Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym w ray banach z plastikowymi oprawkami są jeszcze po bokach metalowe znaczki.

Sa napewno metalowe czy plastikowe? Rayban jedzie po bandzie jesli chodzi o ilosc znaczkow na okularach, dwa po bokach i jeszcze na szkle? rozumiem, zeby to na szkle bylo bardzo delikatne jak np. w Persolach, ale tak nie jest.

ale nie po to kupuję okulary za kilkaset złotych, żeby potem je rysować monetą.

Zgaduje, ze czesc osob kupuje, bo podoba im sie design (tak mozna znalezc odpowiedniki innych firm, ale RB jest dosc tani), logo moze psuc im (olac publike) odbior calosc, szczegolnie jesli lubi sie rzeczy proste.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ray Bany to po prostu cholernie fajne okulary (dostępne także w wersji z polaryzacją, która np. dla mnie jest warunkiem sine qua non), które zostały wielu ludziom obrzydzone w ostatnich latach przez hipsterów, którzy modelem Wayfarer zdobią swoje wątpliwej urody oblicza. A logo Ray Ban - to właśnie białe na ciemnych szkłach - to jedno z najbardziej dokuczliwych oznaczeń. Pewnie dlatego ludzie mogą chcieć pozbyć się tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy uwazaja, ze bez znaczka jest po prostu ładniej, a whisky podaja w karafkach, a nie butelkach z takich samych powodów.

Wrócmy do tematu okularów.

+1. Ba, okulary mogą nie mieć _żadnego_ znaczka. Standardem w dobrych oprawach okularowych jest oznaczenie _wewnątrz_ zausznika, a moje ulubione rodenstocki miały logo jedynie...

...na noskach. Tak, od wewnątrz, niewidoczne nigdy, chyba że ktoś bywa w okolicach mojej umywalki lub szafki nocnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

No właśnie czy nie jest ich za dużo wszędzie? Od jakiegoś czasu zacząłem mieć problemy ze skupieniem wzroku na jednym punkcie. Do tego doszły bóle głowy i takie jakby "zamglenia" obrazu. Bagatelizowałem objawy do momentu przeczytania artykułu astygmatyzm leczenie i wykonania testu. Teraz muszę zainwestować w okulary lub soczewki. Co radzicie wybrać? Ja preferuję raczej styl taki powiedziałbym elegancki powiązany z wygodą. I chyba wolałbym jednak okulary. Tylko jakie wybrać? Fajnie żeby pasowały mi do klubowych wyjść i do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Vintage popełnił kiedyś na swoim blogu artykuł o dopasowywaniu oprawek okularów - co prawda przeciwsłonecznych, ale spora część uwag powinna stosować się odpowiednio do zwykłych.

http://mr-vintage.blogspot.com/2011/06/ ... estie.html

A tu masz forumowy temat z oprawkami:

viewtopic.php?f=7&t=701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem okulary, teraz przerzuciłem się na soczewki kontaktowe. Mam zespół suchego oka i czasem w szkłach jest nie najlepiej ale przynajmniej nie muszę uważać na to co mam na nosie.

Kujonkami nazywasz typ oprawek znanych z modelu Wayfarer od Ray Ban zapewne. Model jest specyficzny, jedni wyglądają inteligentniej drudzy zaś całkiem na odwrót. Już nie wspominam o młodych dziewczynach z okularami na pół twarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kujonkami nazywasz typ oprawek znanych z modelu Wayfarer od Ray Ban zapewne. Model jest specyficzny, jedni wyglądają inteligentniej drudzy zaś całkiem na odwrót.

Hehe, mój ojciec kupił sobie ostatnio okulary i po przymierzeniu doszedłem do wniosku, że lepiej wyglądam w drucianych binoklach, które kiedyś sobie zmajstrowałem. :D Co prawda nie mają one soczewek, ale na razie nie mam problemów ze wzrokiem. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkam kiedy będę miał coś ciekawego do zaprezentowania w CMDNS. ;)

Najlepszy fragment robienia tych okularków to był ten, w którym zdrapywałem nożem warstwę izolacyjną z drutu miedzianego. Później miałem palce zielone od patyny. :D

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie okulary macie na myśli?

niektórzy mylnie mianem kujonek określają okulary typu ray ban wayfarer a nawet

clubmaster prawdziwe kujonki mają zawsze zaokrągloną kwadratową (podobna szerokość

i wysokość) pełną grubą ramkę i średnio grube zauszniki i nie wyglądają tak jak

"to okropne coś" co noszą hipstarzy

Dołączona grafika

osobiście sam noszę oprawki tom ford 5147 o wiele mniej zaokrąglone mi takie

pasują innym nie, to nie jest kwestia mody tylko kształtu twarzy i fryzury

Dołączona grafika

a tutaj świetny model 5050 najbardziej typowe kujnki

Dołączona grafika

okularów bardzo podobnych ale płaskich prostokątnych nie zaokrąglonych nie mieścił bym w tej kategori

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

up.

Sam nosze Persol 714SM.

Zamowilem kolejne, czekam na Persol 3009S w kolorze Havana.

IMHO, poza czarnym kolorem, Persol ma najpiekniejsze okulary w kolorze Havana.

Okulary Persol bardzo wygodne dzieki Meflecto.

Wczesniej bylo zdjecie Deppa - nosi okulary marki Moscot, w Polsce chyba nedostepne (((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.