Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko, że rozmiar mocno damski, nie tylko na dzisiejsze standardy.

Ten zegarek ma z tego co widziałem niewiele ponad 30mm średnicy. W zegarkach wieczorowych cieniutkich na lakierowanym pasku np. calatrava w złocie, taki rozmiar jest jeszcze akceptowalny, ale u Ciebie na ręku wygląda dosyć hmmm.. delikatnie.

.......

Czy rzeczywiście jest aż tak za mały? Jest w rozmiarze "średnim"; był też dostępny w rozmiarze "damskim" i "męskim", ale "męski" miał szerokość całej mojej ręki. Tworzyło to specyficzny kontrast z moją bardzo chudą wówczas sylwetką.

.......

IMO, nie wygląda wcale źle

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. W zeszłym roku sprzedawaliśmy klientowi model za 46k PLN. Ostatnio widziałem nowy na niemieckim ebayu za grubo poniżej połowy tej kwoty.

Oj, nie chciałbym być tym klientem - nie rozumiem dlaczego ML strzela sobie w kolano.

Ja mam dwa Pontosy, ale to zegarki średniej klasy... Więc się nie bulwersuję.

Ale jakbym był tym klientem to pisałbym do centrali ML, że czuję się oszukany itd i co zrobić, żeby zwrócić im zegarek...

...ciekawe czy by mnie olali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek to tzw. Pasówka czyli stary mechanizm w nowej kopercie. Innymi słowy firma Lange nigdy takiego zegarka nie wyprodukowała i żadna okazja to niestety nie jest.

Dokładnie. Pasówki to niezły lep na laików, w rzeczywistości nie mają one wartości - spróbuj sprzedać taką pasówkę do Antiquorum czy Christies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym wszyskich powitać, to mój pierwszy post na forum.

Przegladając temat kilka stron wstecz natknąłem się na intrygującego Rolexa wrzuconego przez gccg. Po chwili szukania udało mi się go znaleźć na ebayu. Cena zaskakująco niska. Jak myślicie, podróbka czy oryginał?

http://cgi.ebay.com/ROLEX-PRECISION-REF ... 244wt_1141

http://cgi.ebay.com/Gents-1960-70s-9ct- ... 812wt_1141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wstawiacie tutaj nieraz takie cudeńka, że aż głupio wrzucać zdjęcia swojego zegarka (zwłaszcza, że to kwarc). Tym niemniej, chciałbym zaprezentować niedawny zakup. Szukałem czegoś z prostą tarczą, spodobał mi się jej niestandardowy kolor. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, cyfrówka odmówiła posłuszeństwa i zostały zrobione komórką.

post-273-1365891996135_thumb.jpg

Jako, że jest to mój pierwszy zegarek ze skórzanym paskiem (wcześniej nosiłem zegarek na bransolecie), mam pytanie: czy takie załamania i przejaśnienia na skórze są konieczne czy jest to po prostu spowodowane marną jakością skóry? Zagięcia powstały w miejscu zapięcia paska.

post-273-13658919961933_thumb.jpg

Na wstępie chciałbym wszyskich powitać, to mój pierwszy post na forum.

Witaj na forum!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pasek jest marny i to w nim normalne. Nie jestem fanem atlantica, ale seacrest to ładny model.

Rogalski - z Twojego postu wnioskuję, że nie masz wiedzy na temat zegarków, więc nie wiem czumu piszesz o modelach vintage, których to rynek ma swoją specyfikę, że są zaskakująco niskie (już pomijam to, że jest to nieskończona licytacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pasek jest marny i to w nim normalne. Nie jestem fanem atlantica, ale seacrest to ładny model.

Dziękuję za pomoc, tak właśnie podejrzewałem, że pasek jest częścią zegarka, na której producent prawdopodobnie zaoszczędzi (ofc w tym pułapie cenowym). W bliżej nieokreślonej przyszłości pewnie zostanie wymieniony na jakąś porządniejszą skórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogalski - z Twojego postu wnioskuję, że nie masz wiedzy na temat zegarków, więc nie wiem czumu piszesz o modelach vintage, których to rynek ma swoją specyfikę, że są zaskakująco niskie (już pomijam to, że jest to nieskończona licytacja).

Faktycznie, jestem zupełnym laikiem w temacie, jednak nie jestem w stanie rozumieć tej zbędnej złośliwości. Nie przytaczałem żadnych informacji, ani nie wyrażałem opinii tylko zadałem pytanie. Wytłumacz mi proszę jest sens pytań, jeśli Twoim zdaniem wolno je zadawać tylko osobom zaznajomionym w temacie? Poza tym, ktoś kilkanaście postów wstecz bez odzewu prosił o podanie modelu danego zegarka - ja go przypadkiem znalazłem. Widzisz w tym coś złego?

Panowie, przepraszam za spam w temacie, ale nie mogłem pozostawić tego bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, być może poparłem swój wniosek złymi linkami. Jest także wiele aukcji buy it now, które oscylują wokół 1100 USD. Najdroższy jaki znalazłem jest ten: http://tinyurl.com/rolexebay

Cena dość wysoka - ok. 7,500 PLN, jednak w przypadku zegarka, szczególnie 50-letniego nadal wydaje mi się zaniżona (tym bardziej jeśli spojrzymy na obecną ofertę tej marki - brzydkie i okropnie drogie). To jakaś anomalia, czy wspomniana szczególna specyfika rynku vintage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wklejam moje najnowsze marzenie:

Dołączona grafika

Ale, zdjęcie wygląda baaaardzo słabo, więc odsyłam na stronę:

http://www.milus.com/en/watches-gents/Tirion-TriRetrograde-TIRI010

i jeszcze filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=ca7-35dATM8

Obawiam, się, że na razie marzeniem pozostanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachorowałem na zegarki po przypadkowym dość wejsciu na stronę zegarkiclub i obserwacji tego forum.

Po prostu, po miesiącu MUSIAŁEM kupić.

Pojechalem na narty Ischgl - Samnaun /A-Ch/ - i mając dawno wybrany model, wlazłem do sklepu i nabyłem Longinesa Le Grand Classic automat, na ładnym czarnym crokostrapie, sprawiającego wrażenie bardzo cieńkiego, dzięki charakterystycznej konstrukcji. Cena - 30 -40% taniej niz w RP.

Noszę do garniturów.

Za rok poznałem Polako Szwajcara pracującego w Omedze, który uprzejmie spowodował mój zakup Omegi Constellation Automat Chronometer /też korzystnie:)/

Noszę do casual.

Dwa lata temu znowu na nartach w Samnaun /i znowu taniej/ kupilem TAG Heuer Aquaracer.

Noszę wszędzie poza formal i casual:), no i do nurka dobry /jest juz lekko porysowany - ale i tak go lubię/.

Nie przewiduję na razie innych - bo niestety "z innych" podobają mi się rzeczy dość abstrakcyjne /Calatrava Pateka, albo takie oszczędne w formie Blancpain/.

ps. po zakupie na duty free w Samnaun uwaga na celników na stoku z Austrii /robią kawały i bynajmniej nie szukają butelki, czy pachnidła, tylko właśnie zegarków/. Czyli - zegarek na łapę, pudło - jeden kumpel, papiery - dziecko. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś dla klasyków, z manufaktur leżących kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Polską ...

O zegarkach, których cena zaczyna się powyzej 50 K PLN wole nawet nie myśleć :)

Wolę marzyć o tych bliżej 20 - 25 K PLN - bo sa w blizszym lub dalszym zasięgu :D

Świetne są te zegarki, zwłaszcza ten ze złotą kopertą. Całe szczęście, że mnie już nic nie skusi bo wydałem pieniądze przeznaczone na zakup klasycznego zegarka na cudo japońskiej myśli technicznej, które właśnie płynie do mnie z odległego Tokyo.

Immune - podzielisz się adresem gdzie takie cudeńko wymuskałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.