Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam troszkę inne pytanie w temacie oprawek. Od około 2 lat używam tego modelu - http://www.optykaworld.pl/designer-eyeglasses/Versace/Versace-VE3151-879-118597.html i od jakiegoś czasu na oprawkach widoczny jest szaro - biały "nalot". Wizualnie przypomina zacieki z soli na butach. W poprzednich okularach innej marki również tak się stało, ale nie było to aż tak widoczne. Zastanawiam się, czy ktoś też ma podobny problem? Wiem, że człowiek się poci, że używam okularów na słońcu i w deszczu, ale jednak 2 lata to nie jest aż tak długo. I czy wobec tego ktoś ma pomysł jak przywrócić plastikowi dawny kolor? Najprostsze rozwiązanie znam- kupić nowe okulary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerować :) najlepiej z pomocą Dremela albo zwykłej wiertarki z filcową końcówką polerską. Pomaga również... natarcie odrobiną oleju silikonowego. Jeśli wyblakło natomiast całe tworzywo to można spróbować dość inwazyjnej ale skutecznej metody czyli silnego barwnika: http://store.ritstudio.com/pantone-seasonal-colors/

 

Rit Dye radzi sobie z penetracją większości tworzyw.

 

//Widzę, że Michał mnie uprzedził :)

 

frez-filcowy-i-nails-21_19079.jpg

Edytowane przez Bażant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi :) spróbuje sposobu z pilnikiem, bo niestety nie mam odpowiedniego urządzenia o jakim wspomina Bażant. Natomiast zastanawiam się, czy to faktycznie dobry pomysł, bo plastik oprawek jest gładki tak jak był, ten "nalot" nie jest wyczuwalny w dotyku, a jedynie bardzo widoczny. Także czy pilnikiem nie porysuję tylko ostatecznie oprawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej inwazyjną, a moim zdaniem równie skuteczną (lub nieskuteczną) metodą będą opisywane wielokrotnie na forum ściereczki Cape Cod.

Jeśli osad/zaciek jest ścieralny to chusteczki go usuną, a jeśli nie, to przynajmniej nie zmatowią powierzchni.

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/2109-cape-cod®-–-produkty-do-polerowania-biżuterii-zegarków-i-nie-tylko…/

 

...Dziwię się, że kolega Bażant o nich nie wspomniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem o ściereczkach Cape Cod i wydają mi się dobrym pomysłem, pytanie tylko czy przypadkiem nie zniszczą szkieł w okularach? Czy trzeba by je wymontować na czas polerowania? Jeśli kolega Bażant mógłby się wypowiedzieć co do tej kwestii byłbym bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniał, bo póki co nie są dostępne :) Poza tym nie polecę ich bo istnieje ryzyko zmatowienia plastiku. Niestety, jedynie na metalu i szkle mineralnym nie pozostawiają żadnych śladów - natomiast na skórze (tak, testowałem...) i niektórych tworzywach pojawia się matowy nalot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Poluję na oprawki korekcyjne Persol lub Oliver Peoples, jednak w Katowicach wybór w tym zakresie jest mocno ograniczony, lub prawie żaden (kilka modeli Persol w Studio Optyczne 44 i nie więcej Persol i O.P. w Bryloowni). W związku z tym, jakie są salony optyczne w Krakowie, które posiadają te marki i wybór mają większy wybór oprawek tych marek?

 

Inaczej czeka mnie chyba wycieczka do Warszawy na Nowy Świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie największy wybór podanych marek jest w Optyk Kowalczyk na ul. Zwierzynieckiej (centrum miasta). Gdzie indziej nie warto szukać, bo jeśli już są, to tylko po kilka par. Będąc w Krakowie polecam zajrzeć do jeszcze dwóch miejsc położonych bardzo blisko siebie- sklepu Oko design na Krowoderskiej i Binokle na Długiej. W obu sprzedawane są oprawki praktycznie tylko "niszowych" firm, typu Moscot, Massada, Tavat i można wybrać naprawdę coś fajnego i oryginalnego. Żeby nie brzmiało to za pięknie - ceny takich oprawek nie odbiegają od Persoli, Oliver Peoples, Armaniego, D&G itp itd

 

Swoją drogą nigdy nie napisałem o efektach mojego polerowania, o które dopytywałem kilka postów wyżej ;) Niestety nie udało mi się nic osiągnąć i będąc szczerym, wydaje mi się że jest niemożliwym przywrócić okulary do poprzedniego stanu. Także wybrałem jedyne możliwe rozwiązanie - kupiłem nowe oprawki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przeszedłem Kraków jak długi i szeroki - wychodzi na to, że nie będzie mi dane posiadanie Persoli. Oliver Peoples prędzej, ale niestety u Optyka Kowalczyka były 3-4 modele oprawek do okularów korekcyjnych tej marki.

 

Wracając do Persoli, praktycznie każdy model jaki mierzyłem, nawet te najszersze, wyginały się na mojej głowie identycznie tak, jak te ze zdjęcia z bloga Faces by The Sartorialist:

 

Palais%20de%20Tokyo%2C%20Paris.jpg

 

http://www.facesbythesartorialist.com/content/palais-de-tokyo

 

 

Czy to normalne, czy takie oprawki należy uznać jednak za zbyt małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Kraków jak długi i szeroki - wychodzi na to, że nie będzie mi dane posiadanie Persoli. Oliver Peoples prędzej, ale niestety u Optyka Kowalczyka były 3-4 modele oprawek do okularów korekcyjnych tej marki.

 

Wracając do Persoli, praktycznie każdy model jaki mierzyłem, nawet te najszersze, wyginały się na mojej głowie identycznie tak, jak te ze zdjęcia z bloga Faces by The Sartorialist:

 

Palais%20de%20Tokyo%2C%20Paris.jpg

 

http://www.facesbythesartorialist.com/content/palais-de-tokyo

 

 

Czy to normalne, czy takie oprawki należy uznać jednak za zbyt małe?

 

To tak jak z przyszwą w oxfordach. Jedni uważają, że bezwzględnie powinna się schodzić w taki sposób, by nie tworzyło się V, a inni nie widzą w tym nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Floriańskiej to Voight Optyk, faktycznie ma korekcyjne Persole, ale praktycznie zawsze dominują w nim najbardziej zachowawcze modele w kolorze czarnym. Co do rozchodzenia to ja osobiście uważam, że wszystko zależy od jego stopnia, ale w większości wypadków dyskwalifikuje oprawki. Wydaje mi się, że to naprawdę widać i robi bardzo złe wrażenie, choć oczywiście wszystko zależy od konkretnego przypadku. Niestety mam ten sam problem z Persolami - praktycznie wszystkie modele są zbyt wąskie. Wystarczy spojrzeć na rozmiary podane na stronie internetowej, żeby samemu się przekonać jakie dominują. A dla pocieszenia- Persole stają się bardzo modne i popularne, możliwe że za jakiś czas osiągną status Ray Banow, także może warto poszukać czegoś bardziej niszowego ;)

 

Tak teoretycznie, to pochylając głowę do przodu powinniśmy widzieć, że nauszniki tworzą z przednią częścią oprawek kąt prosty.

Edytowane przez olin
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie rozumiem jak to możliwe, by oprawki szanowanego bądź co bądź producenta wyginały się w ten sposób. Pomijam to, że większość modeli jest w rozmiarach pasujących chyba tylko dzieciom. Jeśli chodzi o wyginanie mam ten sam problem, tylko przy oprawkach Persola. Nawet na powyższym zdjęciu widać, że front jest dobrany odpowiednio. Może tak ma być, a my się nie znamy?   ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.