Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Z wymianą nie wiem jak oni tam (w TK Maxx) mają, bo metkę-naklejkę zerwałem, ale mam ją przy sobie, więc się zobaczy. Ew. jeśli są tylko za duże, a nie wyglądają najgorzej to mogą poczekać- głowa jeszcze powinna urosnąć. ;) 

A na chwilę obecną poszukam czegoś optymalnego- tym razem bez pośpiechu, który nie jest najlepszym doradcą. 

Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim serdecznie za wszelkie rady i opinie. Nie spodziewałem się tylu odpowiedzi, jestem niezmiernie wdzięczny. 

 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często miałem podobne wątpliwości gdy szukałem dla siebie okularów w TK Maxx. (hmm... damskie? męskie? cholera no nie wiem!)
Mnie utkwiła w głowie zasada jaką kieruje się moja najbliższa koleżanka gdy idzie na zakupy.
"Jeżeli nie jesteś pewien, że wyglądasz w czymś dobrze to tego nie noś / nie kupuj. Nawet jeżeli ktoś stwierdzi, że dana rzecz do Ciebie pasuje, a Ty nie będziesz o tym w stu procentach przekonany to będzie to obniżało Twój poziom pewności siebie. To niestety da się wyczuć od razu.
Może i Ty pokieruj się tą zasadą ?  :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli nie jesteś pewien, że wyglądasz w czymś dobrze to tego nie noś / nie kupuj. Nawet jeżeli ktoś stwierdzi, że dana rzecz do Ciebie pasuje, a Ty nie będziesz o tym w stu procentach przekonany to będzie to obniżało Twój poziom pewności siebie. To niestety da się wyczuć od razu."

Świetna rada, sam kieruje się podobną, dzięki niej od miesięcy nic sobie nie kupiłem a do sieciówek chodzę tylko po to, aby popsioczyć jaki to chłam i tandetę sprzedają.  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banks

Kiedyś w RayBan Aviator ten element służył jako hmm.... "jeden z haczyków" drugimi były zawiasy do których piloci mogli sobie zamocować skórzane owiewki przylegające to twarzy po bokach.
Bylo to udogodnienie dla tych którym przeszkadzało powietrze dochodzące z boku. Nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia jak to wyglądało, ale zobacz jak wyglądają gogle pływackie. One też mają takie coś
z silikonu przylegającego do twarzy na około oprawek żeby woda nie dochodziła. Na chwilę obecną myślę, że to tylko element stylistyczny który zachował się z tamtych czasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Currensy, owszem, ten element zapobiega spływaniu potu ponieważ przylega do czoła. Pot po kontakcie ze sweat barem rozpływa się po jego powierzchni i szybko odparowuje. W moich Aviatorach vintage spełnia doskonale swoją funkcję. Coś musiało Ci się pomylić :) vide wikipedia:

 

„In 1939, Ray-Ban launched a new version of the aviator called the Outdoorsman. It was designed for specific groups such as hunting, shooting and fishing enthusiasts, and featured a top bar called a "sweat bar" that was designed to catch sweat from falling into the eyes. They also featured temple end pieces to distinguish it from the standard aviator [...]”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje i doświadczenia praktyczne - jeśli chodzi o skuteczność działania sweat bar'a (Outdoorsman 90", Aviator 90"). Być może w przypadku nowych okularów RB element ten jest tylko imitacją, ale w starych spełnia swoje zadanie. Informacje jakie posiadam mają wiele źródeł, teraz przytoczyłem wikipedię bo to względnie dobre źródło informacji. W wielu publikacjach o historii okularów RB (szczególnie Aviatorów) pojawia się określenie „sweat bar” i nie ma tam żadnej wzmianki, jakoby ten element miał inne zastosowanie niż wspomniane przeze mnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, a jak się dobrze czujesz na szpilkach to tak się noś - kto Ci broni :)

 

Mnie się szpilki podobają.

 

A mi się wydaje że, gdyby nie ta Twoja ciągła "merytoryczna" gadka to licznik Twoich postów zatrzymałby się na jakiś...300?

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno okulary powinno dobierać się pod kątem kształtu twarzy. Czy są jakieś zalecenia dla osób, których kształt twarzy można określić jako kształt serca? Wayfarery jednak mi nie odpowiadają - mam duże czoło, a one dodatkowo to jeszcze podkreślają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam.

Czy te okulary z Groupona to są oryginały, czy jakieś podróby?

 

http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/gg-aurore-1/40444415

 

Nie chce mi się wierzyć, że za około 100 zł można nabyć oryginalne RayBany, a że akurat szukam, to wolę wiedzieć aby nie kupić shitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrozumiałeś warunków oferty. Te kupony nie łączą się, a przy tym wyższym musisz jednorazowo kupić dwie pary. Najtańsze, przeciwsłoneczne RayBany przy założeniu, że kupiłeś 300 zł rabat to łącznie koszt 284 zł.

 

519 zł - koszt najtańszych, przeciwsłonecznych RayBanów

15 zł - koszt najtańszej wysyłki

50 zł - koszt zakupu 300 zł zniżki

 

Czyli: 519 + 15 + 50 - 300 = 284 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.