Jump to content

Ulubione stylizacje i (ew.) nabytki - rubieże klasyki/elegancji


Misza
 Share

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje pytania brzmią:

- do oryginalnego CMDNS dajemy co? Zdjęcia wyłącznie full-suited? Proszę o dokładne sprecyzowanie

- może zmień nazwę tematu? Uważam, że aktualna jest jakby...mocno przestylizowana ;) np. "Wasze stylizacje i nowe nabytki - Edycja Casual"

No i do tego tematu bardzo dobrze nadawałoby się podforum "Casual/Styl codzienny", a nie Sala Klubowa. Styleforum wyszło to na dobre. Ale to nie ten temat...Trochę zamieszanie powstało, ale myślę, że rozdzielenie casualu i elegancji to dobre posunięcie, jedynie nie popieram aktualnej formy.

Link to comment
Share on other sites

To jest forum o klasycznej elegancji, a nie o modzie każdego rodzaju. Klasyczna elegancja może być też sportowa, vide zestaw tzw. skoordynowany (marynarka + spodnie). Na temat modowy znajdą Państwo pełno innych portali, na których można się wypowiadać.

Wrzucanie zdjęć zestawów w rodzaju - kurtka + t-shirt + dżinsy po prostu nie mieści się w tematyce forum. Gdy ktoś na nie zagląda i widzi tytuł "Forum o klasycznej, męskiej elegancji" to oczekuje czegoś innego. Albo zmieniamy nazwę forum, albo tworzymy taki oddzielny temat jak ten. Moim zdaniem bardzo dobrze, że ten temat wydzielono.

Link to comment
Share on other sites

Zadziwiony jestem bardzo ,a jeszcze mocniej pewnie sie zdziwie jak sie dowiem co to są rubieze klasyki/elegancji.

Heh ... zobaczcie za Wikipedią:

Rubież - przed XVI wiekiem również rąbanina: mord, rzeź - pas przygranicznej ziemi, kresy, granica, przygranicze. Zapożyczenie ze staroruskiego rubežь "nacięcie, znak wycięty na drzewie, miedza, granica", od prasłowiańskiego rǫbežь (samogłoska nosowa ǫ w językach ruskich, ale i w czeskim przeszła w u, polski kontynuant to ą). Polska, rodzima postać rąbież "kraj, koniec; granica" zachowana w gwarach. Nazwa pochodzi od wspólnej Słowianom tradycji, która polegała na zaznaczeniu granicy poprzez nacinanie drzew.[1]

W terminologii wojskowej rubież oznacza pas terenu o znaczeniu taktycznym, bądź strategicznym na którym odbywają się operacje wojenne. Najbardziej wysunięta do przodu rubież to front.

chyba musimy doprecyzować o co chodzi:

A. klasyczna rzeź - czyli stylizacje prowokujące do ludobójstwa, mordu (?);

B. klasyka pogranicza - czyli klasyczne mundury służb celnych (celnicy podlegają pod Ministerstwo Finansów w warszawie - o ile się nie mylę - stąd w jakiejś części są to jednak zestawy w mainstreamie);

C. nacięta elegancja - tzn. wszystkie zakupy klasycznych zestawów na które się nacięliśmy, czyli to czym normalnie nie pochwalilibyśmy się, ale ostatecznie nie boimy się krytyki forumowiczów;

D. forpoczty elegancji - czyli zestawy wyznaczające nowy front walki o klasyczną męską elegancję

możemy zagłosować w ankiecie lub rozwiązać problem metodą delficką w gronie Masters.

;)

Link to comment
Share on other sites

Wrzucanie zdjęć zestawów w rodzaju - kurtka + t-shirt + dżinsy po prostu nie mieści się w tematyce forum. Gdy ktoś na nie zagląda i widzi tytuł "Forum o klasycznej, męskiej elegancji" to oczekuje czegoś innego. Albo zmieniamy nazwę forum, albo tworzymy taki oddzielny temat jak ten. Moim zdaniem bardzo dobrze, że ten temat wydzielono.

Dobrze mówi! Polać mu!

Link to comment
Share on other sites

No i tak stałem się pierwszą ofiarą zaostrzonej polityki moderatora ;).

Zestaw działkowy, wsadzony do CMDNS w lipcu, usunięty za bardzo luźny związek z tematyką forum. :D Tylko nie wyciągajcie na podstawie tych zdjęć interpretacji, gdzie zaczyna się "klasyczna męska" i co można zamieszczać w CMDNS. Żeby nie być posądzonym o niejasne standardy, stwierdziłem, że mój zestaw z T-shirtem będzie bezpieczniejszy tutaj. ;)

post-2604-13658922666339_thumb.jpg

post-2604-1365892266659_thumb.jpg

post-2604-13658922666795_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

WTF!! Czy to jest Męska Klasyczna Elegancja??? Przepraszam czy ja trafiłem na dobre forum? To my tu pitu pitu jaka jest optymalna wysokość kozerki, czy brustasza do fraka jest odpowiednia, jakie są wzory brustaszy itp a tu widzę zdjęcia jakiegoś kolesia który ma na sobie jakieś śliwkowe coś i za długie spodnie....

Że tak powiem:

post-2204-13658922668312_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Look towarzyszącej mu pani jest bardzo przyjemny dla oka,

łagodnie powiedziane, śliczna jest po prostu, chciałbym mieć taką modelkę do rysowania :)

Co byś na niej rysował?

Klasyczna męska elegancja wymaga klasycznej damskiej elegancji na najwyższym poziomie - nawet jeżeli byłaby to elegancja z rubieży ....

p.s. - Moderatorze - rozumiem, że ten wpis jest zgodny z Regulaminem, pkt 4. ?

I rozumiem, że nie ma zastosowania pkt. 8 a) ?

Czy wątek też może dotyczyć "rubieży" damskich ??? Jest stylizacja (a wielu uzna ją obiektywnie za spełniającą warunek "ulubiona"), jest rubież ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.