświadczenie jest takie że nie każdy dobry oftalmista który prawidłowo określi wadę wzroku dobrze osadzi/dobierze szkła w oprawkach.
Generalnie - jak ci coś nie pasuje i doszlifowane szkła źle leżą lub wystają z oprawek to reklamacja i nie odbieraj. Optyk sprzedaje ci komplet i ma grać a nie wypadać czy słabo wyglądać.
Po nastu parach okularów zostaję wiernym klientem Eschenbacha z uwagi na ich solidność i klasyczny wygląd . Poza tym produkują całą gamę wysokiej jakości optyki przemysłowej.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kanapa napisał:


Co do tytanu to nosze aktualnie okulary marki Titanflex firmy https://www.eschenbach-eyewear.com/de.html.
Są bardzo lekkie a kwestia oprawy soczewek to tylko dobry optyk.
Niestety moje doświadczenie jest takie że nie każdy dobry oftalmista który prawidłowo określi wadę wzroku dobrze osadzi/dobierze szkła w oprawkach.
Generalnie - jak ci coś nie pasuje i doszlifowane szkła źle leżą lub wystają z oprawek to reklamacja i nie odbieraj. Optyk sprzedaje ci komplet i ma grać a nie wypadać czy słabo wyglądać.
Po nastu parach okularów zostaję wiernym klientem Eschenbacha z uwagi na ich solidność i klasyczny wygląd . Poza tym produkują całą gamę wysokiej jakości optyki przemysłowejemoji23.png.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

dzięki za wpis, finalnie już zamówiłem i noszę silhouette - te moje są całkowicie bezramkowe, więc na pewno nic nie wystaje z ramek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Właśnie wymieniałem okulary po wypadku. Jak zacząłem oglądać oprawki, to się kurczę "wciągnąłem". Miałby być biurówki, a skończyło się na zestawie trzech. Japońskie okulary otacza jakaś magia, która wyciąga pieniądze z portfela. Człowiek zdaje sobie sprawę że ten kawałek drucika i blaszki nie powinien kosztować więcej niż 500zł. Nawet byłbym skłonny uwierzyć ze ręcznie ozdabiają je japońskie gejsze w przerwie między "gejszowaniem". Polecam Masunaga i Dita. Te drugie jak założyłem to zona powiedziała, że tylko trochę żelu i byłbym jak podstarzały piłkarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spiryt napisał:

Właśnie wymieniałem okulary po wypadku. Jak zacząłem oglądać oprawki, to się kurczę "wciągnąłem". Miałby być biurówki, a skończyło się na zestawie trzech. Japońskie okulary otacza jakaś magia, która wyciąga pieniądze z portfela. Człowiek zdaje sobie sprawę że ten kawałek drucika i blaszki nie powinien kosztować więcej niż 500zł. Nawet byłbym skłonny uwierzyć ze ręcznie ozdabiają je japońskie gejsze w przerwie między "gejszowaniem". Polecam Masunaga i Dita. Te drugie jak założyłem to zona powiedziała, że tylko trochę żelu i byłbym jak podstarzały piłkarz. 

coś poważnego Ci się stało, skoro po wypadku wymieniałeś okulary?

ps. pokaż proszę fotki tych okularów - sam się niedawno wciągnąłem i kilka oprawek też kupiłem ;) natomiast moje najlepsze to też "drucik i blaszka" (Silhouette)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 7 months later...
Kojarzy ktoś solidną alternatywę do tego modelu Persola? https://www.persol.com/poland/0PO3007V--24 
Już drugie oprawki złamały mi się w pół. Wizualnie wciąż mi się podobają, ale nie chcę kupować trzeciej takiej samej pary tylko po to, żeby za jakiś czas znowu pękły. 

Ostrzegam przed Titanflex Eschenbacha tak na wszelki wypadek. Dwa lata i również pękają na pół. Niby tytan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.