Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Aby być przygotowanym na różne okazje i stroje, mam na wyposażeniu następujące okulary optyczne nieprzeciwsłoneczne:

[*:fvk6h0ay] * okulary w małych oprawkach drucianych - są na tyle neutralne, że pasują do wszystkiego, no i nie rzucają się w oczy

[*:fvk6h0ay] * szkła kontaktowe - przydatne wtedy, gdy w ogóle żadne okulary nie pasują

[*:fvk6h0ay] * grube prostokątne czarne oprawy "kujońskie"

[*:fvk6h0ay] * częściowo okrągłe brązowe rogowe oprawy

Powyższa lista zapewnia niezbędne minimum pasujące do różnych okoliczności i strojów. Do tego dochodzi kilka par optycznych okularów przeciwsłonecznych.

Czasem się zastanawiam, czy nie lepiej zoperować wadę wzroku - koszt na jedno oko porównywalny do ceny designerskich okularów :D

Czy nie lepiej jest zrobic zdjecie, chociazby telefonem? Jesli komus spodobały by sie Twoje okulary, to mogłby zapytac sie gdzie zostały kupione.

Oto i zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio wpadło mi w oko coś takiego:

http://www.eyegoodies.com/Persol-714-pr-16550.html

O ile nie jestem do końca przekonany co do samych oprawek, to ten patent ze składaniem jest genialny i praktyczny. Spotkaliście się z czymś takim w okularach przeciwsłonecznych innych marek (w domyśle przystępniejszych cenowo, ale z w miarę dobrą optyką)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukamy okularów w niższych cenach, to polecam rozejrzeć się za oprawkami mniej znanych producentów po niesieciowych salonach optycznych. Sam szukając pasujących mi wayfarerów skusiłem się na okulary polskiej firmy Binokl - Ray-Bany są dla mnie zbyt masywne, poza tym mocno pochylone szkła mi przeszkadzały. Kosztowały mnie chyba około 100 zł, wzór jest ciekawy, a pod względem jakości nie mam im nic do zarzucenia. Postaram się wrzucić zdjęcia jak dorwę jakiś aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

http://www.hammacher.com/Product/78717?source=FROOGLE

Jest tylko kilka ale:

- jestem ciekaw optyki, którą otrzymujemy za taką cenę

- niedostępna

- brak info o producencie, a sklep jest typu "mydło i powidło"

Oprócz tego prezentują się całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie była odradzana? :o Wiesz, ja mam takie starsze Carrery, już chyba z 5 lat mają, właśnie z polaryzacją. Do samochodu sprawdzają się świetnie.

Wiesz, ja akurat sobie po prostu patrzyłem dzisiaj ceny w Polsce, nie w Vision Expresie, ale w jakimś mniejszym salonie. Ray Bany bez polaryzacji ponad 500zł, z polaryzacją ponad 700zł. Także cena z kosmosu. Trzeba się chyba właśnie za granicą rozglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny faktycznie wysokie, ale taniej trudno znaleźć. Spróbuj w Fielmannie, w zeszłym roku kiedy szukałem swoich okularów, RB były tam zawsze w cenie ok. 330 zł. Niestety w bardzo ograniczonej ofercie - zwykle 2-3 pary.

Ja swoje wayfarery kupiłem w jednym z salonów na Chmielnej (celowo nie podaje nazwy, bo nie wiem czy taka forma reklamy jest dopuszczalna na forum). Jeśli zdecydujesz się na zakupy przez internet, a będziesz w pobliżu Warszawy polecam ich odwiedzić w celu przymiarki. Mają na stanie chyba wszystkie możliwe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Persole sa moim zdaniem bardzo ciekawe, ten skladany patent przypadl mi do gustu, ale ceny sa (jak dla mnie) kompletnie kosmiczne.

Co do RayBan'ow, czy ten maly bialy napis na prawym szkle (gorny rog) jest na stale czy to tylko naklejka? Jest juz jedno logo na lewym boku, nie widze zbytnio potrzeby 'przypominania' uzytkownikowi kto jest producentem.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.