Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam ciemno-zielonych oprawek do okularów korekcyjnych - w sklepach głównie czarne i brązy. Widział ktoś takie?

Ew. rozważam jeszcze jedne, brązowy przód, boki camo :) ale to już nieźle wyzwanie...

 

dzięki pomocy Mr. V znalazłem 2 pary które mnie interesują - Tom Ford FT5294 i Persol PO3095V 1001. Niestety górnośląskie salony optyczne mają w nosie zachcianki klienta. Na moje prośby o możliwość ich ściągnięcia, usłyszałem:

1. "niestety nie mamy ich na stanie (Tom Ford). Mamy dostać jakieś Toma Forda, ale nie wiadomo kiedy, więc dopiero jak przyjadą [tylko nie wiadomo kiedy] to dopiero może je Pan zamówić [czyli też nie wiadomo kiedy]".

2. "niestety nie mamy ich na stanie (Persol), ale mamy dużo innych, więc coś na pewno Pan wybierze"  :shock:. Wtedy ja "ale ja chcę dokładnie te przymierzyć i jak będą ok, a powinny bo mam podobne czarne P3004V, to je zamówię". Odpowiedź "no to możemy je ewentualnie dla Pana ściągnąć na za 3 tygodnie, ale najpierw zaliczka, która przepada jeśli jednak Panu się nie spodobają. Dlatego lepiej niech Pan wybierze z tych co mamy na stanie". :shock:

Zatem nie pozostaje nic innego jak zamówić 2 pary z optykaworld.pl i potem je odesłać jak nie będą pasować.... Czy Katowice to naprawdę takie zadupie?  :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki pomocy Mr. V znalazłem 2 pary które mnie interesują - Tom Ford FT5294 i Persol PO3095V 1001. Niestety górnośląskie salony optyczne mają w nosie zachcianki klienta. Na moje prośby o możliwość ich ściągnięcia, usłyszałem:

1. "niestety nie mamy ich na stanie (Tom Ford). Mamy dostać jakieś Toma Forda, ale nie wiadomo kiedy, więc dopiero jak przyjadą [tylko nie wiadomo kiedy] to dopiero może je Pan zamówić [czyli też nie wiadomo kiedy]".

2. "niestety nie mamy ich na stanie (Persol), ale mamy dużo innych, więc coś na pewno Pan wybierze" :shock:. Wtedy ja "ale ja chcę dokładnie te przymierzyć i jak będą ok, a powinny bo mam podobne czarne P3004V, to je zamówię". Odpowiedź "no to możemy je ewentualnie dla Pana ściągnąć na za 3 tygodnie, ale najpierw zaliczka, która przepada jeśli jednak Panu się nie spodobają. Dlatego lepiej niech Pan wybierze z tych co mamy na stanie". :shock:

Zatem nie pozostaje nic innego jak zamówić 2 pary z optykaworld.pl i potem je odesłać jak nie będą pasować.... Czy Katowice to naprawdę takie zadupie? :?

Polecam ten sklep: http://studiooptyczne.tychy.pl/promocje?gclid=CNnihrS-tMoCFcMSwwodQ1oDXg. Kupowalem w nim za dobra cene Persole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Niestety, stanąłem przed wyborem oprawek do okularów korekcyjnych. Myślę że najlepsze będą w owalnym kształcie, jak np. RB Clubmaster w klasycznym wydaniu, lub "zabudowane". Przeszukując temat, trafiłem też na markę Oliver Peoples- jak kształtują się ich ceny w Poslce ? Na all widziałem po ~250zł ale to pewnie podróbki. Takie wpadły mi w ok: http://4.bp.blogspot.com/-l92dY57LW4k/UHBDidxt7-I/AAAAAAAACdo/qiiqWaYYsX0/s1600/scott_schuman_bw2.jpg

http://img01.cp.aliimg.com/bao/uploaded/i4/1667076466/T2XgocXuxaXXXXXXXX_!!1667076466.jpg

http://www.edel-optics.pl/OX-527-QHC-Oxydo.htmlo

 

Nie mam pojęcia ile będą kosztować szkła, strzelam że min. 200-300zł (niska wada, +antyrefleks, filtr uv 100%, może coś jeszcze). Nie więcej niż drugie tyle chciałbym dać za oprawki. 

 

Przechodząc do sedna sprawy, szukam salonu we Wrocławiu gdzie spokojnie mógłbym przymierzyć i dobrać oprawki w podobnym stylu jak te wyżej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując temat, trafiłem też na markę Oliver Peoples- jak kształtują się ich ceny w Poslce ? Na all widziałem po ~250zł ale to pewnie podróbki. 

 

W Polsce ceny od 1000 do 1700 zł. Tu sklep z największym wyborem opraw tej marki:

http://optique-exclusive.pl/firm-pol-1347452011-OLIVER-PEOPLES.html

 

Te z Allegro to podróbki z Ali Express.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak.

Możesz się wybrać na Jagiellońska 52 w Warszawie. Pomacać, kupić.

 

Ale przede wszystkim zalozyc i zobaczyc jak sie komponuje z twarza:)

Brele to jak koszula, garniak i krawat... trzeba umiec dobierac a nie patrzec co koledzy nosza. I nie dawac sie blondaskowi za lada... wiem ze ladna i wogole... i bedzie mowila, ze wygladasz perfekcyjnie, jak milion dolarow;) ( tak tak.. takie teksty tylko w scc w kato :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szukam czarnych grubych oprawek bez loga, znaczków i wstawek. Coś jak te:

mc2.jpg03d65e7494e07cb94886a6307c0bf0ca.jpgColin-Firth-Single-Man_320.jpg

 

Gdybyście coś znaleźli, dajcie znać :)

Colin Firth na powyższym zdjęciu zdaje się ma właśnie okulary Toma Forda. W końcu to on był reżyserem A Single Man. Model bazujący na wizerunku Firtha z filmu kosztuje £230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.