Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, noszę się z zakupem okularów przeciwsłonecznych. Ktoś ma jakieś doświadczenia z Polaroidem (soczewka z polaryzacją)? Jak stosunek jakości do ceny?

Interesuje mnie taki model: 

 

https://okularypolaroid.pl/produkty.php?id_produktu=202

Było to dawno, jeszcze dinozaury biegały luzem i wówczas można było dostać polaroidy bez problemu. 

Wówczas to miałem okazję ich używać, w tym tych z polaryzacją. Przede wszystkim tych. 

Miałem kilka par i nie mogę powiedzieć złego słowa. 

Niestety teraz ciężko mi trafić na ich ofertę (myślę o sklepach stacjonarnych) i używam czego innego. 

Podsumowując, mam nadzieję, iż nie zeszli z jakości i dalej mają przyzwoite ceny. Polecam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

używam takie oprawy. Z soczewkami HOYA ID MY STYLE. Rewelacja. Okulary noszę od ponad 25 lat. Zawsze używałem delikatnych opraw. Uważam, że okulary powinny być dodatkiem i nie odwracać uwagi od twarzy i oczu.

 

Mam bardzo agresywny pot i tylko te oprawy wytrzymują, a poza tym w razie awarii wymieniam tylko skorodowaną część. Te oprawy są produkowane od wielu lat i to daje mi gwarancję używalności. Przy cenie soczewek ponad 2 000 (znacznie) jest to ważny argument. Kupiłem je w USA.

 

W Polsce są ponad 2x droższe.

 

Pozdrawiam

 

Tadek

Dla zainteresowanych takimi oprawami kilka ważnych informacji:

 

1. Unisex - rozmiar do 21/160 (mostek + zauszniki). W salonach są małe rozmiary. Nie wiem czemu w Polsce „zaszufladkowano” te oprawy jako

    damskie.

2. Soczewki mogą mieć dowolny kształt, ograniczony średnicą wyjściową soczewki.

3. Zalecam soczewki wykonane z „PNX” (HOYA) i „Trivex” (JAI KUDO).

4. Nie polecam optyków sieciowych - szukajcie zakładów z tradycją, często poza centrum. Te zakłady często zaczynały karierię w centrum.

 

Ja osobiście preferuję firmę HOYA (skądinąd znana fotografom - świetne filtry). Mam od rana do wieczora progresy HOYA ID MY STYLE z PNX - pełny wypas, szare. Tej klasy soczewki firma szlifuje sama. Optyk wyznacza tylko pozycję szkieł w oprawie i wysyła oprawy do firmy.

 

Ja jestem z tych okularów bardzo, ale to bardzo zadowolony.

 

Polecam i pozdrawiam okularników. :) :) :)

 

Tadek

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja też, chociaż... ostatnio mi się trochę powichrowały, a moja Pani optyk nie bardzo sobie potrafi poradzić :(

 

A próbowaliście zdemontować szkła, założyć atrapy (najlepiej szklane) - bez zauszników i wyprostować na gorąco.

Zauszniki chyba są OK. Ew. mejlik do „Sil...” Austria - powinni przysłać sam mostek.

 

 Jak będziesz szukał nowych to zadzwoń: 535 353 175.

 

Pozdrawiam

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientuje się ktoś, czy okulary Moscot doczekały się już podróbek? Albo ewentualnie, jak podróbki rozpoznać? 

 

 

Tak. Na ebayu znajdziesz całkiem sporo z serii moscot johnny collection za 11$. 

Albo jak ci nie zależy na tym czy są oryginalne to jest też kilka pozycji które zastrzegają że są oryginalne ale ceny są o połowę mniejsze.

 

Ale czemu chcesz podróbke kupować? Cena 220$ za oprawki wysokiej klasy wydaje mi się całkiem przystępna.

 

Sam planuje w niedalekiej przyszłości zaopatrzyć się w Moscot'y ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TO WITAMY W HAJD PARKU. CENY MAJĄ NIEZŁE, NAWET BARDZO NIEZŁE. MNIE PODOBAJĄ SIĘ GRADUATY. TYLKO GDZIE ROZMIAR MOSTKA I ZAUSZNIKÓW.

 

Przy takiej cenie to ja mam dwie pary silhouetek, w których czuję się najlepiej.

 

„Cudze chwalicie,
 Swego nie znacie,
 Sami nie wiecie,
 Co posiadacie.” - S. Jachowicz

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba, że na stronie nigdzie nie jest wspomniane nawet o produkcji w Polsce czy pochodzeniu firmy. Sama nazwa natomiast wskazuje na pochodzenie azjatyckie. Przy czym nazwisko Kate Lupinsky brzmi znajomo... wychowana w RPA, teraz mieszka w Europie.

 

Okulary wyglądają ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba, że na stronie nigdzie nie jest wspomniane nawet o produkcji w Polsce czy pochodzeniu firmy. Sama nazwa natomiast wskazuje na pochodzenie azjatyckie. Przy czym nazwisko Kate Lupinsky brzmi znajomo... wychowana w RPA, teraz mieszka w Europie.

 

Okulary wyglądają ładnie :)

Popieram !!!

 

Massada jest to kultowe miejsce dla narodu żydowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej o firmie Massada w portalu Na temat:

 

http://natemat.pl/30793,hit-sezonu-okulary-massada-polski-design-modny-jest-na-calym-swiecie

 

Cóż, jak komuś nazwa przeszkadza, to zawsze ma szeroki wybór oprawek w salonach Fielmanna w ukochanych przez Polaków "galeriach" handlowych, gdzie można tuptać w sztucznym świetle z muzyczką w tle, przysiąść na ławaczce, wypić napój kawopodobny z dużą zawartością mleka UHT, obejrzeć wystawę dinozaurów i pójść do kina, kupując kubeł popcornu. 8-)

Edytowane przez mosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massada - niezłe, zgadzam się. Jednak i tak nie oparli się tendencji robienia stosunkowo dużych oprawek, taki "trynd". Ale aż dziw, że Lindberg, czyli duński producent światowej sławy oprawek okularowych jeszcze nie był tu wspomniany, pewnie i tak wszyscy go znają. ;)

 

http://lindberg.com/

 

Tytan i róg:

 

post-1439-0-53734200-1396996799_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoceniana w swoim własnym kraju. Na szczęście są wyjątki. Massada HAND MADE IN POLAND!

 

http://massadaeyewear.com/

 

Tak sobie popatrzyłem na eshop i nie mogę się powstrzymać od komentarza. Co to jest "acetate" - jakiś nowy metal ziem rzadkich, taka platyna z turbodoładowaniem? Ceny od 215 do ponad 300 ojro, chyba musiałbym być psychicznie chory, żeby tyle zapłacić za oprawki (niewątpliwie estetyczne i ładnie wykończone, choć nie wiem, jakbym w nich wyglądał). Co my w zasadzie kupujemy w tej cenie - oprawki, amulet leczący choroby ciała i duszy, inwestycję? Przecież za te pieniądze można kupić masę znacznie bardziej złożonych i ułatwiających życie rzeczy, od dobrych butów, przez rozsądnej jakości tablety/smartfony, do "dużego" AGD (dobrej jakości pralka). A jeśli ktoś nie gardzi używkami, to już może nieźle poszaleć (elektronika, meble itp.). Ojciec kolegi kupił w tej cenie samochód, który mimo słusznego wieku daje radę i w miarę bezawaryjnie wozi go po Polsce! Ile mogą być warte takie oprawki? 50 zł. 100 zł - no dobra, dwie stówy max.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.