Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Panowie,

wydaje mi sie, ze w koncu zmniejszam liste Persol'i, ktore najlepiej pasuja do mojej twarzy, w zwiazku z czym przymierzam sie do zakupu. Przed redukcja zawartosci portfela, chcialem sie spytac uzytkownikow tej marki jak wyglada temat trzymania sie okularow na nosie przy normalnym uzytkowaniu? czytalem watek na Ask Andy, w ktorym kilku forumowiczow opisywalo srednie trzymanie sie okularow na twarzy, przypadlosc ponoc wywolana gietkimi elementami bocznymi. Sam mierzac zauwazylem, ze faktycznie niektore modele maja tendencje do zjezdzania z nosa dosc szybko, ale myslalem, ze w takich wypadkach mozna poprostu zamowic wezsza oprawke. Ktos tutaj moze to potwierdzic?

Link do AA:

http://www.askandyaboutclothes.com/foru ... uggestions

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

wydaje mi sie, ze w koncu zmniejszam liste Persol'i, ktore najlepiej pasuja do mojej twarzy, w zwiazku z czym przymierzam sie do zakupu. Przed redukcja zawartosci portfela, chcialem sie spytac uzytkownikow tej marki jak wyglada temat trzymania sie okularow na nosie przy normalnym uzytkowaniu? czytalem watek na Ask Andy, w ktorym kilku forumowiczow opisywalo srednie trzymanie sie okularow na twarzy, przypadlosc ponoc wywolana gietkimi elementami bocznymi. Sam mierzac zauwazylem, ze faktycznie niektore modele maja tendencje do zjezdzania z nosa dosc szybko, ale myslalem, ze w takich wypadkach mozna poprostu zamowic wezsza oprawke. Ktos tutaj moze to potwierdzic?

dsc.

Jeśli się nie mylę, to Persol stosuje dwie szerokości mostka: 16 i 18 mm. Jeśli nos jest wąski, to należałoby wybrać ten węższy mostek.

To samo dotyczy zauszników. Stosowane są te z fleksami (zawiasy otwierane powyżej 90 stopni) i bez fleksów. Te drugie na pewno lepiej utrzymują oprawki, ale z własnego doświadczenia wiem, że przy długim noszeniu (ja noszę okulary 12-14 godz na dobę) są one bardzo męczące, zauszniki wbijają się w skórę. Te z fleksami są dużo bardziej komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze dobranych do wielkości głowy okularach fleksy są zupełnie niepotrzebne. Jeśli okulary wymagają wychylenia 'powyżej 90 stopni' przy normalnym założeniu, to nie są dobrze dobrane...

(uprzedzając, także noszę okulary od przebudzenia niemal do zaśnięcia, oraz mam szeroką czaszkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Jestem nowy na forum, a to mój drugi temat, ale czas mnie nagli, ponieważ jutro (a właściwie to już dzisiaj) wybieram się do okulisty. Prawdopodobnie po wizycie u okulisty pójdę kupić okulary, nie wiem czy to wszystko będzie tak szybko. Wzrok mi siada - podejrzewam krótkowzroczność. I teraz zastanawiam się, jakie okulary wybrać? Z góry uprzedzam że nie interesują mnie takie wielkie oprawki podobne do tych co ma Wojewódzki (nie pasują do mnie).

Mam trochę duże czoło, włosy czeszę na bok, a mój styl ubierania się to: (pisałem w innym temacie)

- koszula (slim fit, zwykle jakaś prosta, ewentualnie delikatne paski, koszulę noszę na wierzchu a jak jest ciepło to podwijam rękawy, chociaż ostatnio planowałem żeby wkładać koszulę do spodni, tylko nie chcę wyglądać zbyt elegancko, bo trochę niekomfortowo się czuję będąc wyzywany od pedałów, ogólnie niby włożenie koszuli do spodni to nic takiego, ale ja mimo wszystko mam opory przed tym, bo boje się linczu społecznego)

- spodnie chinosy (nie noszę niczego obcisłego, po prostu jest dobry fit, preferuję bawełniane, zwykłe w kolorze szarym lub kremowym, generalnie wolę jasne spodnie, zwłaszcza latem)

- buty "brogue" , mam takie jak na zdjeciach : http://img571.imageshack.us/img571/4295/dsc06825j.jpg http://img268.imageshack.us/img268/3440/dsc06684h.jpg , kosztowały mnie one 150 zł, najlepszej jakości nie sa, ale mi się bardzo podobają

- zegarek z brązowym paskiem podobny do tego http://allegro.pl/klasyczna-adriatica-a ... 67270.html (ja swoj kupiłem za 150 zł, ale podobny jest, nie chce mi sie szukac )

- portfel też mam brązowy

Widziałem w internecie kiedyś artykuły o dobieraniu do swojego kształtu głowy oprawek ale nie mogę znaleźć. Mam nadzieję że mi w optyku ktoś pomoże dobrać oprawki, ale mimo wszystko trochę odczuwam niepokój przed takim zakupem i chciałbym zbadać otoczenie przed wyjściem na głębokie wody, że tak powiem. W każdym razie proszę o pomoc. Mój budżet jest dość niski, prawdę mówiąc nie wiem jaki, bo kupują mi to rodzice, ale znając sytuację raczej nie będą to okulary za więcej niż 500 zł, podejrzewam że coś koło 300-400, może nawet taniej, nie mam pojęcia. A tak nie zwracając uwagi na cenę to spodobały mi się:

http://www.okularnia.pl/okulary_korekcy ... dd1a239cdb

http://www.okularnia.pl/okulary_korekcy ... p503830066

Dodam że mam niebieskie oczy i trochę podkrążone oczy, więc nawet ciesze się że będę miał okulary, bo to trochę inaczej wizualnie będę wyglądał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu pisałem kiedyś o doborze kszałtu oprawek w zależności od kształtu twarzy:

http://mr-vintage.blogspot.com/2011/06/ ... estie.html

Dotyczyło to okularów przeciwsłonecznych, ale przy korekcyjnych zasady są takie same.

Pamiętaj tylko, że to wyłącznie teoria. Nie bierz tych porad zbyt dosłownie. Trzeba mierzyć i na spokojnie przemyśleć. Proponuję udać się do jakiegoś dużego salonu z oprawkami, zmierzyć klikanaście modeli wykonując sobie zdjęcia - personel nie powinien być zdziwiony, to normalne. U mnie w Kielcach jest nawet salon, w którym obsługa ma aparat fotograficzny i mogą ci zdjęcia przesłać na maila.

Jeśli planujesz zakup markowych oprawek, to polecam zmierzyć w salonie optycznym a zakupu dokonać w internecie (m.in. Allegro).

Zrób również rozeznanie w sprawie kosztu soczewek, bo różnice w cenach bywają ogromne. Ja u siebie ostatnio wprawiałem szkła firmy Seiko (produkowane w Niemczech, świetna jakość), które w sieciówce wycenili mi na 620 zł (za parę), u dobrego lokalnego optyka "prywaciarza" na 480 zł, ale znalazłem także maly zakład optyczny, które te same soczewki sprowadził mi za 290 zł.

Podobnie było z oprawkami. Upatrzone Persole w sieciówce kosztowały 600 zł, w sklepach internetowych 480 zł, a na Allegro kupiłem za 170 zł.

Łącznie z robocizną zapłaciłem za całość 500 zł, a w sieciówce zapłaciłbym ok. 1200 zł.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary do stylu ubierania? No nie... :) Konkretne okulary do twarzy, a przede wszystkim do oczu,a dopiero potem do stylu. Nikt odpowiedzialny z forum nie może Ci doradzić bez fotek. W konkretnych modelach jeden szczegół, niuans, oprawka przesunięta o jeden milimetr, czasami potrafi zepsuć całość. A ponieważ zdjęcie potrafi zniekształcić obraz całości, to ew. rady z forum traktuj dość luźno. Oprawki, to zbyt poważna sprawa, żeby głos decydujący miała osoba, która nie widziała Cię na żywo. Moje rady:

1. z oprawkami nie idz na kompromis, kup te, w której po prostu czujesz się bardzo dobrze (wygląd i komfort) - nie myl z "najlepiej z dotychczas mierzonych".

2. Dla mnie ważne jest, żeby okulary nie zasłaniały oczu, jeżeli inaczej nie można, to niech zasłaniają brwi (choć, jak brwi są ładne, to też powinny być widoczne), ale okulary nie mogą górną linią oprawek zachodzić na oczy. To niestety często się zdarza i taka twarz prezentuje się fatalnie, szczególnie na zdjęciach.

3. Jeśli masz dużą wadę, zainwestuj w jak najcieńsze szkła. Droga sprawa, ale bardzo ważna.

4. Zsuwanie oprawek z nosa potrafi zepsuć radość z najładniejszych.

5. Jeśli to możliwe, kup porządne oprawki, bez widocznego loga (dość trudne zadanie).

6. Jeśli nie pasują Tobie oprawki a la Wojewódzki, to zastanów się nad takimi, w których w dolnej części oprawki jest żyłka. Uważam, że takie oprawki dodają klasy, ale to kwestia gustu oczywiście.

7. Dość praktyczne jest, jeśli zauszniki mogą się wyginać na zewnątrz.

8. Antyrefleksy koniecznie.

9. Nie korzystaj z niesprawdzonego osiedlowego salonu.

10. Zrób zdjęcie twarzy (a najlepiej kilku sek. film) w tych oprawkach,w których się sobie podobasz i wybierz najlepszą kierując się także tym, jak wylądasz na foto. Wtedy nabiera się dystansu.

11. Jeśli są to Twoje pierwsze oprawki i nie planujesz po tygodniu kupić następnych, nie szalej z wzorami. Żadnych agresywnych kolorów, wzorów na zausznikach. Dwóch kolorów (oprawki, zauszniki), inny kolor od wewnątrz. Najbezpieczniejsze i eleganckie okulary, to takie, ktore uzupełniają strój, nie dominują na twarzy. No chyba, że uważasz siebie za najbrzydszego mężczyznę w mieście. Wtedy okulary mogą odwracać uwagę od ew. wad. W innym wypadku stworzysz wrażenie na ulicy, że "idą okulary, o i jakiś człowiek za nimi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zsuwanie się okularów z nosa faktycznie je dyskwalifikuje. To szczególnie ważne jeżeli uprawiasz jakiś sport. Okulary, do których linki wstawiłeś, zaczęłyby się zsuwać po spoceniu się, a to przez to, że nie mają nosków, jak np. te http://www.okularnia.pl/okulary_korekcy ... p342706084 Wiem, bo mam podobne i gdy biegam albo jeżdżę na rowerze, muszę je zmienić na starą parę.

Jeżeli prowadzisz lub masz zamiar prowadzić samochód, szkła muszą być plastikowe (kwestia bezpieczeństwa w wypadku wybuchu poduszki powietrznej), ale o tym powinien cię uprzedzić okulista lub optyk.

Pamiętaj, że okulary to nie koszula czy spodnie - nie możesz ich po prostu nie wyjmować z szafy, jeśli zakup okaże się nietrafiony. Poświęć trochę czasu na ich wybranie, żebyś miał pewność, że do ciebie pasują. 500 zł to spory limit na okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze bym dodał uważaj z jakiego materiału są wykonane oprawki od wewnątrz. Kupiłem w Vision Express brązowe, metalowe oprawki. Farba od strony wewnętrznej na styku ze skórą w ciągu dwóch miesięcy się dosłownie rozpłynęła (starła aż do gołego metalu), fundując mi przy okazji uczulenie. Gwarancji mi oczywiście nie uznali.

Miałem co prawda wykupioną dodatkową, rozszerzoną gwarancję, ale skorzystanie z niej wiązałoby się z większymi kosztami niż zakup nowych okularów. Oprawki były kupione po promocyjnej cenie i ta promocyjna cena służy jako baza dla gwarancji - zwraca się większą część kosztów zakupu nowych, ale tylko do tej kwoty, resztę należy dopłacić. I wszystko byłoby fajnie,ale nie doczytałem pewnego małego kruczku w umowie - przy określaniu ceny nowych zastępczych oprawek bierze się już pod uwagę cenę niepromocyjną, nawet jeżeli aktualnie są one przecenione. Tym samym zakup nowych okularów okazuje się być bardziej opłacalny od skorzystania z "cudownej" gwarancji. Nie muszę chyba mówić, że odkąd zrobili mnie tak w jajo już więcej u nich niczego nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było z oprawkami. Upatrzone Persole w sieciówce kosztowały 600 zł, w sklepach internetowych 480 zł, a na Allegro kupiłem za 170 zł.

Łącznie z robocizną zapłaciłem za całość 500 zł, a w sieciówce zapłaciłbym ok. 1200 zł.

Potwierdzam, sieciówki są przerażająco drogie. U mojego lokalnego optyka w Ursusie wszystko kosztuje 30-40 % taniej niż np. w Vison Express, a jakoś wykonania jest wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować okularów od razu po wizycie. Lepiej poczekaj z doświadczenia wiem że kupione takie do których jesteś nie do końca przekonany będą Cię tylko coraz bardziej denerwowały z dnia na dzień. Raczej się nie przyzwyczaisz i nie polubisz nagle.

Pamiętaj że będziesz nosił je praktycznie non stop i przy wszystkich okazjach (do póki nie kupisz drugiej pary - pewnie za jakiś czas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samym opisie ("mam niebieskie oczy...") nikt nie doradzi w jakich okularach będzie się dobrze wyglądało. Jeśli masz dobry gust - wybierzesz odpowiednie, jeśli nie - to i tak niewiele można na to poradzić. Jak by nie było, skoro to pierwsza wizyta to pewnie jeszcze się widzisz całkiem dobrze w lustrze w samych oprawkach w sklepie ;)

(później będzie coraz gorzej z doborem oprawek bez wprawionych szkieł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie ma ktos jakis pomysl na pokrowiec na okulary przeciwsloneczne? szukam czegos recznie robionego (albo przynajmniej z dobrej jakosciowo skory, moze byc szyte maszynowo) w takim formacie:

http://www.permanentstyle.co.uk/2012/04 ... -case.html

zwykla brazowa skora licowa. Pokrowiec Persol'a dolaczany do okularow jest dosc debilnie ogromny i raczej malo poreczny, wiec szukam czegos w wersji slim.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.