Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Janusz Kruszewski - Pracownia Krawiecka


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczułem, że był lekko przerażony jak wszedłem do zakładu. Spodziewał się kolejnego zamówienia, a ja go zaskoczyłem próbnikiem ;)

Edit: A i powiedział że jest w zawodzie od 15 roku życia, więc 55 lat szyje. Uff

To akurat oczywiste. 70 lat. 2011-70=1941. Wówczas podstawówka była 7-klasowa. 1941+7+7=1955. Nie będę mu patrzył w świadectwa, ale wychodzi, że do terminu trafił ok. 1955 roku. Przecież krawiectwo to nie adwokatura. Tam się wcześnie zaczyna "karierę".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Można prosić o szczegóły? Bo ja w zeszłym tygodniu zamówiłem spodnie i cena była taka, jak przed urlopem krawca (to moje pierwsze zamówienie u JK, więc nie mogłem liczyć na żadne szczególne względy)

Spodnie 300, marynarka 1400.

ja usłyszałem 200 za spodnie , mam nadzieję, że przy odbiorze nie zmieni się cena .. a odbiór w tym tygodniu ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję zainteresowanych, że pan Janusz za uszycie garnituru żąda już 2000 zł i narzeka, że musi odsyłać ludzi z kwitkiem, bo nie jest w stanie wszystkich obsłużyć. Siła forum bespoke działa. Za wytaliowanie marynarki (+ skrócenie o 1cm jednego rękawa) i zwężenie spodni po całości wystawił rachunek ("żeby za bardzo nie zdzierać ze studenta") w wysokości 300 zł, po negocjacjach - 280 zł. Pan Janusz przestał być krawcem tanim ;). Efektami poprawek krawieckich podzielę się, gdy odbiorę garnitur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zwężenia rękawów odmówił twierdząc, że to niewykonalne. Być może czas go gonił.

Mają może panowie jakieś propozycje innych krawców, którzy wykonują poprawki krawieckie w rozsądnej cenie? Muszę zwęzić po całości spodnie w innym garniturze. Propozycje tutaj lub na PW chętnie przyjmę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zwężenia rękawów odmówił twierdząc, że to niewykonalne. Być może czas go gonił.

Mają może panowie jakieś propozycje innych krawców, którzy wykonują poprawki krawieckie w rozsądnej cenie? Muszę zwęzić po całości spodnie w innym garniturze. Propozycje tutaj lub na PW chętnie przyjmę :).

Na pradze parę razy mijałem zakład krawiecki, ale nigdy tam nie wstąpiłem:

Piecyk Walenty

Usługi krawieckie

Ul. Grochowska 91

04-172 Warszawa

Tel. 502 352 972

Krawiectwo damskie i męskie

Więcej znajdziesz tutaj:http://www.cechkrawcow.waw.pl/index.php?go=6. Ten powyżej też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zwężenia rękawów odmówił twierdząc, że to niewykonalne. Być może czas go gonił.

Mają może panowie jakieś propozycje innych krawców, którzy wykonują poprawki krawieckie w rozsądnej cenie? Muszę zwęzić po całości spodnie w innym garniturze. Propozycje tutaj lub na PW chętnie przyjmę :).

Na pradze parę razy mijałem zakład krawiecki, ale nigdy tam nie wstąpiłem:

Piecyk Walenty

Usługi krawieckie

Ul. Grochowska 91

04-172 Warszawa

Tel. 502 352 972

Krawiectwo damskie i męskie

Więcej znajdziesz tutaj:http://www.cechkrawcow.waw.pl/index.php?go=6. Ten powyżej też jest.

Chyba nie ten wątek? :roll:

Pytał to odpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w razie przygotowań do zamówienia u danego rzemieślnika, lub prezentacji finału zamówienia, proszę o zakładanie osobnych wątków w dziale Bespoke i ew. zostawienie linka w temacie danego rzemieślnika w przewodniku.

Unikniemy bałaganu i damy szansę zauważenia wszystkim, że któryś z nas ptzygotowuje się do kolejnego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Panowie, w razie przygotowań do zamówienia u danego rzemieślnika, lub prezentacji finału zamówienia, proszę o zakładanie osobnych wątków w dziale Bespoke i ew. zostawienie linka w temacie danego rzemieślnika w przewodniku.

Unikniemy bałaganu i damy szansę zauważenia wszystkim, że któryś z nas ptzygotowuje się do kolejnego zamówienia.

Zgodnie z sugestią:

viewtopic.php?f=10&t=1893&p=59442&hilit=kruszewski#p59442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie jest to prezentacja całego zamówienia, bo szczerze mówiąc nie mam czasu i chęci męczyć się ze zrobieniem dobrej jakości zdjęcia (dla mnie to dobre parę godzin zabawy), więc nie umieszczałem tego w dziale Bespoke jako opis konkretnego zamówienia.

Dlatego prezentacja tylko wykończenia marynarki na lato z pół-podszewką z Fresco II od Minnisa:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co do materiału to polecam. Zaki znalazł jeszcze delikatniejszy materiał od Huddersfield'a, ale po paru wyjściach we Fresco II mam następujące spostrzeżenia:

- materiał trochę mniej szorstki niż len

- nie gniecie się prawie zupełnie i zachowuje formę, więc nadaje się nawet na spodnie

- jest przewiewny (zdjęcie załączone powyżej)

- nie jest tak niemiły w dotyku jak len, chociaż do 150s z kaszmirem to mu brakuje trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prezentacja całego zamówienia, bo szczerze mówiąc nie mam czasu i chęci męczyć się ze zrobieniem dobrej jakości zdjęcia (dla mnie to dobre parę godzin zabawy), więc nie umieszczałem tego w dziale Bespoke jako opis konkretnego zamówienia.

Dlatego prezentacja tylko wykończenia marynarki na lato z pół-podszewką z Fresco II od Minnisa:

Co do materiału to polecam. Zaki znalazł jeszcze delikatniejszy materiał od Huddersfield'a, ale po paru wyjściach we Fresco II mam następujące spostrzeżenia:

- materiał trochę mniej szorstki niż len

- nie gniecie się prawie zupełnie i zachowuje formę, więc nadaje się nawet na spodnie

- jest przewiewny (zdjęcie załączone powyżej)

- nie jest tak niemiły w dotyku jak len, chociaż do 150s z kaszmirem to mu brakuje trochę ;)

Wygląda obiecująco. Na ile odczuwasz przewiewność (gdy np. wieje lekki wiatr) w porównaniu z typowym worsted? Czy różnica rzeczywiście jest bardzo duża? I ile waży ten materiał?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.