Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Panowie czy ktos probowal sil z oprawkami Persol do zwyklych okularow? przeciwslonecznej tejze firmy mam i sobie chwale, ale oprawki do zwyklych okularow wydaja sie jeszcze trudniejsze do zdobycia.

Pozdrawiam,

dsc.

Ja mam ich pierwszy model od kilku miesięcy i bardzo sobie chwalę. Wcześniej miałem m.in. Hilfigera, Versace i kilka mniej znanych marek.

To model 2937:

Dołączona grafika

Z dostępnością oprawek nie ma problemu zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Także na Allegro można wyhaczyć fajne okazje.

Przy okazji piękny filmik pokazujący jak powstają oprawki Persol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry wieczór,

Czy ktoś zna sprawdzony zakład ewentualnie optyka na śląsku, a najlepiej w Katowicach? Przygotowuję się powoli do zakupu nowych okularów i mam niemały problem. Najbardziej podoba mi się kilka modelów Toma Forda, ale byłem w kilku różnych miejscach i spotkałem tylko olbrzymie zdziwienie i zaskoczenie. W jednym salonie jedne oprawki. Będę bardzo wdzięczny za adresy.

Przy okazji jeszcze pytanie.

Pierwsze, czy zamawiając oprawki przez Internet oprawki nie będę miał później problemów z zakupem szkieł? To znaczy czy jeżeli kupię z zagranicy jakiś lepszy model to czy optyk będzie miał takie szkła czy mogą być problemy i najpierw powinienem się upewnić czy takie szkła optyk mi załatwi.

Pytanie dodatkowe, okulary noszę od kilku lat, zawsze kupowałem w Vision Express i zawsze miałem ogromne problemy, ponieważ mam bardzo wąską twarz przez co byłem zmuszany do zakupów okularów niemalże z kolekcji dziecięcej. Czy ktoś "jest" w posiadaniu podobnej wąskiej głowy, jakieś rady?

Pozdrawiam,

Przy okazji życzę realizacji wszystkich celów, nie tylko tych bespokowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, szkła są zazwyczaj w rozmiarze uniwersalnym i każdy dobry optyk

jest w stanie założyć je (oczywiście po docięciu) do dowolnych oprawek.

Pomijam wyjątki w postaci nietypowych - bardzo wąskich lub nieregularnych kształtów oprawek;

bądź dużej wady, kiedy soczewka jest bardzo gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dużych oprawek można zamówić szkła większe zależy od przekątnej, w razie potrzeby można też użyć szkieł pocienionych (przy dużej krótkowzroczności). Problemem mogą być oprawy zbyt wygięte w łuk ale z tym też można sobie poradzić tylko takie szkła kosztują około tysiąc złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji oprawki powinno być napisane, a najlepiej zapytać okulistę lub optyka (tylko też czasami jest problem znaleźć rzetelnego).

Wiem np.: że nie powinno się przy dużym cylindrze używać oprawek w których szkła się na niczym nie opierają, a mają tylko nosek między sobą.

Co do krzywizny nie zawsze się da to zrobić. Może technika poszła do przodu, ale kilka lat temu mój kolega był gotów zapłacić spore pieniądze za założenie przyciemnionych szkieł korekcyjnych do swoich ulubionych okularów przeciwsłoneczny i niestety nie było to możliwe. Właśnie ze względu na to że okulary w takich oprawkach są "panoramiczne" (nie pamiętam jak nazywał się ten parametr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe, okulary noszę od kilku lat, zawsze kupowałem w Vision Express i zawsze miałem ogromne problemy, ponieważ mam bardzo wąską twarz przez co byłem zmuszany do zakupów okularów niemalże z kolekcji dziecięcej. Czy ktoś "jest" w posiadaniu podobnej wąskiej głowy, jakieś rady?

Mam ten sam problem. Rozwiązanie: szukać na dziale damskim albo dać sobie spokój z Vision Express i kupić oprawki od producenta, który oferuje swoje oprawki w kilku rozmiarach. Jeżeli jesteś z Warszawy, warto sprawdzić ten adres: http://mrvintage.pl/2012/11/optique-exc ... izyty.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe, okulary noszę od kilku lat, zawsze kupowałem w Vision Express i zawsze miałem ogromne problemy, ponieważ mam bardzo wąską twarz przez co byłem zmuszany do zakupów okularów niemalże z kolekcji dziecięcej. Czy ktoś "jest" w posiadaniu podobnej wąskiej głowy, jakieś rady?

Mam ten sam problem. Rozwiązanie: szukać na dziale damskim albo dać sobie spokój z Vision Express i kupić oprawki od producenta, który oferuje swoje oprawki w kilku rozmiarach. Jeżeli jesteś z Warszawy, warto sprawdzić ten adres: http://mrvintage.pl/2012/11/optique-exc ... izyty.html

Witam , też mam wąską twarz i żeby mieć coś sensownego idę do vision i przez 4 godziny przeglądam oprawki jakie maja w ofercie. Vision jest w stanie ściągnąć prawie każde oprawki z producentów których maja w ofercie . Najważniejsze tylko nie dać się omamić ze maja tylko to co na stanie danego sklepu, musisz pogadać z kierownikiem salonu i wybrać z ich systemu to co ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja.

Znalazłem w końcu odpowiedni dla mnie salon w Katowicach ( Studio optyczne 44 na Mariackiej ). Mimo, że nie mają ogromnej ilości modeli to mają największy wybór dobrych marek w Katowicach ( Fielmana jeszcze tylko nie sprawdziłem, ale reszta nie miała tak dobrych oprawek ) i przede wszystkim mają Persole i mogą załatwić do dwóch tygodni każdy "model" oprawek. To na plus i tylko tyle, albo aż tyle w Katowicach.

Przechodząc jednak do sedna, ponieważ nie o tym głównie chciałem pisać. Pani w salonie ( sprawiała wrażenie osoby kompetentnej ) podczas rozmowy odradziła mi oprawy Toma Forda tłumacząc to tym, że do Polski sprowadza je jedna firma/salon i z racji tego, że jest niewiele części i małe wsparcie ( podobno nie są oni też zbytnio przychylni klientom) jeżeli z oprawami się coś stanie to będzie problem i poleciła, abym został przy Persolach, bo to świetna firma. Teraz pytanie do Was, forumowicze, czy ktoś z Was posiada oprawy T. Forda, czy miał jakieś problemy? Czy zamawiał z Polski czy z zagranicy? Czy Wy również odradzacie w takim wypadku brać oprawek T. Forda?

Przy okazji i dla innych, którzy będą się kiedyś zastanawiać. Rozmawiałem w kilku salonach o doborze szkieł do zakupionych przez internet opraw i nie ma najmniejszego problemu. Kamień z serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja.

Znalazłem w końcu odpowiedni dla mnie salon w Katowicach ( Studio optyczne 44 na Mariackiej )

Też niedawno z nimi rozmawiałem i rzeczywiście mają sporą wiedzę o oprawkach, jakości, trwałości itd. M.in. rozmawialiśmy też o Chrome Hearts bo bardzo mi się spodobały elementy drewniane - odradzono mi je po doświadczeniach jednej użytkowniczki katowiczanki. 3 razy reklamowała oprawki za 10tyś. aż w końcu wymieniła na inne wykonane również z drewna (nie pamiętam nazwy, ale mają je w ofercie). Dlatego wiem że ich odwiedzę przy zakupach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was posiada oprawy T. Forda, czy miał jakieś problemy? Czy zamawiał z Polski czy z zagranicy? Czy Wy również odradzacie w takim wypadku brać oprawek T. Forda?

Mierzyłem kiedyś okulary przeciwsłoneczne TF. Nie licząc skóry (albo materiału skóropodobnego) na zausznikach, jakość wykonania i komfort porównywalne z okularami z apteki. Ciężko mi się wypowiedzieć na temat jakości szkieł, bo się na nie nie zdecydowałem i od tego czasu omijam szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jako, że brałem tutaj udział w dyskusji oraz pytałem o oprawy przedstawiam to co wybrałem. Ostatecznie nie wybrałem Persoli ani Ray Banów, ponieważ nie było idealnych dla mnie opraw, a raczej odpowiedniej wielkości, ale na pewno za niedługo sobie jedne z nich zakupię ;) Póki co jestem zadowolony z:

Dołączona grafika

lUploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bardzo chciałbym zaznać opinii któregoś z was.

 

Ostatnio spodobały mi się takie oprawki

http://www.optykwnecie.pl/1247,aviator-rb-6049-col-2502-rozm-55-14.html

 

Przymierzałem podobne Givenchy w salonie optycznym i nie były złe. Jedyne co to musiałbym wziąć rozmiar 52/14 ze względu na to że mam dosyć wąską twarz.

 

Wg. mnie to bardzo oryginalne oprawy w morzu wayfarerów. Oczywiście na ulicach spotyka się masę ludzi którzy używają serii Aviator, ale tych przeciwsłonecznych, zaś korekcyjnych bardzo mało. Stąd moje zainteresowanie nimi

 

Jedyna postać która kojarzy mi się z takim typem oprawek (ale oczywiście ubiorem nie pasuje do koncepcji forum) to Radzimir Dębski:
http://cdn28.se.smcloud.net/t/photos/thumbnails/164255/radzimir_debski_580x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

Oczywiście ja uderzałbym w czerń ew. kolor gun metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam nadzieję, że to dobry temat.

 

Otóż, z racji nadchodzących urodzin, poprosiłem bliskich o zakup okularów przeciwsłonecznych. W oko wpadły mi Persole 649.

 

Porównanie cenowe między e-bay klik a optykiem, który jest wyłącznym dystrybutorem tej marki u mnie w okolicy, przedstawia się następująco:

Z polaryzacją: ebay: ok. 610 (z przesyłką), optyk 1060

Bez polaryzacji: ebay: 490 (z przesyłką), optyk 820.

 

Różnica w cenie jest kolosalna, a dodać należy, że dla polskiego dostawcy niektóre modele są ciężko dostępne, w związku z czym proces ich zamawiania może trwać długo (nie dostałem konkretnej informacji ile to trwa). Dodatkowo - nie ma możliwości sprowadzenia modelu do przymiarki - jako, że stacjonarnie nie mają żadnej pary 649, nie jestem w stanie określić, który rozmiar mi pasuje, a na zamawiane okulary wpłacana jest zaliczka.

 

W związku z powyższym, zwracam się z pytaniem, czy ktoś z Was zamawiał okulary od sprzedawcy wymienionego powyżej w linku?

Nie jestem na 100% pewien, ale wydaje mi się, że oferowane tam okulary są oryginalne (zresztą handel podróbkami jest kategorycznie zakazany), co powinna potwierdzać duża ilość komentarzy. Zresztą ten dystrybutor, jak i producent pochodzą z Włoch i możliwe, że przez mniejszą ilość pośredników zaangażowanych w dystrybucję, jak i prowadzenie e-sklepu ceny są tak stosunkowo niskie.

 

Jestem w lekkiej kropce, ale bardziej skłaniam się do zakupu via e-bay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się takie oprawy nie podobają. Ostatnio nabyłem oprawki Bugatti. Jestem bardzo zadowolony chociaż uważam, że ceny są nieco przesadzone. Na słońce wybrałem ciekawą firmę Black Fin. Podobają mi się ostatnio też kształty jakie nosi np. Schuman- ktoś w tym topicu wklejał jedno ze zdjęć-, ale nie jestem przekonany w ogóle do ostatnio tak modnych opraw.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.