Skocz do zawartości

Humor


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, xkoziol napisał:

Nie wiem coś oglądał, ale ad sense łapie strony na podstawie historii ostatnio oglądanych stron ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Raczej ich średnia krajowa jeśli chodzi o znajomość historii i geografii ;)

..ale sprawuje urząd wspierany przez armię doradców. Jakim trzeba być ignorantem, żeby nie zdawać sobie sprawy, że czasem wypada poudawać, że się nim nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rudolf napisał:

@Whitesnake
Nie, to nie jest prawda. Robiła mniej - więcej taki wyraz twarzy, kiedy dziennikarz pytał o broń jądrową w bazie w Incirlik. Natomiast nie słyszałem nic o żadnym "prezydencie Mozarella".

Pocieszające... 

W takim razie do kasacji. Dzięki za obnażenie fake-newsa. Kiedy autorytet władzy jest w ruinie, nawet taki hardcore staje się prawdopodobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Whitesnake napisał:

Czy ktoś potrafi stwierdzić, czy to może być prawda? Ten gość to jakiś kosmita..

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7581913/Social-media-lights-Italian-translators-reaction-Donald-Trump.html?fbclid=IwAR1A6MZiUzO9I16ALL6pat3Zt8ZCjp4qHVMVsbAvEnt6FzqyK79_MaZ1t_o

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, blekit napisał:

@Whitesnake Jakkolwiek Daily Mail nie jest chyba najbardziej powazanym zrodlem informacji, to DT chyba faktycznie powolal sie na wspolna historie siegajaca starozytnego Rzymu :D

Powołał się na wspólne dziedzictwo, a to jednak można różnie interpretować. Jako lokalny patriota z powstającego z kolan kraju, domagam się sprostowania, albo chociaż uzupełnienia, w innej kwestii: 😂

"He was speaking of his love for Italian navigator Christopher Columbus and also went on to praise America's long relationship with Italy" 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rudolf napisał:

Technicznie rzecz biorąc, czy Kolumb przypadkiem nie urodził się w Genui?

Dzisiaj wszystko na to wskazuje, ale w czasach kiedy chodziłem do podstawówki strasznie upierano się, że jest inaczej.

istniała nawet teoria, że Krzysztof Kolumb był synem króla Polski Władysława III Warneńczyka, który miał przeżyć bitwę pod Warną i osiąść na portugalskiej Maderze. Nakręcono chyba nawet film, czy serial, o Kolumbie - Polaku, który odkrył Amerykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blekit napisał:

DT chyba faktycznie powolal sie na wspolna historie siegajaca starozytnego Rzymu

Na wspólne wartości, których historia sięga starożytnego Rzymu. 

44 minuty temu, Whitesnake napisał:

Dzisiaj wszystko na to wskazuje, ale w czasach kiedy chodziłem do podstawówki strasznie upierano się, że jest inaczej.

istniała nawet teoria, że Krzysztof Kolumb był synem króla Polski Władysława III Warneńczyka, który miał przeżyć bitwę pod Warną i osiąść na portugalskiej Maderze. Nakręcono chyba nawet film, czy serial, o Kolumbie - Polaku, który odkrył Amerykę.

To w czym tak właściwie problem?

Mam wrażenie, że ludzie wierzą w te wszystkie "fake news" o Trumpie, bo po prostu chcą. Za pół roku będzie powtórka z rozrywki, czyli znowu ktoś coś przekręci, a ludzie to łykną bo "przecież kiedyś nazwał prezydenta Włoch "mozarella"".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, blekit napisał:

Ok, ok - założę że "in his great and unmatched wisdom" faktycznie miał na myśli inspiracje jakie z starożytnego Rzymu czerpali Ojcowie Założyciele.

Przy całej mojej niechęci do Trumpa to obiektywnie trudno inaczej interpretować tę wypowiedź: "The United States and Italy are bound together by a shared cultural and political heritage dating back thousands of years to ancient Rome."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rudolf napisał:

To w czym tak właściwie problem?

Mam wrażenie, że ludzie wierzą w te wszystkie "fake news" o Trumpie, bo po prostu chcą. Za pół roku będzie powtórka z rozrywki, czyli znowu ktoś coś przekręci, a ludzie to łykną bo "przecież kiedyś nazwał prezydenta Włoch "mozarella"".

Przywołałem ten rysunek, bo jest śmieszny. Zrobiłem to w zakładce "humor" a nie w wątkach polityczno-gospodarczych, zaznaczając swoje niedowierzanie i poprosiłem o korektę. Kiedy okazał się fake-newsem, ze śmiesznego zrobił się przerażający.

Kiedyś historię pisali wygrani - było co interpretować, czytać z przymrużeniem oka, można było się nie zgadzać, jednoczyć się w buncie, itd.  Dzisiaj nikt nie czeka z pisaniem historii, tylko tworzy alternatywne wersje rzeczywistości za pomocą dezinformacji. Dezinformacji, która dzieli, ale pozwala uzyskiwać szybkie wyniki, na przykład wyborcze. Używa się tego narzędziowo i bez refleksji nad konsekwencjami wywołanymi przez podziały. Trump jest mi daleki i obojętny, nie wywołuje we mnie żadnych emocji. Staram się zachowywać obiektywizm, a w sprawach które są mi dalekie i obojętne, osiągam w tym zdumiewającą sprawność.

Lektura wyjaśniająca zdumioną minę tłumaczki kazała mi się zastanowić, kiedy nasz lokalny IPN rozpocznie walkę z "kłamstwem genuiskim" w sprawie Kolumba. Tak mi się skojarzyło, ale mało to czytelny żart i raczej śmieszny nie dla wszystkich. Choć zaznaczam, nie ma w nim złych intencji - śmieszy mnie zjawisko nadgorliwości, a nie zabarwienie polityczne.

Czy coś jeszcze wymaga wyjaśnienia z mojej strony?

 

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze locked this temat
  • mosze unlocked this temat

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.